• NPRC 2021-22

• Biblioteczny Kalendarz Adwentowy

16 uczniów wzięło udział w zabawie "Biblioteczny Kalendarz Adwentowy", zorganizowanej przez naszą bibliotekę. Od 1 grudnia mieli różne zadania do wykonania powiązane z czytaniem książek.

Troje uczniów: Gabriela Uryga (kl. 3), Katarzyna Zelek (kl. 5) i Tomasz Bukowiec (kl. 5), zostało wyróżnionych za terminowe wykonanie wszystkich prac.  Wyróżniony został jeszcze najmłodszy uczestnik -  Zachariasz Zelek z kl. 1 za terminowe wykonanie znacznej ilości zadań. galeria

Promowanie czytelnictwa - klasa I w bibliotece

24 października klasa 1 została zaproszona do biblioteki. Poznali zasady pracy i regulaminy obowiązujące w bibliotece, nauczyli się jak szukać książek na półkach. Poznali zasady katalogowania książek i układania ich. Każdy z uczniów miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności czytelniczych przy Pani Dyrektor, za co zostali nagrodzeni dyplomami czytelnika oraz drobnymi upominkami przygotowanymi przez bibliotekę szkolną oraz każdy uczeń otrzymał wyprawkę czytelniczą (pakiet książka dla ucznia i broszura rodzica) "Pierwsze abecadło" ufundowaną przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Celem tej kampanii jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci, poprzez działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów czytelniczych. galeria

Przerwa na czytanie

Dzisiaj 20 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "przewa na czytanie" w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Każdy mógł umilić sobie przerwę czytając wybraną książkę indywidualnia, bądź w grupie przyjaciół. Wsumie w naszej szkole w akcji wzięło udział 71 uczniów.

Konkurs na najpiękniejszą oprawkę książki

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na najpiękniejszą oprawkę do książki pt. „O Janku wędrowniczku” Marii Konopnickiej. Ponieważ posiadamy bardzo stare wydania tych książek, najpiękniejsze prace znajdą się na ich okładkach.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III. Najpierw wysłuchali w całości audiobook tejże bajki a następnie na jej podstawie wykonali prace plastyczne.

Najpiękniejsze prace wykonały:Wiktoria Kocoń , Oliwia i Natalia Śliwa, i to ich pracami zostaną oprawione książki.

Serdecznie gratulujemy!!! galeria

Cyprian Kamil Norwid

27 maja,  podczas imprezy czytelniczej "Noc z książką w szkole", uczniowie klasy VII i VIII wystąpili przed kolegami i koleżankami, aby przybliżyć im postać wybitnego artysty, Cypriana Kamila Norwida. Dzieci miały szansę zapoznać się z biografią pisarza, poznać szczegóły jego twórczości a nawet wysłuchać recytacji kilku jego dzieł w wykonaniu naszych szkolnych recytatorów. galeria (początkowe zdjęcia)

Spotkanie z pisarką

28 kwietnia uczniowie klas 3 i 4 wzięli udział w spotkaniu z pisarką Ewą Stadtmuller. Spotkanie zostało zorganizowane przez GOK oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Laskowej. Uczniowie z radością i wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści i legend, które  zostały zaprezentowane przez Panią Stadtmuller. Po spotkaniu można było zakupić książkę z autografem i specjalną dedykacją. galeria

Ankieta do uczniów

W ramach Narodowego Programu Czytelnictwa nasza biblioteka zostanie doposażona w nowe książki. W związku z tym uczniowie wypełnili ankietę oraz podali swoje propozycje książkowe.

W ankiecie wzięło udział 50 uczniów – 29 chłopców i 21 dziewcząt z klas III - VIII.

Z ankiet dowiedzieliśmy się, iż większość uczniów uważa, że nie trzeba nic zmieniać w szkolnej bibliotece, a jej księgozbiór spełnia ich oczekiwania. Mimo to chętnie zaproponowali nowości, jakie powinny się w niej znaleźć.  Odpowiadając na kolejne pytania ankietowe, uczniowieprzedstawili swoje zainteresowania czytelnicze – najchętniej czytają książki przygodowe, fantazy oraz kryminały . Ponieważ znaczna większość opowiedziała się za chęcią udziału w konkursie plastycznym – w najbliższym czasie biblioteka szkolna taki zorganizuje.

Po podsumowaniu ankiety, została utworzona lista książek, które mamy zamiar zakupić do biblioteki. O zaopiniowanie tej listy poprosiliśmy rodziców. galeria

Przerwy na czytanie

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość kilka razy w tym roku szkolnym wykorzystać przerwy między lekcjami na czytanie książek. Spędzili ten czas w ciszy i z wielkim zainteresowaniem swoimi książkami.  galeria galeria1