• Sprzątamy dla Polski

• Uczniowie klas I-III uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski". Dzieci zebrały śmieci wokół szkoły i drogi oraz w lesie. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Była to wyjątkowa okazja, aby wspólnie działać na rzecz naszej planety, pielęgnować środowisko naturalne oraz kształtować postawy ekologiczne wśród młodych pokoleń.

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• 6 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas różnych aktywności, rozwiązywania zagadek a także i matematycznych wróżb uczniowie wykazali się wzorową znajomością tabliczki mnożenia. Galeria

• Pokaz światła i dźwięku na Jastrząbce

• W niedzielny październikowy wieczór na cmentarzu z I wojny światowej na Jastrząbce miał miejsce pokaz światła i dźwięku połączony ze wspomnieniem wydarzeń sprzed 109 lat, czyli wybuchu i przebiegu wielkiej wojny (1914-1918). Wrażenia z widowiska były wspaniałe, co można zobaczyć w galerii oraz na https://www.facebook.com/ film1, film2, film3.

• Brawo Kasia!

• Kasia Zelek z klasy VI zdobyła I miejsce w powiatowym konkursie na wiersz gwarą o Limanowej. Organizatorem konkursu była MBP w Limanowej, w której 25 września Kasia odebrała piękną nagrodę. W dniu dzisiejszym na apelu wszyscy uczniowie wysłuchali tego utworu i oklaskami nagrodzili Kasię za jej osiągnięcie. Serdecznie gratulujemy. Podsumowanie konkursu w Limanowej.

• Próba ewakuacyjna

• Zgodnie z wymogami prawa, w naszej szkole przeprowadziliśmy - pod czujnym okiem druhów z OPS - próbną ewakuację. Po ewakuacji uczniowie mieli okazję na trzech stanowiskach poćwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy, gaszenie pożaru przy użyciu hydronetek oraz poznać działanie wozu bojowego. Na koniec strażacy obdarowali uczniów... cukierkami. Dziękujemy za ten dzień pełen ciekawej nauki i dobrych wrażeń. Relacja na: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064907973274, GALERIA

• Pieszo na Jastrząbkę - klasa VII

• 28.09.2023 r.

W czasie pieszej wycieczki podziwialiśmy uroki naszej miejscowości. Na Jastrząbce miło spędziliśmy czas. Bardzo smakowały nam ziemniaki pieczone w ognisku i kiełbaski z grila. Spacerując po lesie natknęliśmy się na czubajki kanie i trującego muchomora sromotnikowego (grzyby często mylone ze sobą). Mieliśmy okazję zaobserwować różnice w ich wyglądzie i nauczyć się je rozpoznawać.

• Nagłówek

• Nagłówek