• Nasz szkoła uczestniczy w Programie dla szkół: https://www.kowr.gov.pl/program-dla-szkol/program-dla-szkol

Działania szkoły w roku szkolnym 2023/2024:

Warsztaty kulinarne w skansenie "Na Jędrzejkówce"

15. 11. 2023. Dzieci z klas I - III miały możliwość uczestnictwa w warsztatach kulinarnych "Jak babcia chleb piekła, a dzieci z masłem zajadały” połączonych ze zwiedzaniem skansenu na Jędrzejkówce. Wizytę rozpoczęliśmy od słodkiego poczęstunku w postaci racuchów. Następnie z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści Pani Danusi skąd się bierze chleb. Potem przyszedł czas na własnoręczne wyrabianie ciasta na podpłomyki. Kiedy podpłomyki się piekły udaliśmy się do zagrody nakarmić zwierzęta: owce kamerunki, kozy, jelenie, daniele.
    Podczas zwiedzania skansenu dzieci miały możliwość podziwiać „chałupy” z dawnych czasów oraz ich regionalne wyposażenie. Mogły zobaczyć przedmioty z tamtych czasów, dowiedzieć się, czym zajmowali się wtedy ludzie i jak wyglądało ich codzienne życie bez prądu i bieżącej wody. Potem był czas na mielenie zboża w żarnach, sprawdzenie jak pracuje młynek do czyszczenia ziarna a nawet … dojenie sztucznej krowy!
    Pobyt uczniów w tym ciekawym miejscu naszego regionu pozwolił na wzbogacenie wiedzy o jego historii i kulturze, dostarczył też wielu wrażeń, które na długo zapamiętają. Galeria.

Śniadanie daje moc! - dzień zdrowego śniadania

7. 11. 2023. Klasa I przygotowała zdrowe śniadanie dla dzieci z klas młodszych. Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę - wyjątkowe śniadanie! Wcześniej w klasach przeprowadzono pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach.
    Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju, masło, wędliny, jajka, sery, warzywa, sałatki. Niesamowicie zaangażowali się także rodzice, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do zorganizowania zdrowego śniadania, za co szczególnie dziękujemy, przede wszystkim pani Barbarze Smosna i pani Monice Włodarz za pomoc w szkole.
    Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą i integracją podczas spożywania posiłku oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. GALERIA.

Kto soki pije, ten długo żyje!

31. 10. 2023. Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku je polubić. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników. Przekonaliśmy się o tym podczas robienia i picia soków przez dzieci.
    Dziś klasa I poznała zasady bezpieczeństwa oraz higienicznego przygotowania posiłków. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej pełne zainteresowania i ciekawości dzieci, przystąpiły do krojenia owoców i warzyw; później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki i sok gotowy. Degustacja wspólnie z rówieśnikami zachęciła do wypicia sporych porcji soku. Wszystkim bardzo smakowało! Nic nie zastąpi dawki witamin jakiej dostarczają  owoce i warzywa. Degustacja była udana i sprawiła dużo radości z wykonanej pracy! Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc. GALERIA.

• 16. - 22. wrzesień

Oddział (klasa):