Strona główna
UWAGA! Nowy adres e-mail: spkamionkamala@kamionka.edu.pl
Jakie dziś mamy powietrze? KLIKNIJPożegnanie klasy VIII
Zakończenie roku szkolnego to zawsze wyjątkowy moment, szczególnie dla uczniów klasy ósmej, którzy kończą ważny etap swojej edukacji. Tegoroczne pożegnanie miało niezwykle uroczysty i wzruszający charakter. Uroczystość rozpoczęła się od występu klasy VIII, która zaprezentowała spektakl pt. „Wyprawa na Ośmiotysięcznik”. Przedstawienie w ciekawy i symboliczny sposób ukazywało szkolną drogę uczniów – pełną wyzwań, wysiłku, ale też radości i wspólnych sukcesów. Młodzi aktorzy zachwycili publiczność zaangażowaniem, humorem oraz dojrzałością przekazu, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Następnie przyszedł czas na część przygotowaną przez klasę VII, która w serdeczny i pełen emocji sposób pożegnała starszych kolegów i koleżanki. Nie zabrakło ciepłych słów, podziękowań oraz życzeń powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej. Siódmoklasiści zadbali również o elementy humorystyczne, które wp
Urodziny Blanusi i Brunona
Dzisiaj, tj. 24 czerwca mieliśmy ogromną radość uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – 10. urodzinach naszej podopiecznej Blanusi oraz jej brata Brunona. Z tej pięknej okazji odwiedzili ich koledzy ze szkoły, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, a także ksiądz proboszcz Hieronim Kosiarski wraz z opiekunem koła – Agnieszką Bukowiec oraz Panią Katarzyną Filipek.
Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej i radosnej atmosferze. Był to czas pełen uśmiechu, życzliwości, wspólnego świętowania oraz składania najpiękniejszych życzeń Jubilatom.
Jeszcze raz Blanusi i Bruniowi życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń, codziennego uśmiechu oraz wielu życzliwych osób wokół. Niech każdy dzień przynosi im powody do szczęścia, a dobro, które ich otacza, wraca do nich ze zdwojoną siłą.
W hołdzie Panu Woźnemu
W ostatnim czasie pożegnaliśmy Pana Woźnego, który przez wiele lat był ważną częścią naszej szkolnej społeczności. Zapamiętamy Go jako osobę życzliwą, pomocną i zawsze obecną w codziennym życiu szkoły. Uczniowie klasy VIII, chcąc wyrazić wdzięczność, pamięć i szacunek, odwiedzili grób Zmarłego. Na cmentarzu odmówili modlitwę w Jego intencji oraz zapalili znicz, oddając w ten sposób hołd i zachowując Go we wdzięcznej pamięci. To był gest pełen zadumy i serca, a zarazem wyraz podziękowania za dobro, którego Pan Woźny przez lata doświadczał i którym dzielił się z innymi. Zachowamy Go w naszej pamięci.
A żeby o nas pamiętano...
Uczniowie klasy VIII, kończąc ważny etap swojej edukacji, postanowili pozostawić po sobie trwały ślad w społeczności szkolnej. Z tej okazji ufundowali oraz obsadzili szkolną skarpę, tworząc wyjątkowe miejsce, które będzie przypominać o wspólnie spędzonych latach, pracy, przyjaźniach i doświadczeniach zdobytych w murach naszej szkoły. To symboliczny gest wdzięczności za czas nauki, wsparcie nauczycieli oraz wszystkie chwile, które na zawsze pozostaną w pamięci absolwentów. Mamy nadzieję, że rośliny będą pięknie rosnąć i przez kolejne lata cieszyć oko całej społeczności szkolnej, a także staną się żywą pamiątką po tegorocznej klasie VIII.
Dzień Talentów
Dzisiejszy dzień (24.06.2026) w naszej szkole upłynął pod znakiem talentów, pasji i niezwykłych zainteresowań naszych uczniów. Mieliśmy okazję podziwiać występy oraz prezentacje przygotowane przez dzieci i młodzież. Swoje kulinarne umiejętności zaprezentowała Kasia Zelek, Antek Grzyb zachwycił publiczność grą na perkusji. Piękne dźwięki akordeonu wybrzmiały dzięki występowi Franka Grzyba, natomiast na pianinie zagrała Kornelka Zelek. Natalka Śliwa zaprezentowała grę na flecie poprzecznym, a Helenka Krok oczarowała wszystkich swoim układem baletowym. O swojej pasji do motoryzacji i miniaturek pojazdów opowiedziała Karolina Gałecka. Tomek Pajor przedstawił swoje fantastyczne figurki wykonane z plasteliny. Swoją twórczość literacką przedstawiła Lena Bukowiec, recytując własne wiersze. Nie zabrakło również występów grupowych. Klasa 0 oraz klasa VII zaprezentowały utwory wokalne, pokazując sw
Ostatnia wspólna wycieczka
22 czerwca klasa VIII po raz ostatni już wybrała się na wspólną wycieczkę. Tym razem był to Nowy Sącz. Świetna zabawa w "Lasershot", potem kino Helios i film "Za duży na bajki 3" i oczywiście Mc. Donald's. Wycieczka była bardzo udana, wszystkim dopisywały świetne humory. Był to naprawdę miło spędzony wspólnie czas, który wszyscy będziemy wspominać z radością.
Przeciwdziałanie hejtowi - profilaktyka przez teatr
18 czerwca w naszej szkole odbyły się działania profilaktyczne – przeciwdziałanie hejtowi, skierowane do uczniów różnych grup wiekowych. Spektakl poruszał ważne i aktualne zagadnienia związane z korzystaniem z internetu, takie jak cyberbullyingu czyli nękania, zastraszania, ośmieszania lub poniżania innej osoby z wykorzystaniem technologii cyfrowych. Odbywają się one najczęściej za pośrednictwem portali społecznościowych, komunikatorów, poczty elektronicznej lub wiadomości SMS. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w Warsztatach, które pomogły im zrozumieć jak działa hejt i niebezpieczne zachowania. Zarówno spektakl jak i warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów i stanowiły cenną lekcję, skłaniającą do refleksji nad własnymi wyborami i zachowaniami.
Zdrowe śniadanie w klasach I-III
19 czerwca uczniowie klas: 1, 2 i 3 w ramach propagowania zdrowego odżywiania zorganizowali zdrowe śniadanie w formie kanapek. Na szwedzkim stole nie zabrakło zdrowych produktów m.in. sałaty, szczypioru (z naszych własnych grządek klasowych), pomidorów, ogórków, awokado, papryki, białego twarogu, chlebów pełnoziarnistych i wiele innych. Uczniowie klas młodszych samodzielnie komponowali kanapki, które później z wielkim apetytem zjadali. Przygotowanymi smakołykami mogli się także poczęstować starsi uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły.
Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Dzisiaj, tj. 17 czerwca w Laskowej odbył się Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła I miejsce, a tym samym zdobywa puchar i I miejsce w całorocznej klasyfikacji.
Skład drużyny: Wiktoria Kocoń, Milena Dawczak, Oliwia Śliwa, Emilia Zelek, Katarzyna Zelek, Karolina Gałecka, Milena Bukowiec, Julia Koza, Łucja Zelek, Lena Bukowiec.
Dziewczyny ogromne brawa!!! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych
LINKI - SZKOŁY
SP Jaworzna
SP Krosna
SP Sechna
SP Żmiąca
ZSP Laskowa
ZSP UjanowiceLINKI - SZKOŁY PARTNERSKIE
PSP Lipnica Murowana
SP Królówka
PSP Wojakowa
PSP z OI nr 2 BochniaLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 2093895








