Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
- 74
Pożegnanie klasy VIII
Zakończenie roku szkolnego to zawsze wyjątkowy moment, szczególnie dla uczniów klasy ósmej, którzy kończą ważny etap swojej edukacji. Tegoroczne pożegnanie miało niezwykle uroczysty i wzruszający charakter. Uroczystość rozpoczęła się od występu klasy VIII, która zaprezentowała spektakl pt. „Wyprawa na Ośmiotysięcznik”. Przedstawienie w ciekawy i symboliczny sposób ukazywało szkolną drogę uczniów – pełną wyzwań, wysiłku, ale też radości i wspólnych sukcesów. Młodzi aktorzy zachwycili publiczność zaangażowaniem, humorem oraz dojrzałością przekazu, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Następnie przyszedł czas na część przygotowaną przez klasę VII, która w serdeczny i pełen emocji sposób pożegnała starszych kolegów i koleżanki. Nie zabrakło ciepłych słów, podziękowań oraz życzeń powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej. Siódmoklasiści zadbali również o elementy humorystyczne, które wprowadziły lekkość i uśmiech do tej wyjątkowej chwili.
Cała uroczystość była pełna wzruszeń, wspomnień i refleksji. Dla uczniów klasy VIII był to moment podsumowania wspólnie spędzonych lat, a także symboliczne zamknięcie pewnego etapu w ich życiu.
Życzymy absolwentom wielu sukcesów, odwagi w realizowaniu marzeń oraz powodzenia w nowych szkołach!84
Urodziny Blanusi i Brunona
Dzisiaj, tj. 24 czerwca mieliśmy ogromną radość uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – 10. urodzinach naszej podopiecznej Blanusi oraz jej brata Brunona. Z tej pięknej okazji odwiedzili ich koledzy ze szkoły, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, a także ksiądz proboszcz Hieronim Kosiarski wraz z opiekunem koła – Agnieszką Bukowiec oraz Panią Katarzyną Filipek.
Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej i radosnej atmosferze. Był to czas pełen uśmiechu, życzliwości, wspólnego świętowania oraz składania najpiękniejszych życzeń Jubilatom.
Jeszcze raz Blanusi i Bruniowi życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń, codziennego uśmiechu oraz wielu życzliwych osób wokół. Niech każdy dzień przynosi im powody do szczęścia, a dobro, które ich otacza, wraca do nich ze zdwojoną siłą.3
W hołdzie Panu Woźnemu
W ostatnim czasie pożegnaliśmy Pana Woźnego, który przez wiele lat był ważną częścią naszej szkolnej społeczności. Zapamiętamy Go jako osobę życzliwą, pomocną i zawsze obecną w codziennym życiu szkoły. Uczniowie klasy VIII, chcąc wyrazić wdzięczność, pamięć i szacunek, odwiedzili grób Zmarłego. Na cmentarzu odmówili modlitwę w Jego intencji oraz zapalili znicz, oddając w ten sposób hołd i zachowując Go we wdzięcznej pamięci. To był gest pełen zadumy i serca, a zarazem wyraz podziękowania za dobro, którego Pan Woźny przez lata doświadczał i którym dzielił się z innymi. Zachowamy Go w naszej pamięci.
A żeby o nas pamiętano...
Uczniowie klasy VIII, kończąc ważny etap swojej edukacji, postanowili pozostawić po sobie trwały ślad w społeczności szkolnej. Z tej okazji ufundowali oraz obsadzili szkolną skarpę, tworząc wyjątkowe miejsce, które będzie przypominać o wspólnie spędzonych latach, pracy, przyjaźniach i doświadczeniach zdobytych w murach naszej szkoły. To symboliczny gest wdzięczności za czas nauki, wsparcie nauczycieli oraz wszystkie chwile, które na zawsze pozostaną w pamięci absolwentów. Mamy nadzieję, że rośliny będą pięknie rosnąć i przez kolejne lata cieszyć oko całej społeczności szkolnej, a także staną się żywą pamiątką po tegorocznej klasie VIII.
Dziękujemy uczniom za tę piękną inicjatywę i życzymy im powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej.
Dzień Talentów
Dzisiejszy dzień (24.06.2026) w naszej szkole upłynął pod znakiem talentów, pasji i niezwykłych zainteresowań naszych uczniów. Mieliśmy okazję podziwiać występy oraz prezentacje przygotowane przez dzieci i młodzież. Swoje kulinarne umiejętności zaprezentowała Kasia Zelek, Antek Grzyb zachwycił publiczność grą na perkusji. Piękne dźwięki akordeonu wybrzmiały dzięki występowi Franka Grzyba, natomiast na pianinie zagrała Kornelka Zelek. Natalka Śliwa zaprezentowała grę na flecie poprzecznym, a Helenka Krok oczarowała wszystkich swoim układem baletowym. O swojej pasji do motoryzacji i miniaturek pojazdów opowiedziała Karolina Gałecka. Tomek Pajor przedstawił swoje fantastyczne figurki wykonane z plasteliny. Swoją twórczość literacką przedstawiła Lena Bukowiec, recytując własne wiersze. Nie zabrakło również występów grupowych. Klasa 0 oraz klasa VII zaprezentowały utwory wokalne, pokazując swoje zdolności muzyczne. Uczniowie klasy IV przedstawili "pompolinki" - prace artystyczne wykonane w całości samodzielnie na lekcjach techniki. Klasa VI pochwaliła się własnoręcznie wykonanymi samochodzikami napędzanymi energią słoneczną. Wystąpiły również artystki z klasy I Rita i Róża przedstawiając swoje prace - rysunki. Na zakończenie wydarzenia wystąpił szkolny chór, który swoim śpiewem stworzył wyjątkową atmosferę. Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom odwagi, zaangażowania i rozwijania swoich pasji. Dzisiejszy dzień pokazał, jak wiele talentów kryje się wśród uczniów naszej szkoły.
10
Ostatnia wspólna wycieczka
22 czerwca klasa VIII po raz ostatni już wybrała się na wspólną wycieczkę. Tym razem był to Nowy Sącz. Świetna zabawa w "Lasershot", potem kino Helios i film "Za duży na bajki 3" i oczywiście Mc. Donald's. Wycieczka była bardzo udana, wszystkim dopisywały świetne humory. Był to naprawdę miło spędzony wspólnie czas, który wszyscy będziemy wspominać z radością.
3
Przeciwdziałanie hejtowi - profilaktyka przez teatr
18 czerwca w naszej szkole odbyły się działania profilaktyczne – przeciwdziałanie hejtowi, skierowane do uczniów różnych grup wiekowych. Spektakl poruszał ważne i aktualne zagadnienia związane z korzystaniem z internetu, takie jak cyberbullyingu czyli nękania, zastraszania, ośmieszania lub poniżania innej osoby z wykorzystaniem technologii cyfrowych. Odbywają się one najczęściej za pośrednictwem portali społecznościowych, komunikatorów, poczty elektronicznej lub wiadomości SMS. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w Warsztatach, które pomogły im zrozumieć jak działa hejt i niebezpieczne zachowania. Zarówno spektakl jak i warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów i stanowiły cenną lekcję, skłaniającą do refleksji nad własnymi wyborami i zachowaniami.
6
Zdrowe śniadanie w klasach I-III
19 czerwca uczniowie klas: 1, 2 i 3 w ramach propagowania zdrowego odżywiania zorganizowali zdrowe śniadanie w formie kanapek. Na szwedzkim stole nie zabrakło zdrowych produktów m.in. sałaty, szczypioru (z naszych własnych grządek klasowych), pomidorów, ogórków, awokado, papryki, białego twarogu, chlebów pełnoziarnistych i wiele innych. Uczniowie klas młodszych samodzielnie komponowali kanapki, które później z wielkim apetytem zjadali. Przygotowanymi smakołykami mogli się także poczęstować starsi uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły.
Bardzo dziękujemy Rodzicom uczniów klas 1, 2 i 3 za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.
2
Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Dzisiaj, tj. 17 czerwca w Laskowej odbył się Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła I miejsce, a tym samym zdobywa puchar i I miejsce w całorocznej klasyfikacji.
Skład drużyny: Wiktoria Kocoń, Milena Dawczak, Oliwia Śliwa, Emilia Zelek, Katarzyna Zelek, Karolina Gałecka, Milena Bukowiec, Julia Koza, Łucja Zelek, Lena Bukowiec.
Dziewczyny ogromne brawa!!! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wyniki konkursu LOP
Z wielką radością ogłoszamy wyniki konkursu zorganizowanego we współpracy z Ligą Ochorny Przyrody. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznych lub literackich. W etapie szkolnym wzięło udział 15 uczniów. Oto lista laureatów wyłoniona przez jury konkursu (było 158 uczestników). W kategori I (praca plastyczna): III miejsce Bartłomiej Marcisz kl.III, I miejsce - Zachariasz Zelek kl. IV, w kategori II (praca literacka) I miejsce - Gabriela Uryga kl. VI, II miejsce - Filip Stanisz kl. VIII, III miejsce - Aleksandra Orzeł kl. VI, Tomasz Bukowiec kl. VIII, Dawid Uryga kl. VIII. GRATULACJE !!!
4
Kręgle, pizza i lody - czyli idealny dzień klasy VI
W dniu 17.06.2026 r. klasa VI zamieniła szkolne ławki na sportowe emocje i kulinarne przyjemności. Naszym celem była integracja, dobra zabawa i... sprawdzenie, kto z nas ma zadatki na mistrza bowlingu. Wszyscy uczniowie mają zadatki na Mistrzów.
10
Podsumowanie Konkursu Plastycznego KRUS "Bezpiecznie na wsi mamy..."
15 czerwca odwiedzili naszą szkołę przedstawiciele KRUS Limanowa. Celem ich przybycia było podsumowanie konkursu plastycznego "Bezpiecznie na wsi mamy..." w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, za serdecznie dziękujemy!!!
5
Gminny Turniej Piłki Ręcznej - Igrzyska Młodzieży Szkolnej
15 czerwca w Laskowej odbył się Gminny Turniej Piłki Ręcznej w kategori Igrzyska Młodzieży szkolnej - chłopcy. Nasza reprezentacja w składzie: Antoni Zelek, Maksymilian Stach, Szymon Jarzmik, Miłosz Fajfer, Kamil Bukowiec, Grzegorz Pajor, Filip Stanisz, Tomasz Bukowiec, Dawid Uryga, Michał Stach, wywalczyła III miejsce. Chłopaki pięknie się zaprezentowaliście - gratulujemy!
Bernardiada 2026
13 czerwca w Ujanowicach odbył się trzeci etap Diecezjalnego konkursu wiedzy o Ks. Dziedzaku "Bernardiada 2026". Z pośród ponad 250 uczestników wyłoniono finałową 9-tkę, która wzięła udział w teleturnieju "Jeden z dziewięciu". Nasz uczeń Tomasz Bukowiec z kl. VIII wywalczył sobie miejsce w finale. Teleturniej był podzielony na 3 rundy. Do trzeciej trafiła tylko trójka finalistów - w tym nasz Tomek. Mimo, iż pytania były trudne i bardzo szczegółowe, Tomek wszystkiemu podołał, zaprezentował ogromny poziom wiedzy i wywalczył I miejsce. Główną nagrodą ufundowaną przez Posła do Parlamentu Europejskiego Arkadiusza Mularczyka było zaproszenie do Parlamentu w Strasburgu, gdzie trójka finalistów, w tym Tomek udadzą się jesienią.
Tomek - jesteś niesamowity!!! Gratulacje!!!16
Karta Rowerowa
8 czerwca czworo uczniów z klasy IV przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. Wszyscy pomyślnie napisali test wiedzy z przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zdali część praktyczną . Serdecznie gratulujemy!!!! Ale również apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze.
Zjazd Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej 2026
2 czerwca wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas, w nagrodę za całoroczną pracę, wzięli udział w XIX Zjeździe SKC Diecezji Tarnowskiej. W tym roku zjazd został przygotowany w Pasierbcu. Obejrzeliśmy przedstawienie o historii powstania Sanktuarium Pasierbieckiego, następnie odbyła się uroczysta Masza Święta koncelebrowana przez biskupa Stanisława Salaterskiego. Na koniec odbyła się agapa - zabawy przy muzyce i rozstrzygnięcie konkursu „KROPLA SZCZEREJ MIŁOŚCI” – PAMIĘĆ O LUDZIACH STARSZYCH. Przygotowaliśmy piękny album, w którym pokazaliśmy w jaki sposób w tym roku szkolnym pomagaliśmy starszym.
16
"Wioski bez troski"
W dniu 27 maja Ola Pacułt z klasy VII uczestniczyła w finale konkursu plastycznego "Wioski bez troski" organizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Krakowie. Za swoją pracę zdobyła I miejsce na etapie powiatowym i wyróżnienie na etapie wojewódzkim.
Finał Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego BAKAŁARZ 2026r.
10 czerwca 2026r. w sądeckim ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego "Bakałarz". O zaszczytny tytuł BAKAŁARZA walczyły w zmaganiach finałowych uczniowie klas I - III z różnych regionów Polski. Od października do marca 9 uczniów naszej szkoły z klas I-III systematycznie wykonywało konkursowe karty pracy zamieszczane w czasopiśmie "Promyczek Dobra".
Uczniowie Tomasz Marcisz z kl. I, Jan Pławecki z kl. II, Emilka Janik i Bartłomiej Smosna z kl. III zostali finalistkami. Na miejscu mierzyli się z zadaniami kaligraficznymi, uczestniczyli w inspirujących warsztatach oraz oglądali filmy o tematyce biblijnej.
W konkursie wzięły również udział: z kl. II Liwia Zelek, Aleksandra Bukowiec, z kl. III Anna Koza, Helena Zelek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu – udział w takim wydarzeniu to już ogromny sukces.
13
Zmarł Pan Andrzej Tokarz
06-06-2026. Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że zmarł wieloletni pracownik naszej szkoły, konserwator Pan Andrzej Tokarz. Jego nagła i niespodziewana śmierć wstrząsnęła nami do głębi. Andrzeju, spoczywaj w pokoju.... Rodzinie i bliskim skłdamy wyrazy głębokiego współczucia.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie
