• Działania 2019/2020

• Pomoc dla Szymonka

SKC na początku marca włączyło się w pomoc dla chorego Szymonka. Wolontariusze rozprowadzali na przerwach lizaki, by w ten sposób pomóc w zbiórce pieniędzy.

Pomoc dla Jurka

W dniu 8 marca SKC włączyło się w zbiórkę pieniędzy, która została zorganizowana przy Kościele Parafialnym, dla czteroletniego Jurka Carrera- Gnacińskiego mieszkańca Limanowej. Chłopiec choruje na dysplazję przynasadową typu Schmidt- jest to bardzo rzadka choroba genetyczna. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Słodki Tłusty Czwartek

20 lutego w naszej szkole nie zapomniano o tradycji Tłustego Czwartku. Przedstawiciele SKC  na przerwach sprzedawali pyszne pączki , faworki oraz inne słodkości. To  jedyna taka okazja do usprawiedliwionego pączkowego szaleństwa. Szkoda, że Tłusty Czwartek jest tylko raz w roku....

Kiermasz bożonarodzeniowy

23 grudnia przed i po każdej Mszy św. wolontariusze rozprowadzali przygotowane przez SKC oraz pozyskane ze zorganizowanego wcześniej konkursu ozdoby i stroiki świąteczne

Tytka charytatywna

W dniu 6 grudnia SKC udało się do kościoła z darami ofiarowanymi przez uczniów i ich rodziców w ramach akcji "Tytka charytatywna". Złożone dary będą przekazane przed świętami dla osób samotnych, chorych i potrzebujących. Akcja nadal trwa do 19 grudnia 2019 r.

Chlebki miłosierdzia

W dniu 17 listopada członkowie Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali po mszach "chlebki miłosierdzia". Celem akcji było uwrażliwienie społeczeństwa na los ludzi potrzebujących oraz pozyskanie środków dla nich. "Chleb za chleb" to inicjatywa Caritas Diecezji Tarnowskiej. Akcja polega na rozprowadzaniu przy kościołach "Chlebków miłosierdzia". Ten chlebek staje się znakiem łączącym z potrzebującymi. Galeria

Akcja "Pomocna dłoń"

Uczniowie naszej szkoły przy pomocy Szkolnego Koła CARITAS włączyli się w akcję charytatywną dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu limanowskiego. Celem działań dobroczynnych była zbiórka darów w postaci słodyczy, materiałów szkolnych i dekoracyjnych (mulin, włóczek, bloków, kredek). Zebrane materiały zostały przekazane do organizatorów tj. PCPR w Limanowej. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Szkolnym koordynatoem zbiórki była pani Bożena Uryga. Galeria.

Komunikat: z poczatkiem października opiekę na SK Caritas objęły: Katarzyna Pacułt i Lidia Grzegorzek.

W tym roku szkolnym Szkolne Koło Caritas liczy 28 członków z klas IV-VIII.

Zarząd Szkolnego Koła Caritas na rok szkolny 2019/2020:

przewodniczący - Dawid Pławecki

zastępca - Szymon Filipek