• Działania SKO 2014/2015

• KRONIKA SKO - DZIAŁANIA W ROKU 2014/2015

WYJAZD NA BASEN  (galeria)

18 czerwca 2015 r. zorganizowany został wyjazd na basen dla uczniów oszczędzających w SKO. Koszty wyjazdu dla uczniów systematycznie oszczędzających, pokryte zostały z nagrody jaką nasza szkoła otrzymała za całoroczne działania SKO.

FINAŁ AKCJI SKO

8 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Samorządowych nr 4 odbyło się uroczyste zakończenie akcji "Dziś oszczędzam w SKO jutro w Banku Spółdzielczym w Limanowej" oraz finał konkursu "Bank Spółdzielczy wLimanowej jest dla mnie...". Laureaci etapu szkolnego warsztatów rzeźbiarskich, spotkali się na plenerze integracyjnym, gdzie zadaniem ich było wykonanie rzeźby z gliny z motywem Banku Spółdzielczego w Limanowej. Naszą szkołę reprezentowały Katarzyna Krawczyk kl.3 i Joanna Kocoń kl.2.

Za całoroczne działania nasza szkoła otrzymała nagrodę trzeciego stopnia w wysokości 400 zł. (artykuł)

WARSZTATY CERAMICZNE  (galeria)

12 lutego uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w warsztatach ceramicznych zorganizowanych przez Bank Spółdzielczy w Limanowej w ramach konkursu SKO "Bank Spółdzielczy w Limanowej jest dla mnie ...". Warsztaty te prowadziła znana nam już artystka pani Elżbieta Zając-Zbrożek. Uczniowie lepili z gliny plakietki, monety według wcześniej wykonanych projektów. Zajęcia zostały zakończone wystawą prac.

KONKURS KARTEK ŚWIĄTECZNYCH  (galeria)

W listopadzie w ramach działań SKO został ogłoszony konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Wykonano 37 bardzo ładnych kartek.  Konkurs ten został rozstrzygnięty 17.12.2014 r. Jury podczas oceny brało pod uwagę pomysłowość i estetykę wykonania. Przyznano 5 pierwszych miejsc: Aleksandrze Jonik, Mikołajowi Pacułt,Weronice Wiktor, Jakubowi Czech  i Faustynie Zelek oraz 8 drugich i 14 trzecich miejsc. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Sponsorem większości nagród była SKO i częściowo sklepik szkolny  za co serdecznie dziękujemy.

LOTERIA  FANTOWA  (galeria)

26 listopada podczas zabawy andrzejkowej,  jak w ubiegłym roku, członkowie SKO zorganizowali  loterię fantową. Wcześniej została ogłoszona zbiórka fantów i tym razem uczniowie nie zawiedli, zebrano bardzo dużo fantów. Każdy los kosztował 2 złote. Uzbieraną kwotę w wysokości 400 zł przeznaczyliśmy dla Madzi Adamczyk (dziewczynki z Laskowej, chorej na nowotwór).

1 grudnia rodzinie Madzi została przekazana kwota 800 zł jaką cała szkoła zdołała uzbierać poprzez zbiórkę zorganizowaną przez SK Caritas oraz z loterii fantowej przygotowanej przez SKO.

SPEKTAKL (galeria)

28 listopada uczniowie klas II i III zaprezentowali  w szkole przedstawienie „O trzech świnkach”, którego celem było ukazanie, że nie warto trzymać pieniędzy w skarpetach ani lokować w nieznanym przedsiębiorstwie finansowym. Warto natomiast oszczędzać w SKO pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej. Przedstawienie to zostało zaprezentowane również rodzicom na zebraniu szkolnym 3 grudnia 2014 roku.

ŚLUBOWANIE  KLASY I     (galeria)

1 października podczas uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia, pierwszoklasiści zostali przyjęci również do grona członków SKO. Każdy uczeń klasy pierwszej, który nie posiadał jeszcze książeczki SKO, taką książeczkę otrzymał                z symbolicznym wkładem 1 złoty. Na zakończenie opiekun SKO zachęcała uczniów do systematycznego oszczędzania. Każdy pierwszak otrzymał również ołówek z logo Banku Spółdzielczego w Limanowej.