• Rok szkolny 2019/2020

• Finaliści X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego

Szymon Filipek z klasy VII oraz Adam Kocoń z klasy VI zakwalifikowali się do finału X Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego. Gratulujemy

Wojewódzki Konkurs"Na RATUNEK ZIEMI"

Jakub Uryga - praca literacka "ZDROWIE I SÓL"
          Joanna Kocoń - praca plastyczna

Konkurs na najładniejszy i funkcjonalny karmnik rozstrzygnięty!

I miejsceKamil Bukowiec, Gabrysia Uryga, Wiktoria Zelek, Maksymilian i Oliwier Stach, Piotr Zelek
          II miejsceLena Bukowiec, Kacper Twaróg, Wiktoria Kocoń, Antoni Zelek, Jakub Czech, Damian i Tomasz Bukowiec
          III miejsceEmilia i Antoni Grzyb, Dawid Twaróg
          IV MiejsceKatarzyna Zelek, Magdalena i Paweł Włodarz, Julia Koza

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wykonanych zostało 16 karmników - pięknych i pomysłowych. Mamy nadzieję, że ptaki będą je chętnie odwiedzać, a uczniowie zadbają, aby nigdy nie były puste. Pamiętajmy o systematycznym dokarmianiu! Ptaki odwdzięczą się nam pięknym, radosnym śpiewem i pomogą ograniczyć nadmiar uciążliwych owadów.

Apel LOP

12 grudnia 2019 r. członkowie szkolnego koła LOP zorganizowali apel dotyczący zimowego dokarmiania ptaków. Przypomnieli zasady prawidłowego dokarmiania, do których należy stosować się. PAMIĘTAJMY, że lepiej w ogóle nie karmić ptaków, niż robić to źle. Popełniane błędy mogą ptakom bardziej szkodzić niż pomagać.
          Nasze koło prowadzi również akcję „Kaszka dla Ptaszka” polegającą na zbiórce funduszy na zakup karmy (słonecznika) dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Zakupiony pokarm pozwoli nam na systematyczne dokarmianie. Zachęcamy do udziału w akcji!
          Uczniowie klasy IV zostali przyjęci w szeregi szkolnego koła LOP i z rąk p. Dyrektor otrzymali legitymacje członkowskie

Konkurs wiedzy o ochronie przyrody w powiecie limanowskim

2019-10-24. Uczniowie naszej szkoły odebrali w Starostwie Powiatowym w Limanowej nagrody zdobyte w konkursie wiedzy o ochronie przyrody w powiecie limanowskim. W kategorii klas I - IV Marcin Kuzak zdobył I miejsce, a Zuzanna Piegza - wyróżnienie; w kategorii klas V - VIII Jakub Czech - III miejsce, Amelia Zelek - wyróżnienie. Uczniom i nauczycielom - Ewie Ficoń i Katarzynie Filipek - serdecznie gratulujemy!

Szlakiem Architektury Drewnianej

Uczniowie klas I-VIII odwiedzili zabytki leżące na Szlaku Architektury Drewnianej (kościół oraz cmentarz wojenny w naszej miejscowości, skansen i dwór w Laskowej). Swój pobyt utrwalili na zdjęciach,  które zostały przesłane na konkurs fotograficzny organizowany przez Małopolską Organizację Turystyczną pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Elektrośmieci

We wrześniu w naszej szkole przeprowadzona została akcja ekologiczna „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Efektem było zebranie 650 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Dzięki uczniom i mieszkańcom, którzy włączyli się w naszą akcję, odpady trafiły
          w odpowiednie miejsce.
          Szkolne koło LOP prowadzi akcję zbiórki funduszy na zakup kolorowych pojemników
          do segregacji odpadów. Uczniowie: Amelia Zelek, Katarzyna Jonik, Faustyna Zelek,
          Wiktoria Zelek, Mikołaj Pacułt, Agata Zelek wraz z rodzicami, przygotowali słodkie
          wypieki.

Przeprowadzona została również zbiórka aluminiowych puszek po napojach (5 654
          sztuk). W ten sposób uchroniliśmy środowisko przed „górą” odpadów. Pieniądze , które pochodzić będą z ich sprzedaży, zwiększą konto funduszy na zakup kolorowych pojemników do segregacji odpadów. Wśród uczniów rozlosowane zostały nagrody, które trafiły do: Kamila Bukowca, Patryka Sajdaka, Damiana Pławeckiego, Wiktora Gałeckiego, Bożeny Orzeł, Patrycji Zelek i Maksymiliana Błaża.