• Podsumowanie akcji oszczędzania w SKO

          • W Miejskiej Galerii Sztuki odbyła się gala podsumowująca akcję oszczędzania w SKO w roku szkolnym 2022/2023 pod patronatem Banku Spółdzielczego w Limanowej.
            W bieżącym roku szkolnym działania skoncentrowane były wokół rozwijania talentów dzieci i młodzieży. Dlatego też przedmiotem konkursu, zainicjowanego przez Bank, dla dzieci z klas od 0 do 3 było wykonanie przedmiotu, który zyskał nowe życie lub ulepszenie go tak, by mógł być wykorzystywany w przyszłości, a dla dzieci starszych z klas od 4 do 8 wykonanie prezentacji multimedialnej o bezpieczeństwiew finansach pn. "Bankuj bezpiecznie".
            Laureatem konkursu z naszej szkoły został:
            Szymon Marcisz z klasy 1 i otrzymał nagrodę główną w postaci hulajnogi Spokey.
            Wyróżnienie I stopnia otrzymał Bartłomiej Marcisz z kl.0, a Anna Zelek z kl.1 wyróżnioenie II stopnia.

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie GRATULUJEMY.

          • Spotkanie z pisarzem Panem Wiesławem Drabikiem

          • Klasy 2 i 3 uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem Wiesławem Drabikiem, które odbyło się w GOSiT w Laskowej. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze; uczniowie mogli zdobyć wiele nagród poprzez aktywny udział. Autor książeczek dla dzieci w ciekawy i humorystyczny sposób przybliżał swoją twórczość. Na koniec dzieci miały możliwość zakupić książkę z dedykacją od autora.

        • Wycieczka w Bieszczady - zabawa ankietowa
          • Wycieczka w Bieszczady - zabawa ankietowa

          • Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety, która powie Wam, jak dobrze zapamiętaliście zwiedzane podczas wycieczki miejsca. Jeżeli zdobędziesz:
            20 pkt. w 2 minuty - jesteś Super Znawcą Bieszczad,
            20 pkt. w czasie dłuższym niż 2 minuty i krótszym niż 5 minut - jesteś Znawcą Bieszczad,
            mniej niż 20 pkt. - musisz powtórzyć tę wycieczkę :)

            Link do ankiety: tutaj

          • Wycieczka w Bieszczady - dzień 3

          • Dziś po opuszczeniu świetnego ośrodka wypoczynkowego w Bukowcu udaliśmy się nad Solinę, gdzie koleją gondolową odbyliśmy podróż ponad jeziorem i zaporą; widoki i wrażenia - niesamowite. Kolejny przystanek to Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Byliśmy pod wrażeniem piękna dworu i bogactwa pamiątek po znakomitej pisarce, zgromadzonych w tym miejscu. Następnie udaliśmy się do Bóbrki, aby zobaczyć niesamowitą spuściznę Ignacego Łukasiewicza (Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa), a na koniec cała wycieczka złożona z uczniów szkół w Kamionce Małej i Żmiącej, zatrzymała się na pożegnalną kolację w McDonaldzie. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, dotarliśmy wieczorem do domu.

          • Wycieczka w Bieszczady - odcinek 2

          • Kolejny dzień upłynął na zdobywaniu ważnego szczytu Bieszczad - Tarnicy. Wybraliśmy się trasą wzdłuż szlaku niebieskiego, niezbyt długiego ale wymagającego. Uczniowie znakomicie sobie poradzili z trudnymi podejściami, dopisała też pogoda. Szczyt Tarnicy, na którym usytuowany jest charakterystyczny krzyż (wzniesiony na pamiątkę pobytu w tym miejscu Karola Wojtyły w 1953 r.) został zdobyty. Ponadto uczniowie poznawali zasoby Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

          • Wycieczka w Bieszczady - odcinek 1

          • W poniedziałkowy poranek rozpoczęliśmy wycieczkę w Bieszczady. Pierwszy przystanek miał miejsce w Dukli, gdzie zwiedziliśmy Sanktuarium św. Jana z Dukli i poznaliśmy jego historię a następnie w Pałacowym Muzeum Historycznym oglądaliśmy dawny wystrój magnackiego pałacu i bogate zbiory broni i uzbrojenia z czasów I i II wojny światowej. Przystanek drugi to Komańcza - uroczy Klasztor Sióstr Nazaretanek i miejsce internowania bł. Stefana Wyszyńskiego. Trzeci przystanek - Jezioro Solińskie i niesamowity rejs pirackim statkiem "Demon Bieszczad". Wrszcie pod wieczór dotarliśmy do miejsca zakwaterowania w Bukowcu. Nasze wrażenia w poniższej galerii.

          • Nowe boisko szkolne

          • Od 28 maja 2023 r. możemy się cieszyć nowym wielofunkcyjnym boiskiem szkolnym. Jest ono dostępne cały czas dla wszystkich chętnych użytkowników. Bardzo prosimy o bezpieczne i kulturalne użytkowanie tego obiektu oraz o jego poszanowanie. Poniżej krótka fotorelacja z budowy boiska....

          • Wojewódzki konkurs plastyczny „Jan Paweł II – mój autorytet”

          • W maju został rostrzygnięty wojewódzki Konkursu plastyczny „Jan Paweł II – mój autorytet” organizowany przez szkołę podstawową w Zębie. Najważniejszym celem tego konkursu jest propagowanie wartości chrześcijańskich w procesie wychowania i kształcenia oraz prezentowanie dzieciom i młodzieży postaci papieża Jana Pawła II jako najwyższego autorytetu moralnego współczesnego świata. Z naszej szkoły prace wykonali: Grzegorz Zelek z kl.0, Anna Zelek z kl.I, Amelia Garbacz, Nikodem Sajdak i Gabriela Uryga z kl. III.

             

        • Dzień Dziecka na sportowo
          • Dzień Dziecka na sportowo

          • Dziś z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole miały miejsce liczne atrakcje: każda lekcja krótsza o 5 minut, każda przerwa dłuższa o 5 minut, wszystkie przerwy na boisku szkolnym i na pacu zabaw, mnóstwo konkursów i zawodów sportowych, dużo słodyczy i zimne lody, a do tego tylko bardzo dobre oceny :). To był bardzo udany Dzień Dziecka.

          • Sukcesy uczniów w konkursie historyczno-plastycznym

          • Dziś na apelu wręczono dyplomy i nagrody uczniom, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”. Tytuł laureata zdobyła Gabriela Uryga z klasy 3 za pracę plastyczą prezentującą gen. T. Rozwadowskiego, zaś wyróżnienia przyznano: Tomaszowi Bukowcowi i Katarzynie Zelek z kl. 5 oraz Aleksandrze Pacułt z kl. 4. Uczniowie otrzymali piękne nagrody od organizatorów konkursu, zaś Aleksandra Filipek (kl. 8) i Marcin Kuzak (kl. 6) zostali nagrodzeni przez szkołę za wykonanie znakomitych prezentacji multimedialnych o wybitnych postaciach: gen. T. Rozwadowskim i ks. profesorze Piotrze Stachu. GRATULUJEMY! Więcej informacji. Galeria prac.

          • Święto Rodziny - zabawa, sport i atrakcje...

          • We wspaniałej atmosferze, wyborowym towarzystwie i przy pięknej pogodzie w dniu dzisiejszym odbył się Festyn Rodzinny. Uczniowie i rodzice bawili się znakomicie na nowo oddanym do użytku boisku sportowym. Liczne atrakcje, wspaniałe smakołyki i loteria fantowa umiliły wszystkim to niedzielne popołudnie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny (klik) i złożyły życzenia, zaś rodzice zapewnili swoim pociechom moc atrakcji i słodkości, co można zobaczyć w poniższej galerii.

          • Festyn Rodzinny coraz bliżej

          • Pamiętamy, niedziela 28 maja, godz. 14.oo! Zbieramy się wszyscy przy szkole, aby radośnie i beztrosko świętować Dzień Mamy, Taty i Dziecka :) Dziś uczniowie sprawdzili, czy nawierzchnia świeżo wyremontowanego boiska ma odpowiednią przyczepność (możecie to obejrzeć w filmiku). Przygotowane są już fanty na loterię i znakomite nagrody główne, wśród nich rower marki ROMET ufundowany przez Pana Józefa Zelka z domu n-la  (dziękujemy;)), których losowanie odbędzie się pod koniec festynu. Będzie moc innych atrakcji i zabaw... ZAPRASZAMY!

        • Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek”
          • Ogólnopolska Olimpiada „Olimpusek”

          • W kwietniu uczniowie klasy III brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpusek”. Ich zadaniem było rozwiązanie testu, na który składało się 21 pytań o różnym stopniu trudności. Miło nam zakomunikować, że: Kinga Stach, Gabriela Uryga, Franciszek Grzyb zostali laureatami, a Amelia Garbacz otrzymała dyplom uznania. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!!

          • Spektakl teatralny pt. ,,Mały Książę”

          • 18 V uczniowie klas VI-VIII wyjechali do Limanowskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. ,,Mały Książę”. 

            Przedstawienie oparte jest na książce pod tym samym tytułem a jej autorem jest Antoine de Saint-Exupery. Autor lektury zwraca uwagę na to, że w życiu najważniejsze są takie wartości jak miłość, przyjaźń a ,,najlepiej widzi się tylko sercem”.

            Aktorzy Teatru Wrocławskiego In-Art spełnili nasze oczekiwania. Scenografia, muzyka i efekty dźwiękowe były trafnie dobrane. Spektakl teatralny  dostarczył nam niezapomnianych wrażeń i na pewno historia podróży małego chłopca w świat dorosłych na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • Lego na lekcjach

          • Po raz kolejny, chłopcy z klasy 7 przekonali się, że zajęcia dodatkowe czasem zaskakują. Umiejętność współpracy w grupie, logiczne myślenie, ćwiczenie umiejętności projektowania to jedne z niewielu atutów takich zabaw. Zapraszamy do obejrzenia filmiku nowej konstrukcji kręgielni. Galeria 

            Brawo Panowie!

          • Teatrzyk - "Księga dżungli"

          •  18 maja 2023 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i z klasy I - III wzięły udział w spektaklu pt. "Księga dżungli". Przedstawienie odbyło się w Limanowskim Domu Kultury, a wystąpili aktorzy z Wrocławskiego Teatru. Dzieci poznały chłopca Mowgli, który dorastał wśród zwierząt, a jego domem stała się dżungla.

            Przedstawienie zachwycało pięknymi kostiumami oraz wspaniałą scenografią, a gra świateł oraz muzyka tworzyły baśniową i tajemniczą otoczkę, co wzbudzało pozytywne emocje wśród najmłodszych widzów.

          • Podsumowanie konkursu Malować jak... Matejko

          • Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie przybyli wraz z opiekunami na podsumowanie V Gminnego Konkursu Malować jak Matejko. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością wójt Gminy Laskowa pan Piotr Stach oraz członek jury pani Magdalena Król (klik). Po rozdaniu nagród odbyły się warsztaty plastyczne pod kierunkiem artystki-malarki pani Magdy. Wszystkim gościom dziękujemy za udział w uroczystości a uczniom gratulujemy pięknych prac.

          • Wyniki konkursu fotograficznego

          • Samorząd Uczniowski przeprowadził głosowanie na najładniejszą i najciekawszą fotkę z wycieczki do Warszawy. Oto pięć zwycięskich prac (a właściwie sześć, bo na miejscu trzecim znalazły się 2 fotografie z taką samą liczbą punktów :))
            Emilia Grzyb - Pałac w Łazienkach, Milena Bukowiec - Łazienki Królewskie wczesną wiosną, Antoni Grzyb - Panorama Warszawy z Pałacu Kultury i Nauki, Illia Adzyma - Łazienki, Franciszek Grzyb - Pomnik Małego Powstańca, Wiktor Gałecki - książę Józef Poniatowski na tle Pałacu Prezydenckiego. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Wasze zdjęcia były bardzo udane i pięknie obrazowały naszą wspaniałą stolicę. Nagrodzone fotografie.  

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.