• Działania 2013/2014

•

Jako opiekun dziękuję za owocną i miłą współpracę w bieżącym roku szkolnym i życzę udanych wakacji!!!

Agnieszka Bukowiec

SPOTKANIE WAKACYJNE:

W nagrodę za ciężką pracę wszystkich członków SKC jak również SU został zorganizowany grill.

PODSUMOWANIE  ROKU  SZKOLNEGO:

Pod koniec roku szkolnego SKC ufundowało kilku uczniom wycieczkę do Inwałdu, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej oraz wyjazdy do teatru, jak również udało się nam zakupić książki dla potrzebujących uczniów na nowy rok szkolny.

AKCJA ZKRĘTKAMI POMAGAMY TRWA PRZEZ CAŁE WAKACJE!!!!!!!!!

Serdecznie prosimy w imieniu Tomka i jego mamy o dalsze zbieranie i przynoszenie do Nas plastikowych zakrętek, które pomagają zebrać fundusze na leczenie i rehabilitację.

Z góry wszystkim dziękujemy!!!

KANONIZACJA  JANA  PAWŁA  II  NA  ŚWIĘTEGO:

Z okazji tego wydarzenia zorganizowaliśmy konkurs na najpiękniejszą modlitwę do św. Jana Pawła II oraz na najpiękniejsze wykonanie pieśni związanej z pielgrzymkami Jana Pawła II do Polski. W konkursie wzięlo udział 8 uczniów oraz klasa 0. Modlitwę przedstawili:

- Jakub Kocoń, Ewa Bukowiec, Beata Zelek, Jasiek Chełmecki, Marcin Pławecki,

pieśni wykonali:

-Joanna Kocoń "Barka", Szymon Filipek "Moje miasto Wadowice", Adam Orzeł "Abba Ojcze", klasa 0 "Czy wy wiecie, że my mamy Papieża.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom w związku z czym serdecznie gratulujemy.

PODZIĘKOWANIA:

Serdecznie dziękujemy za udział w akcji wszystkim darczyńcom. Z zebranych produktów utworzono 4 paczki, które powędrowały do najbardziej potrzebujących.

DARY  WIELKANOCNE:

Rozpoczynamy akcję i zachęcamy do przynoszenia darów w postaci artykułów żywnościowych, akcja trwa.

JAŁMUŻNA  WIELKOPOSTNA - akcja rozpoczęta:

Jak co roku w okresie wielkiego postu uczniowie rezygnują z różnego rodzaju przyjemności i zbierają datki dla najbardziej potrzebujących.

PODSUMOWANIE   KIERMASZU:

Zebrane fundusze pozwoliły na dofinansowanie organizowanego przez naszą szkołę Dnia Seniora.

Każdy już czym prędzej bieży,
          by dołączyć do pasterzy.
          I my spieszymy z życzeniami,
          bo nie możemy być tam z Wami.
          Zdrowia, szczęścia, pomyślności
          i niech dobro wśród Was gości.
          I niech Boga wielka moc
          na Was spłynie w świętą noc.

Szkolne Koło Caritas

~WIELKI KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY~

SK Caritas wspólnie z Samorządem Uczniowskim przygotowali piękne ozdoby bożonarodzeniowe (świeczniki, szopki, choinki, ozdoby na choinkę, stroiki, pierniczki itp). Zakupu można dokonać codziennie w naszej szkole oraz w ostatnią niedzielę adwentu w salce katechetycznej po każdej mszy św.

Ozdoby można zobaczyć klikając tutaj - galeria.

-   AKCJA ZAKOŃCZONA  -

5 grudnia zakończyliśmy akcję " I ty możesz zostać świętym mikołajem". Zebraliśmy dużo produktów żywnościowych i słodyczy, z których utworzyliśmy 6 paczek. Powędrowały one 6 grudnia do osób samotnych i potrzebujących. galeria

Wszytkim gorąco dziękujemy za okazaną pomoc!!!!!

Rozpoczęliśmy kolejną akcję:  "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM".

Akcja ta już trwa !!! Polega ona  na zbiórce artykułów żywnościowych i słodyczy, z których 5 grudnia utworzymy paczki dla osób potrzebujących i samotnych. Każdy z Was może wziąć udział w akcji. Produkty żywnościowe zbieramy codziennie w naszej szkole. Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji i jednocześnie do bezinteresownej pomocy potrzebującym.

****    Zakrętkami pomagamy!    *****

Konkurs rozstrzygnięty!!!!

17 października odbyło się nietypowe rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z okazji Dnia Papieskiego. Nietypowe dlatego, iż nie wyłoniliśmy zwycięzców - wszyscy autorzy wykonanych plakatów otrzymali nagrody. Każdy z 22 uczestników otrzymał piękny różaniec oraz słodką niespodziankę. Oto lista uczestników: Błaż Maksymilian, Zelek Wiktoria, Zelek Piotr, Zelek Kamila, Zelek Faustyna, Zelek Dawid, Włodarz Małgorzata, Twaróg Dawid, Stach Paweł, Sajdak Patryk, Orzeł Bożena, Orzeł Dawid, Kocoń Adam, Garbacz Dawid, Czech Jakub, Pacułt Mikołaj, Duchnik Eryk, Zelek Agata, Knurowska Katarzyna, Jonik Katarzyna, Orzeł Przemysław, Orzeł Karolina.

Wszystkim gratulujemy i życzemy wielu sukcesów!

Prace konkursowe można obejrzeć tutaj - galeria

Z okazji Dnia Papieskiego SK Caritas Organizuje konkurs!!!!!

13 października obchodzić będziemy kolejny Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - Papież dialogu".

I właśnie z tym hasłem związany jest nasz konkurs. Chętni uczestnicy mają za zadanie wykonać plaklat, który będzie tłumaczył w czym się objawiał dialog i dlaczego Jan Paweł II tak naciskał na dialog. (informacji na temat interpretacji hasła trzeba sobie wyszukać w internecie i przedstawić je w formie plakatu. Przydatne informacje znajdziecie również na gazetce Samorządu Uczniowskiego). FORMAT PLAKATU - min. A3, TECHNIKA - dowolna. Czas trwania konkursu: od 07.10.2013 r. (poniedziałek) do 11.10.2013 r. (piątek). WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !

Rok szkolny 2013/2014 zaczynamy od akcji charytatywnej " ZAKRĘTKAMI POMAGAMY", wspierającej ciężko chorego Tomka.

Akcję tę rozpoczęliśmy w odpowiedzi na prośbę mamy Tomka o zbiórkę zakrętek, które wspomogą jego leczenie i rehabilitację. Każdy z Was może pomóc!!! Wystarczy tylko zbierać plastikowe zakrętki i dostarczyć je do naszej szkoły, a my je odpowiednio ulokujemy!!! Okaż trochę serca innym.....

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI !!!!!!

11 września b.r. odbył się nabór do SK "Caritas". Zgłosiło się 8 chętnych członków, spośród których wybraliśmy Zarząd SKC na rok szkolny 2013/2014.

Oto członkowie SKC:

1. Aleksandra Włosińka