• KOLEJNE ZWYCIĘSTWO

• Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Kocoń, Aleksandra Orzeł, Emilia Zelek, Karolina Gałecka, Milena Dawczak, Oliwia Śliwa, wywalczyła I miejsce w Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej dziewcząt w kategorii igrzyska dzieci.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na "powiatach"

• Dzień gier planszowych

• 10 października obchodzony jest DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zachęcał do spędzania przerw na wspólnym graniu w ulubione planszówki.

• Z wizytą w ŚDS w Ujanowicach

• Klasy I-III wybrały się pod opieką nauczycieli i rodziców do Środowiskowego Domu Samopomocy w Ujanowicach na przedstawienie pt. "Akademia pana Kleksa". Podopieczni ŚDS przedstawili fantastyczną grę aktorską, która była nie tylko zabawna ale i pouczająca. Następnie wychowawcy ośrodka pokazali uczniom jak wygląda ich codzienne życie. Dzięki takim spotkaniom dzieci uczyły się tolerancji i integracji z osobami niepełnosprawnymi. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc, a pracownikom ośrodka za zaproszenie.

• Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

• W Żmiącej odbył się Gminny Turniej halówki dziewcząt starszych. Wzięły w nim udział wszystkie szkoły naszej gminy.
            Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wiktoria Kocoń, Zuzanna Piegza, Zuzanna Tokarz, Justyna Jonik, Julia Orzeł, Emilia Zelek, wywalczyła I miejsce w Gminie.

Serdecznie gratulujemy!!!

• Sprzątamy dla Polski

• Uczniowie klas I-III uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski". Dzieci zebrały śmieci wokół szkoły i drogi oraz w lesie. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Była to wyjątkowa okazja, aby wspólnie działać na rzecz naszej planety, pielęgnować środowisko naturalne oraz kształtować postawy ekologiczne wśród młodych pokoleń.

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• 6 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas różnych aktywności, rozwiązywania zagadek a także i matematycznych wróżb uczniowie wykazali się wzorową znajomością tabliczki mnożenia. Galeria

• Pokaz światła i dźwięku na Jastrząbce

• W niedzielny październikowy wieczór na cmentarzu z I wojny światowej na Jastrząbce miał miejsce pokaz światła i dźwięku połączony ze wspomnieniem wydarzeń sprzed 109 lat, czyli wybuchu i przebiegu wielkiej wojny (1914-1918). Wrażenia z widowiska były wspaniałe, co można zobaczyć w galerii oraz na https://www.facebook.com/ film1, film2, film3.

• Brawo Kasia!

• Kasia Zelek z klasy VI zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie na wiersz gwarą o Limanowej. Organizatorem konkursu była MBP w Limanowej, w której 25 września Kasia odebrała piękną nagrodę. W dniu dzisiejszym na apelu wszyscy uczniowie wysłuchali tego utworu i oklaskami nagrodzili Kasię za jej osiągnięcie. Serdecznie gratulujemy. Podsumowanie konkursu w Limanowej.

• Próba ewakuacyjna

• Zgodnie z wymogami prawa, w naszej szkole przeprowadziliśmy - pod czujnym okiem druhów z OPS - próbną ewakuację. Po ewakuacji uczniowie mieli okazję na trzech stanowiskach poćwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, gaszenie pożaru przy użyciu hydronetek oraz poznać działanie wozu bojowego. Na koniec strażacy obdarowali uczniów... cukierkami. Dziękujemy za ten dzień pełen ciekawej nauki i dobrych wrażeń. Relacja na: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064907973274, GALERIA

• Pieszo na Jastrząbkę - klasa VII

• 28.09.2023 r.

W czasie pieszej wycieczki podziwialiśmy uroki naszej miejscowości. Na Jastrząbce miło spędziliśmy czas. Bardzo smakowały nam ziemniaki pieczone w ognisku i kiełbaski z grila. Spacerując po lesie natknęliśmy się na czubajki kanie i trującego muchomora sromotnikowego (grzyby często mylone ze sobą). Mieliśmy okazję zaobserwować różnice w ich wyglądzie i nauczyć się je rozpoznawać.

• Wycieczka klas I - III na Jastrząbkę

• Klasy I – III wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę pieszą na Jastrząbkę. Pierwszym punktem była plantacja borówki amerykańskiej Państwa Edyty i Dariusza Krawczyków. Na plantacji powitała nas pani Edyta, która opowiedziała kilka ciekawostek na temat pielęgnacji i o sposobie hodowli krzewu borówki. Kolejnym punktem wycieczki był cmentarz na Jastrząbce i Dęby Pamięci.  Następnie dzieci przygotowały ognisko i upiekły smaczne kiełbaski. Największą atrakcją były zabawy w lesie. Serdecznie dziękujemy pani Edycie Krawczyk za miłe przyjęcie i słodkie upominki dla dzieci oraz pani Agacie Zelek za pomoc.

• Spotkanie z policjantami

• W dniu dzisiejszym uczniowie z klas 0-3 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez policjantów z KPP z Limanowej.  Dotyczyły one bezpieczeństwa podczas poruszania się po jezdni w drodze do szkoły i ze szkoły.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września mszą świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Następnie w szkole na uroczystym apelu nowi uczniowie - pierwszoklasiści - zostali włączeni do społeczności szkolnej poprzez pasowanie. Na koniec młodzież z klas starszych przypomniała, że 1 września minęła kolejna rocznica wybuchu wojny. Zdjęcia

• Witaj szkoło!

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek 4 września 2023 r. Zapraszamy na mszę św. o godz. 8.30, a następnie do szkoły na uroczycty apel.

• Urodziny Blanusi

• Pod koniec wakacji udało nam się odwiedzić Blanusię ze spóźnionym prezentem urodzinowym. Zakupiliśmy jej specjalistyczny fotel, który na pewno będzie wykorzystywany podczas zajęć z Blanusią. Fotel został wykonany na zamówienie, a udało się go zakupić dzięki akcjom SKC Caritas prowadzonych w ubiegłym roku szkolnym. Prezent bardzo Jej się spodobał, z radością w nim siedziała....z czego niezmiernie się cieszymy.

• Nagłówek

• Nagłówek