• Sprawozdanie 2011/12

Sprawozdanie Szkolnego Koła Caritas - rok szkolny 2011/2012

16 października zostało utworzone Szkolne Koło Caritas, do którego zapisało się 16 uczniów.

W grudniu przeprowadzono akcję zbierania żywności wśród uczniów, a powstałe paczki
          z okazji mikołajek posłano do osób samotnych (5 paczek).Wraz z Samorządem Uczniowskim przeprowadzono kiermasz stroików bożonarodzeniowych, z którego zebrano kwotę 130 zł. Z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowano kartki z życzeniami, które trafiły także do osób samotnych. W okresie Wielkiego Postu prowadzono zbiórkę jałmużny wielkopostnej, do otrzymanych od ks. proboszcza skarbonek. Z akcji tej zebrano kwotę 689.96 zł, która w całości zostanie przekazana na leki dla osób potrzebujących. Przez cały okres postu prowadzona była zbiórka produktów żywnościowych. W kwietniu przed Świętami Wielkanocnymi za zebrane pieniądze z kiermaszu stroików udało się kupić produkty na wypiek babeczek wielkanocnych, którym zajęli się członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem. Pani Ewa Ficoń wraz z klasami starszymi przygotowała stroiki wielkanocne, które przekazała na cele Szkolnego Koła Caritas. W niedzielę Palmową zorganizowany został na starej salce katechetycznej kiermasz rzeczy wielkanocnych (babeczki, stroiki) z czego uzbierano kwotę 551 zł. Ponadto w Wielkim Tygodniu przekazano osobom potrzebującym paczki z zebraną żywnością, stroikami i życzeniami wielkanocnymi, osoby samotne także otrzymały stroiki i kartki z życzeniami świątecznymi.

Z uzbieranej kwoty zorganizowano pomoc dla niektórych uczniów w postaci zakupu artykułów szkolnych, oraz Szkolne Koło Caritas pomógł w sfinalizowaniu nagród z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole.

Pozostała kwota 275,69 zl zostanie do wykorzystania na przyszły rok szkolny.