Kronika wydarzeń
- KRONIKA 2024/2025
- Konkursy i osiągnięcia 2024/2025
- KRONIKA 2023/2024
- Konkursy i osiągnięcia 2023/2024
- KRONIKA 2022/2023
- Konkursy i osiągnięcia 2022/2023
- Kronika 2021/2022
- Konkursy i osiągnięcia 2021/22
- KRONIKA 2020/2021
- Konkursy i osiągnięcia 2020/2021
- KRONIKA 2019/2020
- Konkursy i osiągnięcia 2019/2020
- KRONIKA 2018/2019
- Konkursy i osiagniecia 2018/2019
- KRONIKA 2017/2018
- Konkursy i osiągnięcia 2017/2018
- KRONIKA 2016/2017
- Konkursy i osiągnięcia 2016/2017
- KRONIKA 2015/2016
- Konkursy i osiagnięcia 2015/2016
- KRONIKA 2014/15
- Konkursy i osiągnięcia 2014/15
- KRONIKA 2013/14
- Konkursy i osiągnięcia 2013/14
- KRONIKA 2012/13
- Konkursy i osiągnięcia 2012/13
- Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży
- KRONIKA 2011/12
- Konkursy i osiągnięcia 2011/2012
- KRONIKA 2010/11
- Konkursy i osiągnięcia 2010/11
- KRONIKA 2009/10
- Konkursy i osiągnięcia 2009/10
- KRONIKA 2008/09
- Konkursy i osiągnięcia 2008/09
- KRONIKA 2007/08
- Konkursy i osiągnięcia 2007/08
- Digitalizacja
Maraton Czytelniczy 2025
14 marca odbył się szkolny etap "Maratonu Czytelniczego". Zgłosiło się chętnych sześć dziewcząt z klas 4-6 (Natalia Śliwa, Maja Grzegorzek, Ania Bułat, Kornelia Zelek, Julia Koza i Marta Włosińska). Zadaniem było przygotowanie czytania wybranego wiersza Wisławy Szymborskiej. Dziewczęta zaprezentowały się bardzo ładnie na forum całej szkoły podczas apelu. Dwie uczennice z klasy 6, tj Marta Włosińska i Julia Koza już 19 marca będą reprezentowały naszą szkołę na etapie gminnym. Trzymamy kciuki!!!
Cukierek za życzliwość - i Ty możesz zostać wolontariuszem
Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Cukierek za życzliwość - i Ty możesz zostać wolontariuszem", organizowanym przez fundację "Skrzydła Anioła". Zadaniem konkursowym było prowadzenie przez trzy miesiące dzienniczka dobrych uczynków, które oczywiście trzeba było wykonać. 10 uczniów wytrwało do końca i ich dzienniczki wzięły udział w etapie szkolnym. Powołana komisja musiała wybrać najładniejszy zeszyt i posłać go do kolejnego etapu. Jednak 2 zeszyty były na bardzo zbliżonym poziomie i ciężko było zdecydować, dlatego też posłane zostały 2 zeszyty - Mileny Dawczak i Tomasza Bukowca z kl. 7. Oprócz Mileny i Tomka I miejsce w etapie szkolnym zajął również Bartłomiej Smosna z 2 klasy.
II miejsce w etapie szkolnym zajęli: Grzegorz Zelek z kl. 2 i Maciej Bukowiec z kl. 3,
III miejsce: Natalia Śliwa z kl. 4, Oliwia Śliwa z kl. 6 i Aleksandra Pacułt z kl. 6.
IV miejsce: Matylda Włodarz kl. 2 i Kornelia Zelek kl. 4.Wszyscy uczestnicy otrzymali "Świadectwa Szlachetności" oraz drobne upominki. Teraz czekamy na wyniki kolejnego etapu i trzymamy kciuki za Milenę i Tomka, a wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Sukces Marcina Zelka
W gminnym konkursie plastycznym na ozdobę bożonarodzeniową z elementami regionalnymi z naszej szkoły wzieło udział 6 uczniów: Bartłomiej Smosna, Grzegorz Zelek, Marcin Zelek, Ola Pacułt, Dawid Uryga i Katarzyna Zelek. Szopka Marcina Zelka otrzymała II miejsce. Gratulacje. Dziękuję za zaangażowanie wszystkim uczniom i rodzicom.
Targi edukacyjne LAMT, Tischner
19.12.2024 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej odbyła się Limanowska Akademia Młodego Technika. Uczniowie klasy 8 mieli okazję wziąść udział w tym w wydarzeniu. Uczniowie odwiedzili także Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowychim. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej. Celem wycieczki było zapoznanie sie z rynkiem edukacyjnym oraz pomoc w wyborze odpowiedniego kierunku kształcenia i poszerzenie ich zainteresowania zawodowego z danej branży.
Dla zdrowia
W grudniu zamontowana została w naszej szkole fontanna wody pitnej. Urządzenie znajduje się na korytarzu, posiada estetyczną wylewkę do bezpośredniego picia ze strumienia wody oraz funkcjonalny kranik do napełniania butelek. Stosując to urządzenie nie generujemy dodatkowych plastikowych odpadów. Dostarczona do poidełka woda jest odpowiednio przefiltrowana. Smacznego i na zdrowie! :)
Kiermasz bożonarodzeniowy
W niedzielę 22 grudnia odbył się kiermasz bożonarodzeniowy przygotowany przez Szkolne Koło Caritas. Wolontariusze rozprowadzali przygotowane wcześniej stroiki, ciasta i pierniczki przed i po każdej Mszy Św. Serdecznie Wszystkim dziękujemy za hojność i wszelaką pomoc w tym, aby ten kiermasz mógł się odbyć. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane na cele charytatywne.
Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przyniosą kres wszystkim troskom, a radość wypełni Wasz dom!!! Wesołych Świąt życzy Szkolne Koło Caritas!.
"Gra w zielone..." czyli czujnik antysmogowy w naszej szkole
W dniu 20 grudnia 2024 na budynku naszej szkoły został zamontowany czujnik do mierzenia poziomu zanieczyszczenia powietrza w naszej okolicy. Jest widoczny od strony parkingu. Pod czujnikiem na wyświetlaczu możemy zobaczyć informację o stanie powietrza, podobnie będziemy widzieć na ekranie w szkole. Wyniki pomiarów znajdą się też na ogólnopolskiej mapie na stronie ESA - Edukacyjna Sieć Antysmogowa. Mamy nadzieję, że u nas będzie się palić tylko zielone światełko i będzie nas co dzień witać uśmiechnięta zielona buźka.
Paczki świąteczne dla potrzebujących
21.12.2024 r. Szkolne Koło Caritas zakończyło akcję "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem". Wspólnie z MDP i OSP Kamionka Mała przygotowaliśmy 9 paczek z żywnością, słodyczami i chemią gospodarczą. Paczki te już powędrowały do osób/rodzin potrzebujących. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Dobro powraca!!!!
HISTORIA CUDOWNEJ NOCY - Jasełka na Boże Narodzenie
W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec w dniu 20 grudnia 2024 roku w naszej szkole zostały wystawione Jasełka bożonarodzeniowe. Scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, a szkolni aktorzy świetnie i z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia biblijne, kiedy to „nadeszła pełnia czasów ”w Betlejem narodziło się Boże Dziecię. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.
Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami. Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił i przypomniał wszystkim o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
Nagrody w szkolnym konkursie stroików świątecznych
20-12-2024. Po uroczystej wigilii szkolnej zostały podsumowane ostatnie konkursy. Między innymi uczniowie otrzymali nagrody za udział w konkursie na stroik bożonarodzeniowy. Napłynęło przepięknych 45 stroików, które zostały przekazane na kiermasz prowadzony przez SKC. Wyłoniono spośród nich dwa I miejsca (Filip Stanisz, Liwia Zelek), 21 drugich, 21 trzecich miejsc oraz nagrodę GRAND PRIX, którą za cudowny stroik otrzymał Bartuś Smosna. Bartuś otrzymał również nagrodę za zdobycie jako pierwszy wszystkich mocy i tytuł "Superbohatera książkowego", w konkursie bibliotecznym "SUPERMOCE".
Konkurs na list do Świętego Mikołaja pisany wierszem
Konkurs zorganizowany został przez bibliotekę szkolną. Napłynęło wiele pięknych listów/wierszy do Świętego Mikołaja.
W młodszej kategorii wiekowej jury wybrało:
NAGRODA GRAND PRIX - Bartłomiej Smosna kl. 2
I miejsce - Anna Zelek kl. 3, Maciej Bukowiec kl. 3
II miejsce - Liwia Zelek z kl. 1, Grzegorz Zelek z kl. 2
III miejsce - Tomuś Marcisz z kl. "0", Aleksandra Bukowiec z kl. 1, Bartłomiej Marcisz z kl. 2, Szymon Marcisz z kl. 3, Zachariasz Zelek z kl.3
W klasach IV-VII:
I miejsce - Gabriela Uryga kl. 5
II miejsce - Damian Bukowiec kl. 4, Kamil Bukowiec kl. 6
Kolędowanie klasy IV
Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą umówili się na wspólne kolędowanie. Flet poprzeczny, keyboard i gitara umilily wspólne śpiewanie. Jak to dobrze mieć w szkole takie talenty muzyczne... Dziewczęta pięknie grały, a pozostali głośno śpiewali kolędy oraz pastorałki.
Warsztaty z doradztwa zawodowego
9.12.2024 Uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku. Celem warszatów bylo zapoznanie się z oferta edukacyjną szkoły. Uczniowie szkoly ponadpostawowej zaprezentowali pokaz sprzętu wojskowego, oraz udzielili cennych rad dotyczacych pierwszej pomocy.
IV Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek "Gore gwiazda Jezusowi"
Dzisiaj 13 grudnia odbyła się kolejna już IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezusowi”. Uczennica naszej szkoły – Milena Bukowiec z klasy 7 swoim występem zauroczyła jury. Wprawdzie nie zajęła miejsca na podium ale otrzymała (jako jedyna spośród 32 osób) „Nagrodę Jury”. Milena wykonała pastorałkę pt. „Maleńka miłość…”
Milena! Występ był cudowny, czego szczerze Ci gratulujemy!!!
Gminny Konkurs Recytatorski "Szlachetne zdrowie..."
12 grudnia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Jaworznej odbył się XIX Gminny Konkurs Recytatorski „Szlachetne zdrowie…." W eliminacjach szkolnych wyłoniono laureatów, którzy rywalizowali z rówieśnikami z całej gminy.
Uczniowie występowali w następujących kategoriach wiekowych:
- kategoria I – klasy 0–II
Grzegorz Zelek kl. II – I miejsce
Anna Koza kl. II – II miejsce - kategoria II – klasy III, IV,VI
Bartosz Piegza kl. III – II miejsce - Kategoria I – klasy VII,VIII
Zuzanna Piegza kl. VIII – III miejsce
Karolina Gałecka kl. VII - wyróżnienie
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Wszystkim laureatom składamy gratulacje. Natomiast uczniów, którzy czują w sobie artystę już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie w przyszłym roku!
- kategoria I – klasy 0–II
Pierniki w klasie VIII, Pierniki na matematyce
11 grudnia, klasa VIII w ramach lekcji matematyki wykonała pierniczki. Uczniowie dostali przepis, podzielili się obowiązkami i przygotowali składniki. Następnie główny Kucharz klasy wyrobił ciasto, które następnie wspólnie wałkowali i wycinali pierniczki. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Na szczególną pochwłę zasługują Chłopcy, u których widać duże zainteresowanie kuchnią i pieczeniem - może któryś z nich będzie przyszłym Szefem Kuchni? :) Uczniowie pczęstowali upoieczonymi ciastkami pracowników i innych uczniów w szkole.
Wczoraj, 10 grudnia, w ramach zajęć integracyjnych klasa VI piekła pierniczki. Uczniowie wspólnie zaopatrzyli się w potrzebne składniki, wyrobili ciasto i podzielili je między siebie. Następnie każdy z nich wycinał pierniczki w wybranych porzez siebie wzorach. Zabawy nie było końca.
Aktywna Tablica - projekt unowocześnienia pracy szkoły
W roku szkolnym 2024/2025 nasza szkoła otrzymała dotację w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna Tablica”. Otrzymana dotacja wyniosła 35 tys. zł, a razem z wkładem własnym w wysokości 8750 zł, dała kwotę 43750 zł, za którą szkoła nabyła sprzęt informatyczny: monitor dotykowy jezdny typu flipchart, laptop, dwa tablety, zestaw słuchawkowy, aktywną podłogę oraz wartościowe programy multimedialne do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, m.in.: do ćwiczeń koncentracji uwagi, percepcji słuchowej, emocji i inne. Zakupiony sprzęt i materiały edukacyjne są bardzo przydatne w pracy z uczniami co widać na załączonych zdjęciach..
Filmowo- mikołajkowa podróż z Vaianą
W piątek 6 grudnia klasy I-III wspólnie z wychowawcami wybrały się do kina w Nowym Sączu na film pt.:Vaiana 2. W filmie Vaiana 2 Vaiana i Maui ponownie łączą siły wyruszając w niebezpieczną podróż z dość nietypową załogą. Odpowiadając na wezwanie przodków płyną na dalekie i nieznane wcześniej wody Oceanii, aby wypełnić niebezpieczną misję. Uważamy, że ta wycieczka okazała się dobrą okazją do integracji klasowej i międzyklasowej. Pokazaliśmy, że stać nas na kulturę słowa, życzliwość i wzajemny szacunek. Mamy nadzieję, że św. Mikołaj zobaczył nasze starania i będzie z nas dumny.
Mikołajkowa wycieczka klas 4-8
Uczniowie klas starszych wybrali się na wycieczkę z okazji mikołajek. Pierwszym celem była sztuka "Elfy Trzy". Następnym punktem były warsztatu w Krakowskiej Manufakturze Czekolady.
Native speaker w każdej szkole
W tym tygodniu uczniowie klas IV-VIII po raz pierwszy w tym roku szkolnym mieli okazję uczyć się angielskiego z native speakerem. Pierwsze zajęcia bardzo się spodobały. Kolejne juz wkrótce. ZDJĘCIA
PILOT - zawód i pasja...
27-11-2024. Dzisiaj uczniowie klas 6-8 wysłuchali ciekawego opowiadania pana Janusza Szpechcińskiego - emerytowanego pilota samolotów wojskowych i cywilnych, o jego pracy zawodowej, która jednocześnie była wielką pasją życiową. Pan Janusz przybliżył młodzieży wiele informacji o tym zawodzie, ale jednocześnie pokazał jak można realizować swoje marzenia, zwiedzać ciekawe miejsca na świecie i być zadowolonym ze swojego wyboru. Uczniowie mogli się przekonać, jak ważna jest nauka szkolna, zwłaszcza języka angielskiego, że nigdy nie należy się poddawać i na każdym etapie nauki można zacząć odnosić sukcesy. To była cenna lekcja doradztwa zawodowego
Lekcja z ratownictwa dla Rodziców
26-11-2024. Przed zebraniem wywiadowczym wszyscy rodzice mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy oraz użycia defibrylatora AED, prowadzonych przez druhów-ratowników z naszej OSP. Ważnym elementem szkolenia było praktyczne ćwiczenie na fantomach, a także użycie urządzenia AED. Dziękujemy panu naczelnikowi Józefowi Zelek, Izabeli Zelek oraz najmłodszym strażakom: Patrycji i Dawidowi.
Native Speaker w każdej szkole - TUTLO
Native speaker w każdej szkole! Przedstawiamy rewolucyjne podejście do nauki języka angielskiego - “Native Speaker w każdej szkole”, we współpracy z szkołą angielskiego online Tutlo! 🚀🌍 Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nasza szkoła bierze udział w programie, który umożliwia naszym uczniom regularny kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. To wyjątkowa okazja dla naszych uczniów do doskonalenia swoich umiejętności językowych! Zalety programu, to min.: ➔ Zajęcia grupowe w szkole: Zapewniamy interaktywne i inspirujące zajęcia online, które odbywają się w szkolnych salach lekcyjnych. ➔ Dostęp do lekcji: Uczniowie mają możliwość korzystania z lekcji również z domu. ➔ Bogate materiały dydaktyczne: Oferujemy dostęp do różnorodnych materiałów, w tym nagrania oraz webinary na żywo, które wspierają proces nauki. Wszystkich rodziców zapraszamy do zapisania swoich dzieci, aby skorzystały z pełnych możliwości platformy TUTLO. Pierwsze zajęcia klas 4-8
I klasa w bibliotece
22 listopada klasa I odwiedziła bibliotekę szkolną. Uczniowie zapoznali się z regułami w niej obowiązującymi. Zostały założone im karty czytelników. Wszyscy dzielnie rozwiązywali rebusy i otrzymali dyplomy pasowania na czytelnika. W ramach kolejnej edycji kampanii "Mała książka - wielki człowiek" organizowanej przez Instytut Książki, otrzymali upominkowe zestawy do czytania wspólnie z rodzicami.
Spektakl dla klas IV-VI
22 XI w Limanowskim Domu Kultury uczniowie klas IV, V, VI obejrzeli spektakl pt. ,,Nasz Mikołajek”. Sztuka została wystawiona przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, którzy zaprezentowali fragmenty książki o Mikołajku napisanej przez R. Goscinnego. Tytułowy Mikołajek i jego przyjaciele: Gotfryd, Alcest, Jadwinia spotykali się, bawili, ale nie zawsze wszystko im wychodziło. Spektakl wprawił nas w dobrą zabawę, humor, ale przede wszystkim pokazał, że przyjaźń jest ważną wartością w życiu. To był doskonały sposób na to, by rozwijać wrażliwość estetyczną i podnosić kompetencje kulturowe w zakresie odbioru sztuki.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
20 listopada obchodzony jest Dzień Praw Dzieka. Podczas apelu przewodniczący oraz zastępca SU przypomnieli uczniom najważniejsze zagadnienia związane z prawami dziecka. Uczniowie mieli okazję zgłębić ten temat również dzięki prezentacji opublikowanej na Wirtualnej Gazetce Szkolnej. Tego dnia uczniowie ubrali się na niebiesko, jako że jest to kolor organizacji UNICEF. Jednoczesnie dzień ten był w naszej szkole Dniem Postaci z Bajek - kto chciał mógł wcielić się w bajkową postać. Uczniowie chętnie skorzystali także ze swojego prawa do zabawy, ponieważ wzięli udział w imprezie andrzejkowej.
Zabawa andrzejkowa
Andrzejki, które na stałe wpisały się w scenariusz szkolnego kalendarza, są wspaniałą okazją do dobrej zabawy i integracji szkolnej społeczności. 20 listopada 2024 r. uczniowie wzięli udział w długo wyczekiwanej zabawie andrzejkowej. Wspólna zabawa, tańce, konkursy dostarczyły dzieciom uśmiechu, radości i niezapomnianych przeżyć. Tego dnia w szkole jest również organizowany Dzień Postaci z Bajek oraz Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji Dzieci mogły przebrać się za postać z bajki, bądź ubrać się na niebiesko. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością w przygotowaniu swoich kostiumów a za najlepsze przebrania nagrodzeni zostali: Milena Bukowiec, Matylda Włodarz oraz Szymon Jarzmik. Wyróżnienia otrzymali: Janek Pławecki, Hubert Jarzmik, Franek Bukowiec, Milena Dawczak, Maciek Bukowiec oraz Maks Bułat. Świętowanie zakończyliśmy przepyszną pizzą.
Powiatowy Turniej Koszykówki 3x3
13 listopada w SP nr 3 w Limanowej odbył się Powiatowy Turniej Koszykówki 3x3 . Dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Wiktoria Kocoń, Oliwia Śliwa, Aleksandra Orzeł, Marta Włosińska, wykazały się ogromną walecznością i zajęły II miejsce w powiecie. Dziewczyny - jesteście wspaniałe!!! Serdeczne gratulacje!!!
Akademia na Święto Niepodległości
12-11-2024. W naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali hymn Polski, oddając hołd naszej Ojczyźnie. Kolejnym punktem uroczystości była inscenizacja, która połączona była z tańcem z szarfami w barwach narodowych. Na zakończenie apelu zapaliliśmy symbolicznego znicza, aby uczcić pamięć tych, którzy oddali swoje życie za wolność i Niepodległość Polski. To była niezwykle wzruszająca chwila, która pozwoliła wszystkim z refleksją spojrzeć na historię naszego kraju.
Uroczystości 11 listopada, podsumowanie rajdu na Jastrząbce
11 listopada na Jastrząbce, podczas uroczystości z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się posumowanie rajdu szlakiem cmentarzy I Wojny Światowej "Jak oni w 1914..." Najpierw wysłuchaliśmy "Apelu poległych" w wykonaniu grupy "Strzelców" z Limanowej, następnie wszystkie grupy rajdowe złożyły wieńce przygotowane na rajd oraz znicze aby upamiętnić Tych, którzy zginęli za naszą wolność. Potem odbyła się uroczysta Msza Święta, po której wszyscy zgromadzeni odśpiewali wspólnie Hymn Polski w ramach akcji "Razem do Hymnu". Na końcu wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. GALERIA
26 Rajd Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej "Jak Oni w 1914..."
8 listopada 2024 roku odbył się 26 Rajd Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej „Jak Oni w 1914…”. Z naszej szkoły wyruszyły dwie drużyny:
„Sokoły” ( Oliwier Stach, Marcin Kuzak, Hubert Jarzmik, Rafał Krawczyk, Zuzanna Piegza, Zuzanna Tokarz, Julia Orzeł, Franciszek Grzyb, Artur Pławecki)
„Jarząbki spod Jastrząbki” ( Tomasz Bukowiec, Antoni Grzyb, Grzegorz Pajor, Filip Stanisz, Michał Stach, Julia Koza, Ilia Adzyma, Miłosz Fajfer).
Wszyscy dzielnie przemierzyliśmy kilkunastokilometrową trasę, odwiedzając aż 7 cmentarzy wojskowych. Na koniec zatrzymaliśmy się w Żegocinie gdzie czekał na nas ciepły poczęstunek oraz wzięliśmy udział w przepięknie przygotowanej wieczornicy. Po tych wszystkich uroczystościach wraz z grupą z S.P. Żmiąca udaliśmy się do naszej szkoły na nocleg. Ciąg dalszy rajdu i jego podsumowanie odbędzie się 11 listopada na Jastrząbce.
Wszystkim rajdowiczom serdecznie gratulujemy!!!! galeria
"Szkoła Pamięta" - podsumowanie akcji
31-10-2024. W ciągu kilku dni poprzedzających Wszystkich Świętych, uczniowie naszej szkoły jak co roku przeprowadzili akcję "Szkoła Pamięta". Posprzątali mogiły paryzanta ppor Stanisława Stacha (galeria) i przedwojennych nauczycieli, m.in. Stanisława Pogody (galeria). Odwiedzili groby księży i innych zasłużonych osób na naszym parafialnym cmentarzu; z modlitwą udali się na grób pani Dominiki Błaż. Delegacja uczniów i nauczycieli wyruszyła też na groby do Nowego Sącza i Limanowej (galeria), gdzie spoczywają nauczyciele naszej szkoły: Teresa Zelek, Maria i Jan Młynarczykowie a także na mogiłę partyzanta Stanisława Matrasa w Nowym Sączu. Wszędzie złożono znicze i chryzantemy zakupione przez uczniów i nauczycieli (galeria).
Gminny Turniej Koszykówki 3x3
29 października w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Koszykówki 3x3 chłopców i dziewcząt w kategorii igrzyska młodzieży szkolnej. Nasze reprezentacje zagrały rewelacyjnie zajmując: dziewczęta I miejsce i chłopcy II miejsce. Walka chłopaków była bardzo wyrównana. Niestety mecz finałowy przegrali w dogrywce - rzutach osobistych 1 punktem. Natomiast dziewczyny były bezkonkurencyjne i wywalczyły I miejsce wynikiem 6:1.
Skład drużyny dziewcząt: Justyna Jonik, Zuzanna Piegza, Zuzanna Tokarz, Emilia Zelek, Julia Orzeł, Milena Dawczak.
Skład drużyny chłopców: Oliwier Stach, Paweł Włodarz, Marcin Kuzak, Hubert Jarzmik, Dawid Uryga, Rafał Krawczyk.GaleriaWszystkim serdecznie gratulujemy, a dziewczynom życzymy powodzenia na powiatach!!!
Konkurs plastyczny "Leśne zagrożenia"
29-10-2024. Na apelu wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego organizowanego przez KRUS. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą oraz zasadami ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Tematem pracy było zapoznanie z zagrożeniami jakie niesie las np. trujące grzyby, kleszcze, pozyskiwanie drewna do celów gospodarstwa rolnego, szkody łowieckie. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas 0-3. Laureatami zostali: z klasy I Jan Pławecki, z klasy II Bartłomiej Smosna i z klasy III Anna Zelek. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowych i bardzo pouczających prac. Galeria
Dzień Papieski
25 października odbył się w naszej szkole "Dzień Papieski". Uczniowie wraz z Panią Bożeną Urygą przygotowali przepiękny apel wspominający Świętego Jana Pawła II. Na koniec wszyscy wspólnie odśpiewali "Barkę". Szkolne Koło Caritas również włączyło się do tego pięknego dnia, przygotowując akcję "Kremówki Papieskie". Przy tej okazji ogłoszony został i rozpoczęty etap szkolny, Ogólnopolskiego Konkursu "Cukierek za życzliwość - i Ty możesz zostać wolontariuszem". Chętni do udziału uczniowie otrzymali dzisiaj zeszyty, w których mają za zadanie notować dobre uczynki, ozdabiając każdy wpis. Czekamy z niecierpliwością na efekty, a wszystkim życzymy powodzenia!!! galeria
Balladyna
24 X skorzystaliśmy z zaproszenia Teatru ARTENS i pojechaliśmy do Limanowskiego Domu Kultury na spektakl pt. ,,Balladyna”. Sztuka wystawiona została w wersji tradycyjnej, w której przenikały się fantazja i wydarzenia ze świata realnego. Adaptacja przybliżyła widzom – uczniom klasy VII i VIII- tragedię Juliusza Słowackiego. Mimo skromnej obsady aktorskiej ( tylko 4 osoby) z uwagą śledziliśmy losy bohaterów a scenografia, ciekawe rozwiązania sceniczne przenosiły nas z tajemniczego lasu do chaty wdowy czy zamku Kirkora. Mieliśmy jeszcze to szczęście, że na sali widzowie właściwie odbierali sztukę, zachowując wysoką kulturę zachowania. Galeria
Teatrzyk ,,Przygody Koziołka Matołka"
W czwartek 24 października naszą szkołę odwiedzili aktorzy Teatru Art Concept z Radomia. Z radością przywitały ich przedszkolaki i uczniowie kl. I - V.
Dzieci nie tylko oglądały przedstawienie, ale także brały w nim czynny udział. Wykonywały różne zadania, a najciekawszym z nich było podkucie Koziołka. Role kowali zagrali: Agatka, Karol i Maks. Podczas spotkania dzieci poznały polskie przysłowia o kozach.Wspólnym zabawom nie było końca, a dzieci przy okazji zapoznały się z innymi utworami autorstwa Kornela Makuszyńskiego. Na zakończenie wszystkie dzieci dołączyły do Klubu Koziołka Matołka i otrzymało klubową pieczątkę. Galeria
Spotkanie młodszych uczniów z Policjantem
W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem naszych uczniów. W ramach edukacji w tym kierunku, uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami 22 poździernika 2024 r. wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem policji. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Policjant rozmawiał z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podkreślał ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Serdecznie dziękujemy Panu asp. sztab. Marcinowi Drużkowskiemu za miłe spotkanie. To spotkanie oraz treści przekazane na pewno na długo zostaną w naszej pamięci. Galeria
Klasowa wycieczka do Nowego Sącza
22 października klasa VII udała się na wycieczkę klasową do Nowego Sącza. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z zasadami korzystania z komunikacji publicznej, ponieważ środkiem transportu był kursowy bus. Głównym punktem wycieczki był "Laser Shot", w którym wszyscy wzięli udział w zabawie laserami. Na żywo, ale jak w grze komputerowej. Zostali podzieleni na dwa zespoły i stoczyli ze sobą trzy rundy walki. W efekcie drużyna czerwonych wygrała, a Antoni Grzyb otrzymał medal za najlepszą celność podczas zabawy. Następnie udaliśmy się przez rynek Nowego Sącza do galerii "Trzy Korony" na posiłek, po którym wróciliśmy do domu. galeria
Akcja BohaterOn i Kamyki Pamięci w naszej szkole
21-10-2024. We wrześniu i w październiku uczniowie naszej szkoły jak co roku włączyli się w ogólnopolską akcję BohaterOn. Na zajęciach zgłębiali historię walk powstańczych z 1944 roku i poznawali niezwykłą, bohaterską postawę Powstańców. Ale to nie wszystko... Dodatkowo szkoła podjęła ciekawą inicjatywę - Kamyki Pamięci dla Powstańców.
Akcja Kamyki/kamyczki jest to inicjatywa mająca na celu upamiętnienie ważnego wydarzenia historycznego, osób lub wartości poprzez tworzenie i ukrywanie ręcznie malowanych kamieni w różnych miejscach. Uczestnicy malują kamyczki, często nawiązujące do konkretnych tematów, takich jak Powstanie Warszawskie, a następnie ukrywają je w przestrzeni publicznej - w parkach, na placach zabaw, przy szkołach itp. Zadaniem osób, które znajdą taki kamyczek, jest zrobienie mu zdjęcia, oznaczenie lokalizacji oraz podzielenie się swoim znaleziskiem na mediach społecznościowych z odpowiednimi hasztagami (#spkamionkamala). Mogą też umieścić kamyczek w innym miejscu, aby kolejna osoba miała szansę go znaleźć. W ten sposób akcja nie tylko szerzy pamięć o historycznych wydarzeniach, ale też integruje lokalne społeczności poprzez zabawę i edukację. W ramach akcji Kamyczki dla Powstańców, malowane kamyczki mają przypominać o Powstaniu Warszawskim i bohaterach, którzy brali w nim udział. To symboliczny sposób na wyrażenie wdzięczności oraz edukowanie młodszych pokoleń o polskiej historii. Zobacz nasze kamyki.
Nauczyciel, to ktoś wyjątkowy...
15-10-2024. Podczas uroczystej akademii uczniowie w niezwykle ciekawy i zabawny sposób podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za wszelką troskę i codzienne starania, aby szkoła była ich drugim domem. Za trud nauczania i wychowania złożyła również podziękowania dyrektor szkoły, która podkreśliła, że nauczyciel, to ktoś wyjątkowy... Galeria
Wycieczka kl. IV
10 października uczniowie kl. IV wybrali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Jeden z uczniów przygotował miejsce na ognisko i zaprosił całą klasę oraz wychowawczynię. Przygotował też świetne zabawy. To był bardzo aktywny dzień. Galeria
Bogowie Olimpu w naszej klasie – kreatywna lekcja historii!
07.10 Na lekcji historii uczniowie klasy 5 mieli okazję przenieść się do starożytnej Grecji, wcielając się w postacie greckich bogów. W sali lekcyjnej pojawił się Zeus, Hera, Prometeusz, Hefajstos, Afrodyta i wielu innych mitycznych bohaterów! Celem zajęć było nie tylko poznanie mitologii greckiej, ale także rozwijanie kreatywności, współpracy i umiejętności wystąpień publicznych. Taka forma nauki angażuje uczniów i sprawia, że treści historyczne stają się bardziej przystępne i inspirujące.Kostiumy, wcielanie się w postacie i odgrywanie ról to świetny sposób, aby uczniowie lepiej przyswajali wiedzę, jednocześnie dobrze się bawiąc. Galeria
Wycieczka klas 1-3 na Jastrząbkę
09 października uczniowie klasy I-III udali się na pieszą wycieczkę na Jastrząbkę. W czasie drogi i na samym szczycie podziwialiśmy uroki Kamionki w jesiennej szacie. Na Jastrząbce miło spędziliśmy czas, zdobyliśmy szczyt Jastrząbki (561 m n.p.m.), odwiedziliśmy cmentarz wojenny, poznaliśmy historię Dębów Pamięci. Bardzo smakowały nam ziemniaki pieczone w ognisku i kiełbaski. Zbieraliśmy grzyby i świetnie bawiliśmy się w lesie. Wróciliśmy do szkoły trochę zmęczeni ale bardzo zadowoleni. Galeria
BEZPIECZEŃSTWO - ważna sprawa!
4-10-2024. Dzisiaj w naszej szkole - pod czujnym okiem strażaków - odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne. Po próbie ewakuacyjnej wszyscy uczniowie mieli możliwość w mniejszych grupach poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, nauczyć się zasad użycia defibrylatora AED, dowiedzieć się jak postępować z oparzeniami w zależności od stopnia tego urazu oraz jak jak ratować dławiących się dorosłych (chwyt Heimlicha) i dzieci. To była bardzo wartościowa i udana lekcja, za którą strażakom serdecznie dziękujemy! https://www.facebook.com/ospkamionkamala
Matematyczne gofry
W ostatni piątek, tj. 4 października uczniowie klasy VIII, w ramach zajęć z matematyki, oraz uczniowie klasy VI, w ramach lekcji wychowawczej, piekli gofry. Przepis został zaczerpnięty z egzaminu ósmoklasisty z matematyki z roku 2022. Uczniowie dodatkowo ilość składnków mieli przedstawioną w postaci działań arytmetycznych, więc musili je najpierw rozwiązać, żeby się dowiedzieć ile czego potrzeba do zrobienia gofrów. Następnie uczniowie, z przyniesionych składników przygotowali ciasto i upiekli mnóstwo gofrów. Część zjedli sami :) ale poczęstowali nimi również najmłodszych uczniów naszej szkoły. Radości nie było końca :)
Do przygotowania gofrów użyto nowoczesnego sprzętu, który szkoła otrzymała w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Galeria
Zdrowe koktajle klasy IV i V
2 października uczniowie klas 4 i 5 mieli okazję wziąć udział w smakowitych warsztatach w ramach programu "Owoce i warzywa w szkole". Dzieci z zaangażowaniem przygotowywały pyszne przekąski w postaci owocowych musów i koktajli, wykorzystując takie składniki jak jabłka, banany, pomarańcze, winogrona oraz marchewki. Do przygotowania zdrowych smakołyków użyto nowoczesnego sprzętu, który szkoła otrzymała w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Warsztaty odbyły się pod czujnym okiem wychowawców klas. Galeria
Europejski Tydzień Sportu
W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, który trwał od 23 do 30 września, w naszej szkole odbyły się "aktywne przerwy". Uczniowie wszystkich klas mieli możliwość korzystania z stołu do tenisa stołowego, siłowni czy boiska na terenie szkoły. Podczas "Nocy z Książką" również pojawił się akcent sportowy. Dziewczyny z klasy 7 uczyły młodszych skakania na gumie - starej zabawy, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Chłopcy ćwiczyli celność i podania piłki, jak również wszyscy mogli uczestniczyć w wielu innych zabawach ruchowych. Ponieważ aktywne przerwy cieszą się dużym zainteresowaniem jeszcze zostaną z nami na jakiś czas. galeria
Noc z Książką w szkole
- 27/28 września odbyła się w naszej szkole "NOC Z KSIĄŻKĄ W SZKOLE". Uczniowie mieli możliwość prezentacji wybranych przez siebie, ciekawych książek, rozwiązywali quizy i krzyżówki czytelnicze. Był czas na zabawę i indywidualne czytanie. A o kolację zadbało nasze Szkolne Koło Caritas, które przygotowało pyszne zapiekanki.
Uczniowie, którzy przygotowali prezentacje:
1. Zuzanna Piegza kl. 8 - Lucy Maud Montgomery "Ania z zielonego wzgórza"
2. Łucja Zelek kl. 7 - William Szekspir "Romeo i Julia"
3. Lena Bukowiec kl. 7 - Mull Brandon "Baśniobór"
4. Miłosz Fajfer kl. 6 - Alfred Szklarski cykl o Tomku Wilmowskim
5. Illia Adzyma kl. 6 - Marcin Szczygielski " Za niebieskimi drzewiami"
6. Gabriela Uryga kl. 5 - Mull Brandon "Zwierzoduchy"
7. Anna Bułat kl. 4 - Andrzej Maleszka " Czerwone krzesło"
8. Kornelia Zelek kl. 4 - Victor Fuste, Wander City "Miasto cudów"
9 Aleksander Okrzesik kl. 4 - Zofia Stanecka "Gdy pada deszcz w jaskini goblinów" galeria
Wycieczka na Kamionną
24 września uczniowie klasy VIII zdobyli szczyt Kamionna (802 m n.p.m.) i weszli na najwyższą w Beskidzie Wyspowym wieżę widokową (29 m), skąd podziwiali piękną i rozległą panoramę Tatr, Gorców, Beskidu Wyspowego i Pogórza Wiśnickiego. Wędrując niebieskim szlakiem dotarli do rezerwatu Kamionna i torfowiska wysokiego. Wspaniała pogoda umożliwiała rozkoszowanie się urokami natury. Pieczona kiełbaska i ziemniaki smakowały nam wyśmienicie. galeria
"Feliks Mądra Mrówka"
Dnia 24 września 2024r. klasy 0-III udały się do Limanowej na spektakl pt. „Feliks mądra mrówka”. Uczniowie zachwycili się losami niesfornego chłopca, który pewnego dnia łapie mrówkę do słoika i przynosi do domu. Kiedy chce otworzyć słoik, aby dokonać „eksperymentów” nagle mrówka powiększa się do rozmiarów chłopca.
Mrówka Feliks wprowadza chłopca w swój łąkowy świat, aby pokazać mu dobrą drogę. Spotykają m.in. Królową pszczół – która uczy mądrości, motyla o pięknym sercu. Psa, który na łące rozmawia z kwiatami. Będzie też zaatakowany przez wielką ludzką rękę, która będzie mu chciała zrobić krzywdę – tak jak on robił owadom wcześniej, oraz inne postaci odzwierciedlające dobre postawy zachowania. Do swojego świata wróci odmieniony zyskując sympatię kolegów.
Wycieczka do Żmiącej
W dniu 24 września 2024r. odbyła się piesza wycieczka, integracyjno-edukacyjna, klasy 5, do Żmiącej. Uczniowie mieli okazję zgłębić historię tajnego nauczania na tych terenach, a w szczególności poznać postać Zofii Oleksy - jednej z osób zaangażowanych w edukację młodzieży. Dzięki opowieściom o odwadze i determinacji lokalnych nauczycieli, uczniowie zrozumieli jak istotną rolę odegrało tajne nauczanie w zachowaniu polskiej tożsamości. Wyjazd sprzyjał nie tylko integracji, ale także refleksji nad ważnymi wydarzeniami historycznymi. galeria
Nasza pomoc powodzianom
23-09-2024. Serdecznie dziękujemy wszystkim OFIARODAWCOM (rodzicom, uczniom, mieszkancom Kamionki Małej i pracownikom naszej szkoły) za złożone dary dla ofiar powodzi w południowo-zachodniej Polsce. Zebraliśmy znaczną ilość produktów, które na pewno przydadzą się poszkodowanym. Za dar serca wszystkim dziękujemy. W dniu dzisiejszym posegregowaliśmy wszystkie rzeczy i wkrótce zostaną one przewiezione w wyznaczone miejsca. galeria
Piknik "Ekologiczne skarby" już za nami....
19-09-2024. Pełni pomysłów i zapału do pracy przystąpili dziś uczniowie naszej szkoły do tworzenia ekologicznych produktów: soli do kąpieli, bomb nasiennych, ekobiżuterii, ekomagnesów oraz zdobienia bawełnianych toreb na zakupy. Piknik "Ekologiczne skarby" odbył się na świeżym powietrzu, w otoczeniu pięknej przyrody, z wykorzystaniem EKOBOX-ów. Uczniowie otrzymali wiele cennych informacji jak dbać o środowisko naturalne i chronić je, a ponadto mogli tę wiedzę już częściowo wykorzystać. Na piknik zaproszeni zostali wszyscy rodzice oraz mieszkańcy naszej miejscowości, którym rozesłaliśmy ciekawe ulotki. Dziękujemy za przybycie i chwilę spędzoną z znami Pani Annie Gołąb - kierownikowi GZOSiP w Laskowej. Zajęcia były możliwe dzięki udziałowi szkoły w Programie Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusze Ekologii. galeria
Debata kandydatów na przewodniczącego SU i wybory
Kandydaci starający się o funkcę przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego przedstawili społeczności szkolnej swoje programy wyborcze. Następnie uczniowie klas 4-8 w tajnym głosowaniu zdecydowali, że przewodniczącym SU będzie Hubert Jarzmik z kl. VIII, a zastępcą Karolina Gałecka z kl. VII. galeria
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
02-09-2024. W radosnej atmosferze rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po uroczystej mszy św. uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się na szkolnym korytarzu, gdzie miała miejsce pierwsza akademia. Do grona społeczności szkolnej zostali przyjęci uczniowie klasy I, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Uczczono też pamięć ofiar II wojny światowej a następnie pani dyrektor powitała wszystkich po długiej wakacyjnej przerwie i przedstawiła najważniejsze sprawy szkolne. W tym roku pojawili się trzej nowi nauczyciele, których przywitano brawami, a następnie uczniowie udali się do klas na perwsze powakacyjne spotkania i podzielenie się wrażeniami. GALERIA