Kronika wydarzeń
- Strona główna
- -
- Z życia szkoły
- -
- Kronika wydarzeń
- KRONIKA 2025/2026
- Konkursy i osiągnięcia 2025/26
- KRONIKA 2024/2025
- Konkursy i osiągnięcia 2024/25
- KRONIKA 2023/2024
- Konkursy i osiągnięcia 2023/24
- KRONIKA 2022/2023
- Konkursy i osiągnięcia 2022/23
- Kronika 2021/2022
- Konkursy i osiągnięcia 2021/22
- KRONIKA 2020/2021
- Konkursy i osiągnięcia 2020/2021
- KRONIKA 2019/2020
- Konkursy i osiągnięcia 2019/2020
- KRONIKA 2018/2019
- Konkursy i osiagniecia 2018/2019
- KRONIKA 2017/2018
- Konkursy i osiągnięcia 2017/2018
- KRONIKA 2016/2017
- Konkursy i osiągnięcia 2016/2017
- KRONIKA 2015/2016
- Konkursy i osiagnięcia 2015/2016
- KRONIKA 2014/15
- Konkursy i osiągnięcia 2014/15
- KRONIKA 2013/14
- Konkursy i osiągnięcia 2013/14
- KRONIKA 2012/13
- Konkursy i osiągnięcia 2012/13
- Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży
- KRONIKA 2011/12
- Konkursy i osiągnięcia 2011/2012
- KRONIKA 2010/11
- Konkursy i osiągnięcia 2010/11
- KRONIKA 2009/10
- Konkursy i osiągnięcia 2009/10
- KRONIKA 2008/09
- Konkursy i osiągnięcia 2008/09
- KRONIKA 2007/08
- Konkursy i osiągnięcia 2007/08
- Digitalizacja
KRONIKA 2025/2026
Pożegnanie klasy VIII
Zakończenie roku szkolnego to zawsze wyjątkowy moment, szczególnie dla uczniów klasy ósmej, którzy kończą ważny etap swojej edukacji. Tegoroczne pożegnanie miało niezwykle uroczysty i wzruszający charakter. Uroczystość rozpoczęła się od występu klasy VIII, która zaprezentowała spektakl pt. „Wyprawa na Ośmiotysięcznik”. Przedstawienie w ciekawy i symboliczny sposób ukazywało szkolną drogę uczniów – pełną wyzwań, wysiłku, ale też radości i wspólnych sukcesów. Młodzi aktorzy zachwycili publiczność zaangażowaniem, humorem oraz dojrzałością przekazu, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Następnie przyszedł czas na część przygotowaną przez klasę VII, która w serdeczny i pełen emocji sposób pożegnała starszych kolegów i koleżanki. Nie zabrakło ciepłych słów, podziękowań oraz życzeń powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej. Siódmoklasiści zadbali również o elementy humorystyczne, które wprowadziły lekkość i uśmiech do tej wyjątkowej chwili.
Cała uroczystość była pełna wzruszeń, wspomnień i refleksji. Dla uczniów klasy VIII był to moment podsumowania wspólnie spędzonych lat, a także symboliczne zamknięcie pewnego etapu w ich życiu.
Życzymy absolwentom wielu sukcesów, odwagi w realizowaniu marzeń oraz powodzenia w nowych szkołach! galeria
10 urodziny Blanusi i Brunona
Dzisiaj, tj. 24 czerwca mieliśmy ogromną radość uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – 10. urodzinach naszej podopiecznej Blanusi oraz jej brata Brunona. Z tej pięknej okazji odwiedzili ich koledzy ze szkoły, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, a także ksiądz proboszcz Hieronim Kosiarski wraz z opiekunem koła – Agnieszką Bukowiec oraz Panią Katarzyną Filipek.
Spotkanie przebiegło w bardzo serdecznej i radosnej atmosferze. Był to czas pełen uśmiechu, życzliwości, wspólnego świętowania oraz składania najpiękniejszych życzeń Jubilatom.
Jeszcze raz Blanusi i Bruniowi życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, radości, spełnienia marzeń, codziennego uśmiechu oraz wielu życzliwych osób wokół. Niech każdy dzień przynosi im powody do szczęścia, a dobro, które ich otacza, wraca do nich ze zdwojoną siłą. galeria
W hołdzie Panu Woźnemu
W ostatnim czasie pożegnaliśmy Pana Woźnego, który przez wiele lat był ważną częścią naszej szkolnej społeczności. Zapamiętamy Go jako osobę życzliwą, pomocną i zawsze obecną w codziennym życiu szkoły. Uczniowie klasy VIII, chcąc wyrazić wdzięczność, pamięć i szacunek, odwiedzili grób Zmarłego. Na cmentarzu odmówili modlitwę w Jego intencji oraz zapalili znicz, oddając w ten sposób hołd i zachowując Go we wdzięcznej pamięci. To był gest pełen zadumy i serca, a zarazem wyraz podziękowania za dobro, którego Pan Woźny przez lata doświadczał i którym dzielił się z innymi. Zachowamy Go w naszej pamięci. galeria
A żeby o nas pamiętano...
Uczniowie klasy VIII, kończąc ważny etap swojej edukacji, postanowili pozostawić po sobie trwały ślad w społeczności szkolnej. Z tej okazji ufundowali oraz obsadzili szkolną skarpę, tworząc wyjątkowe miejsce, które będzie przypominać o wspólnie spędzonych latach, pracy, przyjaźniach i doświadczeniach zdobytych w murach naszej szkoły. To symboliczny gest wdzięczności za czas nauki, wsparcie nauczycieli oraz wszystkie chwile, które na zawsze pozostaną w pamięci absolwentów. Mamy nadzieję, że rośliny będą pięknie rosnąć i przez kolejne lata cieszyć oko całej społeczności szkolnej, a także staną się żywą pamiątką po tegorocznej klasie VIII.
Dziękujemy uczniom za tę piękną inicjatywę i życzymy im powodzenia na dalszej drodze edukacyjnej. galeria
Ostatnia wspólna wycieczka
22 czerwca klasa VIII po raz ostatni już wybrała się na wspólną wycieczkę. Tym razem był to Nowy Sącz. Świetna zabawa w "Lasershot", potem kino Helios i film "Za duży na bajki 3" i oczywiście Mc. Donald's. Wycieczka była bardzo udana, wszystkim dopisywały świetne humory. Był to naprawdę miło spędzony wspólnie czas, który wszyscy będziemy wspominać z radością. galeria
Przeciwdziałanie hejtowi - profilaktyka przez teatr
18 czerwca w naszej szkole odbyły się działania profilaktyczne – przeciwdziałanie hejtowi, skierowane do uczniów różnych grup wiekowych. Spektakl poruszał ważne i aktualne zagadnienia związane z korzystaniem z internetu, takie jak cyberbullyingu czyli nękania, zastraszania, ośmieszania lub poniżania innej osoby z wykorzystaniem technologii cyfrowych. Odbywają się one najczęściej za pośrednictwem portali społecznościowych, komunikatorów, poczty elektronicznej lub wiadomości SMS. Po spektaklu uczniowie uczestniczyli w Warsztatach, które pomogły im zrozumieć jak działa hejt i niebezpieczne zachowania. Zarówno spektakl jak i warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów i stanowiły cenną lekcję, skłaniającą do refleksji nad własnymi wyborami i zachowaniami. galeria
Karta rowerowa
8 czerwca czworo uczniów z klasy IV przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. Wszyscy pomyślnie napisali test wiedzy z przepisów ruchu drogowego i pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zdali część praktyczną . Serdecznie gratulujemy!!!! Ale również apelujemy o zachowanie rozsądku na drodze. galeria
Zjazd Szkolnych Kół Caritas Diecezji Tarnowskiej 2026
2 czerwca wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas, w nagrodę za całoroczną pracę, wzięli udział w XIX Zjeździe SKC Diecezji Tarnowskiej. W tym roku zjazd został przygotowany w Pasierbcu. Obejrzeliśmy przedstawienie o historii powstania Sanktuarium Pasierbieckiego, następnie odbyła się uroczysta Masza Święta koncelebrowana przez biskupa Stanisława Salaterskiego. Na koniec odbyła się agapa - zabawy przy muzyce i rozstrzygnięcie konkursu „KROPLA SZCZEREJ MIŁOŚCI” – PAMIĘĆ O LUDZIACH STARSZYCH. Przygotowaliśmy piękny album, w którym pokazaliśmy w jaki sposób w tym roku szkolnym pomagaliśmy starszym. galeria
Zróbmy to razem
W ramach pracy metodą projektu uczniowie klasy 3 przygotowali lapbooki dotyczące kosmosu, Afryki, głębi morz i oceanów, tematów samodzielnie wybranych. Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat.
Uczniom nie zabrakło ciekawych pomysłów na uzupełnienie lapbooków. Dzięki tej pracy uczniowie nie tylko poszerzyli swoje wiadomości a także rozwinęli swoją kreatywność. Wszystkie prace były wspaniałe! galeria
Dni Otwarte Szkoły Wojskowej im. KEN w Tymbarku
Dzisiaj (13.03.2026) klasa 8 wzięła udział w Dniach Otwartych Szkoły Wojskowej im. KEN w Tymbarku. Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem obejrzeli pokazy wojskowe, samoobrony, pierwszej pomocy oraz każdy mół spróbować swoich sił na strzelnicy. Zwiedzidziśmy szkołę, poznaliśmy jej specyfikę, mogliśmy zobaczyć jak wyglądają różne, ciekawe zajęcia oraz oporządzenia, które są wykorzystywane do ćwiczeń. Bardzo dziękujemy za możliwość poznania przygotowania się do zawodu wojskowego i policjanta. galeria
Akademia Młodego Technika - warsztaty
18 grudnia klasa VIII uczestniczyła w warsztatach "Akademia Młodego Technika" zorganizowanych przez Zespół Szkół nr. 1 im. Józefa Piłsudskiego "Ekonom" w Limanowej. Uczniowie mieli możliwość zwiedzić szkołę, poznać jej specyfikę oraz zapoznać się z różnymi zawodami. Po warsztach wszyscy uczestniczyli we wspólnym kolędowaniu. Dziękujemy za taką możliwość. galeria
Wycieczka Mikołajkowa klas 4-8
Dzisiaj 2 grudnia z okazji nadchodzących Mikołajek, uczniowie klas 4-8 wyjechali do Tarnowa na "Teatr cieni", spektakl pt. "Kopciuszek". Ośmioro aktorów w niesamowity sposób zaprezentowało perypetie Kopciuszka w nowoczesnej odsłonie. Było to niesamowite przeżycie. galeria
100 - lecie odnowienia Parafii w Kamionce Małej
25 listopada nasza szkoła uczestniczyła w wyjątkowym wydarzeniu 100-leciu przywrócenia praw parafialnych. Uroczystość koncelebrował ks. Biskup Stanisław Salaterski. Z tej okazji uczniowie wykonali i wręczyli jako dar ofiarny album z pracami konkursowymi "Życie Świętej Katarzyny". galeria
Bal Andrzejkowy
W dniu 27 listopada odbył się w naszej szkole Bal Andrzejkowy, w którym uczestniczyli uczniowie z całej szkoły. Galeria
Akademia z okazji rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
https://youtu.be/AnBnYJiEVRQ
Jak co roku nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoła do hymnu". Tegoroczny występ uczniów można posłuchać klikając w poniższy link:
https://youtu.be/iobdAFO24Oo
Dzień Papieski
11 listopad - Uroczystości na Jastrząbce
Dzisiaj 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości na Cmentarzu Wojennym nr 357 „Na Jastrząbce” odbyły się uroczystości rocznicowe. Oprócz uroczystej Mszy Świętej, odczytano Apel poległych, następnie wszystkie grupy rajdowe oraz delegacje samorządowe złożyły wieńce i znicze. Wszyscy uczestnicy wspólnie odśpiewali Hymn Polski w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”. Na koniec podsumowano Rajd Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej "Jak oni w 1914...", wręczono nagrody, puchary i dyplomy. galeria
Szkolne ćwiczenia ratownictwa
10-11-2025. W dniu dzisiejszym wszyscy uczniowie, począwszy od klasy 0 aż po ósmoklasistów, solidnie ćwiczyli elementy ratownictwa: resuscytację krążeniowo-oddechową, użycie sprzętu AED, postępowanie przy zadławieniu niemowlęcia, unieruchamianie urazów, użycie noszy. To były bardzo ważne i pouczające lekcje, a w roli nauczycieli wystąpili wspaniali druhowie z naszej OSP. Dziękujemy :) galeria
Rajd Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej "Jak oni w 1914..."
7 listopada, już po raz 27 odbył się Młodzieżowy Rajd Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej "Jak oni w 1914...". Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: "Szara Piechota" oraz "Kamieńskie Orły", składające się z uczniów klas 6-8. Obie drużyny dzielnie przemierzały trasę aby z szacunkiem i powagą oddać hołd poległym w wojnie. Odwiedziliśmy aż 7 cmentarzy, a 8 na Jastrząbce odwiedzimy 11 listopada, gdzie odbędzie się uroczysta Msza Święta i oficjalne zakończenie rajdu. galeria
Akcja "Szkoła Pamięta"
W dniach 29-31.10.2025 wolontariusze SK Caritas oraz pozostali uczniowie klas: 0-VIII wybrali się na pobliski cmentarz, żeby uporządkować groby zmarłych nauczycieli, Partyzanta. Zapalili znicze, złożyli kwiaty i pomodlili się przy grobach ważnych dla nas osób. galeria
Warsztaty "Mechan Craft"
23 października odbyły się warsztaty "Mechan Craft" organizowane przez ZSTiO im Jana Pawła II w Limanowej. Uczniowie klasy 8 mieli możliwość poznać ofertę kierunków ZSTiO oraz zakładów pracy z jakimi ta szkoła współpracuje. Wzięli udział w pokazie ratownictwa drogowego w wykonaniu Auto Moto Klubu i OSP Limanowa oraz ratownictwa wysokościowego. Zostali oprowadzeni po obiekcie/pracowniach w których prezentowano im wytwory prac uczniów, które pomogły im poznać specyfikę poszczególnych kierunków. galeria
Tydzień bez Przemocy - Przedszkolaki o wykluczeniu
W ramach podsumowania Tygodnia Bez Przemocy nasze przedszkolaki przygotowały wyjątkowy film animowany pt."Wykluczenie". Do stworzenia animacji wykorzystano rysunki dzieci, które w prosty, a zarazem poruszający sposób pokazują, jak ważne są: szacunek, empatia i przyjaźń. Dzięki wspólnej pracy mali artyści nauczyli się, że każdy z nas jest ważny i zasługuje na dobre traktowanie. galeria
Dzień Edukacji Narodowej
13-10-2025. Podczas uroczystej akademii uczniowie w niezwykle ciekawy i zabawny sposób podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za wszelką troskę i codzienne starania, aby szkoła była ich drugim domem. Za trud nauczania i wychowania złożyła również podziękowania dyrektor szkoły, która podkreśliła, że nauczyciel, to ktoś wyjątkowy...
Ślubowanie klasy I
13-10-2025. Dzisiaj wielki dzień dla pierwszoklasistów. Podczas uroczystej akademii złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów klasy I. Przed ślubowaniem pokazali swój artystyczny talent podczas pięknego występu. Jako pełnoprawni uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i dodatkowo książeczki SKO. Starsi koledzy ze wszystkich klas obdarowali ich upominkami, a rodzice kuferkami z niespodzianką. To były wspaniałe chwile!
34
Dzień Drzewa
W dniu 9 pażdziernika w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Drzewa. Z tej okazji uczniowie klasy IV otrzymali swoje pierwsze legitymacje członków Ligi Ochrony Przyrody. Wszystkie klasy brały udział w różnorodnych quizach , grach i konkursach związanych z tematyką przytodniczą. Młodsi uczniowie oraz przedszkolaki, tworzyły własne kolorowe drzewa z puzzli - XXL, z któych powstału wspaniałe obrazy. W ten sposób uczniowie rozwijali kreatywność i wiedzę o pryrodzie. Był to dzień pełen radości i nauki o tym, jak ważna jest troska o nasze środowisko. galeria
Teatrzyk kukiełkowy "Calineczka"
W dniu 2 pażdziernika w naszej szkole odbył się wyjątkowy spektakl kuliełkowy przygotowany przez Teatr Lalek z Nowego Sącza Art.Cinema. Artyści zaprezentowali uczniom barwne przedstawienie pełnne hunoru, muzyki i ciekawych postaci. Dzięki pięknym kukiełkom, efektom dźwiękowym i wciągającej fabule dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów.
Tydzień Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej
W minionym tygodniu nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej. Celem inicjatywy było uwrażliwienie uczniów na problem przemocy, rozwijanie empatii, promowanie właściwych postaw społecznych oraz budowanie bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkolnego.
Noc z książką w szkole - już za nami.... ;)
27 września odbyła się w naszej szkole "Noc z książką". Uczniowie uczestniczyli w Narodowym Czytaniu z Janem Kochanowskim, krótkim spektaklu przygotowanym przez klasę VIII. Następnie prezentowali swoje ulubione pozycje książkowe, by zachęcić kolegów do czytania. Potem wszyscy świetnie się bawili rozwiązując quizy, krzyżówki i różne zadania. Następnie na sali gimnastycznej wielkie szaleństwo - zabawy ruchowe do późnej nocy... galeria
Wycieczka integracyjna klas IV-VIII na Jaworz
23 września uczniowie klas IV-VIII wybrali się na pieszą wycieczkę na Jaworz. Pogoda była pochmurna, a szczyt spowijała gęsta mgła, co nadało wyprawie wyjątkowego klimatu. Po dotarciu na miejsce uczestnicy rozpalili ognisko i upiekli kiełbaski. Wspólne biesiadowanie i rozmowy przy ogniu były miłym zwieńczeniem wyprawy. galeria
KOŃCÓW 2025
22-09-2025. Korzystając z pięknej i słonecznej aury, a także z uroków naszej miejscowości, uczniowie klas I-III wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się na wycieczkę na Jastrząbkę. Odbyliśmy długi spacer przez las, by dotrzeć wreszcie do celu - pięknej altany KOŃCÓW 2025. Pragniemy serdecznie podziękować Panu Maciejowi Błaż za przychylność i gościnność okazaną nam w tym pięknym miejscu. galeria
Próba ewakuacyjna
19-09-2025. Pod okiem strażaków z OSP w Kamionce Małej, odbyły się dzisiaj ćwiczenia ewakuacyjne w naszej szkole. Po przeprowadzeniu ćwiczeń uczniowie mieli okazję zobaczyć pracę i wyposażenie strażaków oraz porozmawiać o tym niezwykle ciekawym, ważnym i odpowiedzialnym zawodzie. Mogli usiąść w kabinie wozu strażackiego, przymierzyć kask czy rozwinąć i pozwijać z powrotem węże strażackie.... galeria
15 września - Dzień Kropki
Dzisiaj w naszej szkole uczniowie na lekcjach matematyki świętowali Dzień Kropki rozwiązując różne zadania z kropkami: połącz kropki, zamaluj kropki. Była ciekawa forma nauki wraz z odrobiną zabawy.
Na koniec uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie w "Ramce-kropce". galeria
I znów w szkole... :)
1 września 2025 roku był w naszej szkole dniem szczególnym i uroczystym. Był to dla uczniów i nauczycieli dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2025/2026. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Pani dyrektor Wanda Chochlińska powitała wszystkich zebranych: księdza proboszcza, rodziców, przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi. Życzyła uczniom aby nowy rok szkolny był owocny, a nauczycielom i rodzicom wytrwałości, cierpliwości oraz wielu powodów do zadowolenia. Uczniowie przedstawili krótki program artystyczny witający nowy rok szkolny, w którym wspominali minione wakacje. Ważnym akcentem było nawiązanie do 86 rocznicy wybuchu II wojny światowej. PAMIĘTAJMY o tamtych tragicznych czasach, bo naród, który zapomina o swojej przeszłości, skazany jest na kolejne bolesne doznania i doświadczenia.
Po zakończeniu uroczystości nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami. W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom. galeria
