• Pokochaj książki

Program "Książki naszych marzeń"

Biblioteka szkolna przystąpiła do programu realizowanego przez MEN "Książki naszych marzeń". Do biblioteki zakupionych zostało ponad 60 książek: opowiadań, książek przygodowych dla starszych i młodszych dzieci, baśni i lektur. Dzięki temu księgozbiór znacznie się wzbogacił o nowe, pięknie wydane pozycje.

KĄCIK CZYTELNICZY I GAZETKA INFORMACYJNA

Aby zainteresować uczniów literaturą, czasopismami dziecięcymi i ciekawymi zabawami umysłowymi, na korytarzu szkolnym w pobliżu biblioteki zorganizowano kącik czytelniczy.

FINAŁ I KONKURSU CZYTELNICZEGO

W dniu 22 grudnia 2015 r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Czytelniczy i wręczono nagrody za wykonane prace konkursowe. Na konkurs wpłynęło 20 prac; najwięcej z klasy drugiej. Jury w składzie: Wanda Chochlińska, Wiesława Ruchała, Danuta Zbyrowska i Agnieszka Joniec dokonała oceny plakatów i wyłoniła 5 prac szczególnie się wyróżniających. Są to prace: Jakuba Czecha, Madzi Włodarz i Mikołaja Pacułt z kl. 2, Wiktora Gałeckiego i Oli Filipek z kl. 1. Jury przyznało nagrody w postaci książek i czasopism dziecięcych dla wszystkich uczestników konkursu. Ponadto uczniowie otrzymali zakładki do książek i świąteczne breloki. Fotorelacja. Galeria prac.

Konkurs czytelniczy "Polecam ci książkę..."

Biblioteka szkolna ogłasza konkurs na plakat reklamujący wybraną przez ucznia, ciekawą książkę. Zachęcamy do konkursu!

SZKOLNY KIERMASZ KSIĄŻKI

Biblioteka szkolna od kilku lat popularyzuje czytelnictwo i ułatwia dostęp do książek poprzez organizowanie szkolnych kiermaszy książek. Dzięki wspólpracy z kilkoma zaprzyjaźnionymi księgarniami organizujemy sprzedaż bardzo tanich a jednocześnie pięknie wydanych i wartościowych książek. Są one bardzo chętnie kupowane przez uczniów i rodziców. W roku szkolnym 2015/16 zaplanowano 4 takie kiermasze.