• Bezpieczeństwo internetowe

• Działania

• 23-10-2023. Nasza szkoła zaangażowała się w projekt OSEhero, będący jednocześnie konkursem na ciekawą inicjatywę z zakresu wiedzy na temat bezpieczeństwa w internecie. Uczniowie klasy 6 wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez panią psycholog Halinę Czerwinską, podczas których dowiedzieli się jak unikać groźnych pułapek i niebezpieczeństw w Internecie. Warsztaty poprzedzone były anonimowymi ankietami, w których swobodnie wypowiedzieli się na temat spotkanych zagrożeń i swoich obaw. Mieli też możliwość odbycia indywidualnych konsultacji w gabinecie psychologa i pedagoga specjalnego, jeżeli coś ich dodatkowo nurtowało. W efekcie przeprowadzonych zajęć i konsultacji, stworzyli pod opieką wychowawczyni, pani Agnieszki Bukowiec, plakat promujący najważniejsze zasady bezpecznego korzystania z.... SIECI. Zrobili to w bardzo zabawny sposób i udostepnili całej szkole do wykorzystania. GALERIA

• (Cyber)bezpieczne święta z OSE

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo online w okresie przedświątecznym?

Czwartkowa porada jest najważniejsza: w święta bądżcie jak najczęście ofline.... (klik)

Dziewiąta porada: uważajcie! otwarte sieci WiFi mogą byc niebezpieczne (klik)

Wtorkowa porada: gdy prezent już kupiony, rodzice włączcie mOchronę (z OSE) (klik)

Dzisiejsza porada - już siódma z kolei - będzie o.... higienie cyfrowej. Czy wiecie co to takiego? (klik)