• Akcja czyszczenia nagrobków na Jastrząbce

      • 1 lipca 2015 r. Mimo, że od kilku dni trwają już na dobre wymarzone wakacje, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pięknym przedsięwzięciu społeczno - obywatelskim. W dniu dzisiejszym wraz z kilkoma nauczycielami, pracownikami obsługi i jedną z mam udali się na Jastrząbkę, gdzie oczyścili pięknie z mchu i różnych zanieczyszczeń kamienne nagrobki i sporą część ogrodzenia. W akcji wzięło udział 23 chętnych uczniów ze wszystkich klas Szkoły Podstawowej. Pracowali bardzo solidnie pod kierunkiem dyrektora Wandy Chochlińskiej, pani Katarzyny Filipek i pani Elżbiety Nowak. Nieoceniona była też pomoc pani Krystyny Dutka oraz pracowników obsługi. Wyczyszczone nagrobki i ogrodzenie wygladają bardzo ładnie.  Przeprowadzona akcja była naszą odpowiedzią na apel Pana Wójta skierowany do naszej szkoły. Po wakacjach będziemy kontynuować prace i opiekę nad cmentarzem. Po zakończonym zadaniu uczniowie rozpalili ognisko i upiekli kiełbaski. Mimo wysiłku był to bardzo pięknie i radośnie spędzony dzień. Galeria.

      • Zakończenie roku szolnego 2014/2015

      • 26 czerwca 2015 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Po mszy św. wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy i wielu rodziców  zgromadzili się w szkole na apelu gdzie tradycyjnie najpierw nastąpiło przekazanie sztadaru przez uczniów klasy 6 młodszym kolegom. Szóstoklasiści pięknie pożegnali swoją szkołę i zostali też pożegnani przez klasę piątą. Następnie pani dyrektor wręczyła wzorowe świadectwa i nagrody za wyniki w nauce i inne osiągnięcia. Najlepsi uczniowie z klas starszych zostali wpisani do Złotej Księgi; są to: Kacper Dutka, Przemek Orzeł, Kuba Kocoń i Ola Jonik z klasy 4, Adam Orzeł, Julka Pławecka i Marcin Krawczyk z klasy 5 oraz Tomek Grzegorzek z klasy 6. Po zakończonym apelu wszyscy uczniowie udali się na ostatnie przedwakacyjne spotkania z wychowawcami w klasach a pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia radosnego i bezpiecznego wypoczynku. Galeria.

      • Podsumowanie akcji i działań

      • 25 czerwca 2015 roku. Wczoraj i dziasiaj miały miejsce podziękowania dla uczniów od opiekunów kół i innych organizacji. P. Joanna Szumilas podziękowała wszystkim uczniom za reprezentowanie szkoły na zawodach sportowych. Opiekunka SU p. Agnieszka Joniec dziękowała za pracę w samorządzie. Obie panie zaprosiły uczniów na pyszną pizzę. Opiekunka SKO p. Elżbieta Nowak wręczyła nagrody dla uczniów systematycznie oszczędzających w br. szkolnym. Apteczki z odpowiednim wyposażeniem otrzymali wszyscy uczniowie z klas I - III w ramach uczestnictwa w Programie Ratujemy i Uczymy Ratować prowadzonym przez Fundację WOŚP. Dziękujemy uczniom za aktywnośc jaką się wykazali w tym roku szkolnym. Galeria.

        Joanna Szumilas

      • Kamioneckie legendy

      • 24 czerwca 2015 r. uczniowie kl. 4 - członkowie Szkolnego Klubu Historycznego przedstawili spektakl teatralny "Legenda o Katarzynie Pustelnicy". Jest to jedna z pięknych i bardzo starych historii związanych z naszą miejscowością. Ta, oraz kilka innych legend i różnych opowiadań o strachach, duchach i topielcach, zostały zawarte w zbiorze "Kamioneckie legendy i inne bajania..." autorstwa Wandy Chochlińskiej. Zapraszamy wszystkich do przeczytania tych niesamowitych historii. Zdjęcia z przedstawienia.

      • Wycieczka w Pieniny

      • Dnia 2 czerwca uczniowie klas III-VI wybrali się na wycieczkę szkolną. Na początku dzieci zwiedziły zabytkowy XV-wieczny kościół w Dębnie. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w elektrowni w Czorsztynie. Uczniowie podziwiali również Zamek Dunajec w Niedzicy. Największą atrakcją był rejs po Jeziorze Czorsztyńskim. Pod koniec wszyscy uczestnicy wycieczki przeszli Wąwozem Homole.

      • Festyn rodzinny

      • W dniu 31. 05. 2015 r. przy szkole odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka oraz święta Mamy i Taty. Zabawa była znakomita. Zapraszamy do galerii.

        Serdecznie dziękujemy za pomoc rzeczową i finansową: Rodzicom (za zakup fantów na loterię, kiełbaski na grilla, upieczone placki i ciasteczka, za obsługę stoisk), ks. proboszczowi Stanisławowi Węgrzynowi (wsparcie finansowe), FHU Krzysztof Chełmecki (za słodycze i owoce), delikatesom Centrum (za artykuły spożywcze), Piekarni Grzyb z Tęgoborza (pieczywo), Krzysztofowi Grzyb i Firmie "Perfekt-Studio" (promocja na baner), Maciejowi Błaż (naprawa trampiliny), Strażakom (za lody i pokaz strażacki), Państwu Jarzmik (za zasponsorowanie nagród głównych na loterię), Sklepikowi szkolnemu (za wsparcie finansowe i rzeczowe), Nauczycielom i Pracownikom obsługi szkoły za organizację imprezy.

      • I-teatr "Calineczka - reaktywacja"

      • 13. 05. 2015.   Wszyscy uczniowie szkoły (z kl. 0 - VI) obejrzeli spektakl teatralny za pośrednictwem platformy I-teatr "Calineczka - reaktywacja". Sztuka przedstawiała tę piekną baśń H. Ch. Andersena w wersji nieco zmienionej, ale również bardzo ciekawej.

      • Wycieczka do skansenu i dworku w Laskowej

      • 12. 05. 2015 r. Korzystajac z pięknej majowej pogody uczniowie klas IV - VI wybrali sie na wycieczkę historyczno - krajoznawczą po najbliższej okolicy. Głównym celem było poznanie kolejnych walorów kulturowych i historycznych naszego regionu i najbliższej nam małej Ojczyzny tj. Gminy Laskowa. Pod opieką nauczycielki historii Wandy Chochlińskiej, udali się do prywatnego skansenu w Laskowej prowadzonego przez państwa Jędrzejków. Tam dzieci przeniosły się wświat bardzo odległy - zobaczyły jak wyglądało życie i praca ludzi na wsi w czasach przedwojennych i wcześniej. W skansenie zgromadzone są sprzęty domowe, narzędzia rolnicze i warsztaty różnych rzemieślników: kowala, stolarza, szewca i inne. Zobaczyć można stare spichlerze, piwnice, młyn wodny, suszarnie owoców, ule i barci. Eksponaty są bardzo ciekawe i unikatowe jak np. kiełbaśnica, spyrnik, tabliczki do pisania zamiast zeszytów i wiele innych. Po obejrzeniu zasobów skansenu uczniowie udali się do dworu w Laskowej. Oglądali reprezentacyjną komnatę z pięknie zdobionym sufitem, która kiedyś w dworze pełniła rolę kaplicy, zapoznali się z historią dworu i rodu Michałowskich. W otoczeniu dworu zwrócili uwagę na wiekową lipę bedącą pomnikiem przyrody. Turystyczno - historyczną wyprawę uczniowie zakończyli odpoczynkiem w parku przy fontannie i smacznymi lodami. Galeria.

      • ,,Niewyśnione sny"- konkurs poetycki

      • 8 V troje uczniów naszej szkoły: Adam Orzeł kl. V, Julia Pławecka kl.V i Kacper Dutka kl.IV, wzięło udział w ,,Limanowskiej Wiośnie Poetyckiej” zorganizowanej przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej i Limanowski Dom Kultury. To był już V Jubileuszowy Konkurs Poetycki im. Zosi Smreczyńskiej, córki Władysława Orkana, piewcy Gorców i Podhala. Na konkurs nadesłano 214 tekstów poetyckich, które oceniono w czterech kategoriach uczestników. My wysłaliśmy dziewięć wierszy i otrzymaliśmy dwa wyróżnienia: Kacper Dutka (wiersz ,,Zakręcony alfabet”) Julia Pławecka (wiersz ,,Co lubię”). Nagrodzone wiersze można przeczytać w antologii pokonkursowej ,,Niewyśnione sny”. Więcej informacji na stronie  http://limanowa.in/wydarzenia;quot-niewysnione-snyquot-podczas-limanowskiej-wiosny-poetyckiej,22007.html

                                                                                                         Wiesława Ruchała

      • Witaj majowa jutrzenko!

      • ,,Witaj majowa jutrzenko” to motto tegorocznej akademii z okazji Święta Konstytucji  3 Maja. Poprzez krótki montaż słowno-muzyczny uczniowie kl.VI przypomnieli to ważne dla Polaków wydarzenie historyczne. Rolę Pani Konstytucji odegrał Marcin Pławecki. Konstytucja została zaproszona na lekcję, by przybliżyć uczniom trudne dla nich sprawy związane z jej powstaniem i uchwaleniem i  lepiej  przygotować ich  do sprawdzianu z historii. Mamy nadzieję, że chociaż trochę przybliżyliśmy młodszym kolegom i koleżankom to wydarzenie.

                                                                                                                                                    Wiesława Ruchała      

      • Tydzień zdrowych śniadań

      • Klasy od 0 – III przez tydzień przygotowywały zdrowe śniadania. Akcja miała na celu pokazać najmłodszym, jak zdrowo się odżywiać i jak przygotowywać prosty posiłek – jakim jest śniadanie. W pierwszy dzień klasa 0 z wychowawczynią zaserwowały sobie i swoim starszym kolegom rozmaite kanapeczki i zdrowe warzywne przekąski. W drugi dzień klasa II ze swoją panią przygotowała sałatkę owocową oraz półmiski ze „świeżymi plasterkami owocowymi”. W trzecim dniu mogliśmy pić do woli świeżo wyciśnięte soki warzywno – owocowe, które wykonała klasa I wraz z wychowawczynią. W ostatnim dniu jedliśmy kolorowe i „uśmiechnięte”  kanapeczki przygotowane przez klasę III i ich panią. Galeria.

      • Wycieczka na Jastrząbkę. Posadzenie Dębu Pamięci

      • W piątą rocznicę posadzenia na Jastrząbce Dębów Pamięci dla dwóch ofiar zbrodni katyńskiej pochodzących z terenu naszej gminy, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamionce Małej ponownie upamiętnili to tragiczne dla naszej Ojczyzny wydarzenie. Tym razem Dąb Pamięci poświęcony został wszystkim ofiarom z limanowszczyzny i najbliższego regionu. Korzystając z pięknej wiosennej pogody uczniowie klas IV - VI wraz z opiekunami: Wandą Chochlińską i Agnieszką Joniec, udali się na Jastrząbkę, gdzie najpierw uporządkowali teren wokół cmentarza wojennego a następnie posadzili sadzonkę dębu. To trzeci już Dąb Pamięci dla ofiar Zbrodni Katyńskiej z 1940 r. Wcześniejsze dęby poświęcone zostały mjr Janowi Antoniemu Stachowi i asp. PP Piotrowi Starsiakowi. Obecne drzewo przypominać będzie o wszystkich ofiarach z limanowszcyzny a także Łososiny Dolnej i Żegociny.  Galeria.

      • Próbna ewakuacja z udziałem OSP

      • 10. 04. 2015 r. W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się próbne ćwiczenia pożarowe. Uczniowie, nauczyciele i personel szkoły pod kierunkiem druhów z OSP testowali sprawność ewakuacji na wypadek pożaru lub innego niebezpiecznego zdarzenia. Ponadto dzieci miały okazję zobaczyć akcję ratunkową, zwiedzić remizę strażacką, obejrzeć wóz strażacki i jego wyposażenie oraz obsługiwać wąż strażacki. Pod okiem ratowniczki Marty uczyły się pierwszej pomocy. Galeria.

      • Z wizytą w królewskim mieście Krakowie i na Wawelu Jagiellonów

      • Po ra drugi uczniowie klas 4 - 6 uczestniczyli w oryginalnej lekcji historii na Wawelu, zrealizowanej w ramach programu MDNiK w współpracy z Zamkiem Królewskim. Tym razem wycieczka poszerzona została o poznanie najciekawszych miejsc królewskiego grodu Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęto od Placu Matejki, gdzie podziwiano majestatyczny pomnik Grunwaldu, grób Nieznanego Żołnierza, makietę starego Krakowa oraz kośćiół św. Floriana, w którym wiele lat temu posługiwał jako wikariusz Karol Wojtyła. Następnie uczniowie obejrzeli Barbakan i dowiedzieli się o jego historycznej roli w dziejach Krakowa. Tuż obok Barbakanu "przyglądał" się z olbrzymiej ramy obrau posąg Jana Matejki. Przez Bramę Floriańską uczniowie wkrocyli na najwspanialszy deptak świata jakim jest ulica Floriańska tętniąca niesamowitym życiem. Tam odszukano dom Jana Matejki - patrona naszej szkoły. Na rynku krakowskim wśród przelicznych atrakcji (grajków, mimów i różnych przebierańców) podziwiać można było wspaniałe zabytkowe kamienice, gmach Sukiennic, dorożki zaprzężone w białe konie, krakowskie kwiaciarki pod pomnikiem Mickiewicza, gołębie i inne atrakcje. Na chwilę wycieczka wstąpiła do Kościoła Mariackiego aby spojrzeć na wielkie dzieło - ołtarz Wita Stwosza oraz pomodlić się w tym niezwykłym miejscu. Obok sławnej gospody (dziś restauracji) Wierzynka  uczniowie skręcili w ulicę Grodzką i dotarli na Wawel. Najpierw wstąpili do królewskiej Katedry, gdzie oglądali liczne grobowce królów i dostojników kościelnych a w kryptach sarkofagi innych wybitnych Polaków. Następnie z przewodnikiem Pawłem zwiedzano reprezentacyjne komnaty królewskie na zamku wawelskim a w nich oglądano drogocenne gobeliny, zabytkowe meble, królewskie krzesła, wspaniałe kasetonowe sufity itd. Druga część zwiedzania poświęcona była Wawelowi zaginionemu tj. z odległych czasów średniowiecznych. Na koniec wycieczka zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie ze smokiem wawelskim. Galeria.

      • Dzień Patrona Szkoły

      • Dnia 18.03.2015r. odbył się Dzień Patrona Szkoły i Dzień Talentów. Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Wójt Gminy Laskowa - Pan Czesław Stanisławczyk,  Pan Piotr Ociepka ze Starostwa Powiatowego z Limanowej, Pan leśniczy Paweł Twaróg z Nadleśnictwa Limanowa.

        Dzieci przedstawiły inscenizację o Janie Matejce, a następnie, z racji zbliżającej się wiosny, uczniowie zaprezentowali scenkę, w której apelowali o niewypalanie traw. Następnie dzieci miały okazję wysłuchać ciekawej prelekcji Pana Pawła Twaroga. Święto szkoły to również dzień, w którym uczniowie prezentują swoje talenty m.in. plastyczno-techniczne, wokalne, taneczne. W tym roku odbył się też konkurs wiedzy o ekologii i konkurs budek lęgowych.

      • Finał konkursu o gen. Stanisławie Skalskim

      • 17 marca w Nowym Sączu miał miejsce finał konkursu o gen. Stanisławie Skalskim. Dwóch uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego tego konkursu: Jakub Czech z klasy I, który został laureatem konkursu i Marcin Pławecki z klasy VI wyróżniony za swój rysunek. Uroczystość miała bardzo bogatą oprawę a chłopcy otrzymali piękne nagrody. Gratulacje dla uczniów i ich opiekunów: Katarzyny Filipek i Anny Chełmeckiej. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

        Na etapie szkolnym 17 uczniów wykonało 24 prace plastyczne o tym wybitnym pilocie z czasów II wojny światowej. Wszyscy pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni "słodkimi upominkami" przez sklepik szkolny.

      • Program "Jeżdżę z głową"

      • Dziesięcioro uczniów naszej szkoły wraz z kilkudziesięcioma dziećmi z innych szkół z terenu gminy Laskowa brało udział w programie "Jeżdżę z głową", w ramach którego uczyły się jeździć na nartach. Projekt był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Dzieci znakomicie się bawiły a przy tym nabyły spore umiejętności. Zobaczcie.

      • Lekcja historii na Wawelu

      • Uczniowie klas IV-VI wzięli udział w żywej lekcji historii na Wawelu. W ramach specjalnego programu, który z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przygotował Zamek Królewski na Wawelu, wzięli udział w bezpłatnym zwiedzaniu Skarbca Koronnego i Zbrojowni oraz wystawy Wawel Zaginiony. To była bardzo ciekawa lekcja o historii średniowiecza. Relacja ucznia Przemka Orła z kl. 4: Wawel.doc  Galeria.

      • Bal karnawałowy

      • We wtorek 27.01.2015 w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci. Tego dnia sala zamieniła się w salę balową. Zjawiskowy wygląd, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów.
         Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Zabawa urozmaicona była ciekawymi konkursami:
        - wybór najciekawszego stroju ( w dwóch  kategoriach: samodzielnie wykonany oraz zakupiony)
        - lot na balonie
        - krzesełko
        - taniec na gazecie
        - wyścig z ping-pongiem

        Zwycięzcy byli nagradzani małymi upominkami a wszyscy biorący udział drobnymi słodkościami.
        Podczas zabawy dzieci mogły skorzystać z dodatkowej atrakcji – malowania twarzy oraz z loterii przygotowanej przez szkolne koło caritas.
        W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.
        Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć.

        Galeria.

      • KOCHAJĄCE SERCE JEST ZAWSZE MŁODE

      • 21. 01. 2015. Uczniowie naszej szkoły zaprosili w tym ważnym dniu swoje Babcie, Dziadków oraz wszystkich Seniorów na uroczystość z okazji ich święta. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym a następnie wszyscy Goście przybyli do szkoły, gdzie miała miejsce barwna i humorystyczna część artystyczna. Najpierw wystąpiły przedszkolaki przepięknie prezentując Jasełka i sprawiając tym występem wielką radość swoim Babciom i Dziadkom. Następnie pozostali uczniowie słowami wierszy i piosenek składali życzenia swoim ukochanym Seniorom. Pierwszoklasiści zaprezentowali scenkę o dwunastu miesiącach a w każdym miesiącu były inne życzenia dla Babć i Dziadków. Dużo śmiechu i radości wywołał skecz uczniów klasy drugiej o wywiadzie telewizyjnym ze stuletnią babcią oraz pouczające przedstawienie o niezwykle ważnej roli dziadków w życiu wnuków, które zaprezentowały dzieci z klasy trzeciej. Po występach artystycznych pani dyrektor złożyła życzenia Seniorom a wszystkie dzieci zaśpiewały "Sto lat!" i wręczyły pięknie wykonane papierowe kwiaty. Następnie goście zaproszeni zostali na obiad i słodki poczęstunek, po którym uczniowie klas najstarszych zaprezentowali występ grupy kolędniczej "Draby". Kolęda bardzo się wszystkim podobała. Seniorzy oklaskiwali i dziękowali dzieciom za wszystkie występy. Galeria.

      • Wigilia szkolna

      • Zanim udaliśmy się na świąteczną  przerwę, spotkaliśmy się jeszcze 17 grudnia o godzinie 12.00 na Opłatku Wigilijnym. Do społeczności szkolnej dołączyli też zaproszeni goście: rodzice tworzący Radę Rodziców w naszej szkole. Na początku wystąpiła klasa ,,0” z przygotowanymi pod kierunkiem wychowawczyni jasełkami. Natomiast klasa V przypomniała wszystkim krótką historię takich tradycji jak: choinka, opłatek, kolędowanie. Śpiewane kolędy i pastorałki już wprowadziły nas w atmosferę świąt  Bożego Narodzenia.,,Niebo ziemi, niebu ziemia/ wszyscy wszystkim ślą życzenia”- to słowa jednej z pastorałek śpiewanej przez klasę V jak również motto tej uroczystości. Po jej wysłuchaniu składaliśmy sobie życzenia.Fotorelacja

        Wiesława Ruchała

      • Zapach Świąt

      • Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia po całej szkole roznosił się wspaniały aromatyczny zapach, nasycony korzennymi przyprawami i jakoś dziwnie nam znajomy. W poszukiwaniu źródła tego aromatu trafiamy do szkolnej kuchni, gdzie jak się okazuje, co dzień inna klasa wypieka wspaniałe świąteczne pierniki. Oto klasa I w "w akcji".

      • MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

      • 5. 12. 2014 r.

        Radosna niespodzianka spotkała dziś uczniów na przerwie obiadowej. Zobaczcie w galerii.

      • Szkolny Konkurs Recytatorski

      • Do etapu szkolnego z kategorii klas I - III przystąpiło 8 uczniów. Z klasy II recytowali: Joanna Kocoń - wiersz Jana Brzechwy Ptasie plotki, Amelia Zelek - Maria Konopnicka Czytanie, Szymon Filipek - Tomasz Nowaczyk Papuga, Jakub Kłosowski - Jan Brzechwa Żaba, z klasy III wystąpiły: Katarzyna Knurowska, Karolina Orzeł, Katarzyna Krawczyk oraz Katarzyna Jonik. Uczennice te zaprezentowały wiersz Ewy Szelburg - Zarembiny pt. Przed pomnikiem wielkiego człowieka. Uczniowie pięknie recytowali przygotowaną twórczość, ale jury musiało wybrać tylko dwóch. Po długiej naradzie wytypowali Szymona Filipka i Jakuba Kłosowskiego, którzy będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji gminnych. Galeria.

        Joanna Szumilas

      • Wyjazd do kina i muzeum

      • 4. 12. 2014 r. W ramach prezentu mikołajkowego rodzice uczniów klas I - VI ufundowali im wyjazd do Limanowej do kina Klaps. Po obejrzeniu pełnej humoru opowieści o niezwykłej przyjaźni bohaterów (filmu 3D Wielka Szóstka), wszyscy udali się do Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej. Następnie klasy rozdzieliły się i każda wraz ze swoją wychowawczynią udała się w miejsca zgodnie z zainteresowaniami. Uczniowie odwiedzili m. in. Centrum Informacji Turystycznej, Bibliotekę Miejską - dział dziecięcy, czytelnię, a także sklep zoologiczny. Prezent był niezwykły i bardzo udanysmileyGaleria

        Joanna Szumilas

      • Młodzi aktorzy z SKO

      • 3. 12. 2014 r. W dniu dzisiejszym podczas zebrania z rodzicami, uczniowie klas II i III przedstawili zabawny spektakl teatralny o oszczędzaniu. Rodzice z zachwytem oglądali swoje utalentowane dzieci w rolach bajkowych i bajecznych cool. Galeria.

      • Spotkanie z pisarzem dziecięcym panem Wiesławem Drabikiem

      • 2 grudnia 2014 r. odwiedził naszą szkołę pan Wiesław Drabik - autor znanych i poczytnych książeczek dla dzieci. Pan Drabik ciekawie i z humorwm opowiadał dzieciom o swoich książkach, o ich powstawaniu, tworzeniu do nich ilustracji itd. Zabawiał uczniów układaniem rymowanek, zwłaszcza do ich imion; zadawał mnóstwo zagadek, za które nagradzał naklejkami i zakładkami. Autor czytał też fragmenty swoich książeczek, włączając w to czytanie całą szkołę. Wszyscy znakomicie się bawili a na koniec mieli okazję zakupić książeczki pana Drabika i uzyskać dedykację pisarza. Spotkanie przygotowała biblioteka szkolna w ramach realizowanego programu czytelniczego. Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęci dzieci do częstszego czytania. Więcej o autorze przeczytacie tutaj. Galeria..

      • Andrzejki

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. 

      • Teatrzyk "Bajka o dobroci"

      • Tego dnia gośilśmy aktorów Teatru Lalkowego ART CINEMA z Nowego Sącza.,,Bajka o dobroci" to tytuł przedstawianego teatrzyku lalkowego. Piękne lalki, ciekawe dialogi bohaterów zainteresowały wszystkich, zwłaszcza najmłodszych.

      • W hołdzie Tym, co walczyli o wolną Ojczyznę - 96 rocznica odzyskania niepodległości

      • W piękne, słoneczne przedpołudnie 11 listopada 2014 r. na cmentarzu wojennym na Jastrząbce miały miejsce gminne obchody 96 rocznicy odzyskania niepodległosci. W uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przez dziewięciu księży wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i wiele osób publicznych. Licznie zgromadzili się mieszkańcy Kamionki oraz okolicznych miejscowości. Sporą grupę uczestników stanowiła młodzież uczestnicząca w rajdzie szlakiem cmentarzy oraz społeczność naszej szkoły.

        W naszej szkole również uczciliśmy to niezwykle ważne wydarzenie. Zorganizowaliśmy "Patriotyczne przerwy", na których słuchaliśmy pieśni i piosenek patriotycznych, legionowych i wojennych. Poznawaliśmy je i uczyliśmy się ich śpiewać. Dzięki temu znacznie poszerzyła się nasza wiedza o tamtym okresie; wiemy co śpiewali nasi żołnierze, by dodać sobie otuchy i siły do walki.

      • Rajd szlakiem cmentarzy I wojny światowej

      • W dniu 10 i 11 listopada odbył się rajd „Szlakiem cmentarzy I wojny światowej. Jak Oni w 1914r”. Celem rajdu jest upamiętnienie i uczczenie pamięci poległych w walkach I wojny na terenie Limanowej, Laskowej i Żegociny. W tym roku rajd ma szczególne znaczenie, ponieważ mija dokładnie sto lat od wybuchu I wojny i operacji limanowsko-łapanowskiej. Z naszej szkoły wyruszyła drużyna piąto i szóstoklasistów pod nazwą „Sokoły”. Uczestnicy rajdu rozpoczęli wędrówkę od cmentarza wojennego na Jabłońcu. Kolejnymi miejscami docelowymi był Krzyż na Miejskiej Górze, cmentarz na Korabiu oraz w cmentarz Laskowej. Na każdym z cmentarzy młodzież zapalała znicze na grobach żołnierzy i oddawała hołd poległym poprzez modlitwę. Uczniowie dowiedzieli się od pana przewodnika wielu historycznych faktów i ciekawostek na temat przebiegu I wojny na naszych terenach.

        Pierwszego dnia wieczorem wszyscy uczestnicy rajdu spotkali się w budynku CKSiT w Żegocinie, gdzie uczestniczyli we wspólnej wieczornicy, podczas której obejrzeli prezentację ubioru i wyposażenia grupy rekonstrukcyjnej „II Brygada Legionów” oraz śpiewali pieśni legionowe. Kolejnym punktem był pisemny konkurs o I wojny światowej i operacji limanowsko-łapanowskiej oraz w konkursie wieńców ocenianych przez jury. Pierwszy dzień rajdu zakończył się wspólną dyskoteką. Następnego dnia wczesnym rankiem uczestnicy wyruszyli w kierunku Jastrząbki gdzie o godz. 11 odbyło się składanie wieńców i uroczysta msza święta. Po mszy ogłoszono wyniki konkursu; nasze „Sokoły” zajęły drugie miejsce. Galeria.

      • Prelekcja na temat szkodliwości azbestu

      • Dziś w naszej szkole zostały przeprowadzone ciekawe, aktywizujące zajęcia mające na celu przybliżenie młodszym dzieciom jak postępować w sytuacji zetknięcia się z azbestem. Odbiorcami tej lekcji byli uczniowie klas I-III, którzy poprzez zabawę i wykonywane działania dowiedzieli się jak wygląda azbest i kto może dokonać demontażu odpadów azbestowych. Ważne jest, by wszyscy wiedzieli, że ten minerał może być szkodliwy dla zdrowia i nie wolno go:
        - łamać, kruszyć, rozbijać;
        - samemu ściągać z budynków, demontować z innych miejsc;
        - jeśc, pić, palić podczas wykonywania robót;
        - wyrzucać w miejsca do tego nieprzeznaczone.
        Roboty odbioru odpadów azbestowych powinny być prowadzone wyłącznie przez wykonawców posiadających zezwolenie na wytwarzanie odpadów niebezpiecznych, wydane przez starostę. Fotorelacja.
        Azbest - szczegóły.

        Joanna Szumilas

      • DZIEŃ PAPIESKI 2014

      • 4/11/2014. Z okazji Dnia Papieskiego Szkolne Koło Caritas i pani katechetka zroganizowali konkurs klasowy na gazetkę ścienną, która miała być związana z hasłem: "Papież Jan Paweł II patron naszych serc i człowiek modlitwy". Do konkursu przystąpiło sześć klas. Oto wyniki: I miejsce - klasa I; II miejsce ex aequo: klasa 0, II, III, IV i V. Gratulujemy uczniom i wychowawcom za pomysłowe i tematyczne gazetki. Każda klasa otrzymała nagrody do swojej sali oraz słodki upominek dla każdego ucznia. Sponsorem nagród był p. Maciej Błaż i sklepik szkolny - serdecznie dziękujemy im za wsparcie finansowe i rzeczowe. Zdjęcia.

        Joanna Szumilas

      • Teatrzyk "Baśń o złotym ptaku"

      • 30 X o godz. 8.00 dzieci naszej szkoły  obejrzały spektakl Teatru Lalek ART CINEMA pt. ,,Baśń o złotym ptaku” wg. braci Grimm. To historia o starym, dobrym królu, który miał trzech synów. Dobrobyt królestwu zapewniała czarodziejska jabłoń. Baśń ukazuje znaczenie przyjaźni w życiu człowieka, podkreśla, że nie dobra materialne są najważniejsze. Ta pouczająca opowieść wzbudziła zainteresowanie dzieci, które z przejęciem ją wysłuchały i obejrzały. Animatorzy po skończeniu spektaklu wspólnie z dziećmi dopowiedzieli jej zakończenie. Widzowie mieli również odpowiedzieć na pytanie, jakimi cechami charakteru odznaczają się bohaterowie baśni. Galeria.

      • "Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca"

      • 16 października uczniowie naszej szkoły od g. 12.00 do g. 12.30 wykonywali resuscytację krążeniowo - oddechową (RKO) na 9 fantomach. Po wysłaniu raportu o liczbie uczestników otrzymaliśmy od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podziękowanie za udział w tej akcji. Dziękujemy wszystkim uczniom za okazane serce, trud i przychylność! Fotorelacja.

        Joanna Szumilas

      • Za wiedzę, trud i serce.....

      • 13 września 2014 r. w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość - Dzień Nauczyciela, który obchodzony jest w rocznicę powołania KEN. W tym dniu na akademii zgromadzili się nauczyciele, nauczyciele emeryci, pracownicy obsługi, rodzice i uczniowie. Pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych, a wśród nich szczególnie nauczycieli przbywajacych już na emeryturze - panie: Dominikę Błaż, Zofię Orzeł, Marię Dudek. W krótkim przemówieniu dyrektor szkoły wspomniała też nauczycieli, którzy odeszli już na zawsze, a w bieżącym roku były to dwie osoby, w tym były dyrektor szkoły Jan Młynarczyk. Minutą ciszy uczczono ich pamięć. Następnie uczniowie przedstawili część artystyczną i złożyli nauczycielom życzenia oraz upominki. Były też życzenia i kwiaty od rodziców a pani dyrektor złożyła podziękowania i wręczyła nauczycielom nagrody. Po części artystycznej wszyscy spotkali się przy kawie, gdzie długo i miło wspominali różne chwile szkolnego życia. Galeria.

      • Wycieczka klas I - III na Jastrząbkę

      • 09.10.2014r.
        W dniu dzisiejszym klasy I - III integrowały się podczas wycieczki pieszej na Jastrząbkę. Po dotarciu na miejsce zaczęliśmy od sprzątania terenu wokół cmentarza i Dębów Katyńskich. Po pracach udaliśmy się na sam cmentarz, by zapalić znicze na grobach żołnierzy. Następnie rozpaliliśmy ognisko, upiekliśmy kiełbaski i ziemniaki. Nie zabrakło nam siły na zabawy ruchowe czy zbieranie grzybów. Zabawa była wspaniała! Nad całością czuwały panie: Elżbieta Nowak, Katarzyna Filipek i Joanna Szumilas oraz mama ucznia klasy I p. Agnieszka Sajdak, której dziękujemy za pomoc. Zdjęcia

        Joanna Szumilas

      • "Alicja w zaczarowanej krainie" - wyjazd do teatru

      • 3 października br. klasy 0 - 3 udały się do Limanowskiego Domu Kultury na przedstawienie pt. "Alicja w zaczarowanej krainie". Sztuka została przedstawiona przez aktorów z Katolickiego Teatru Edukacji. Opowiadała o dziewczynce o imieniu Alicja, która na swojej drodze napotykała na różne tajemnicze postacie i przygody. Dzięki efektom specjalnym i znakomitej grze aktorów mogliśmy "przenieść się" do zaczarowanej krainy. Zdjęcia.

        Joanna Szumilas

      • Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

      •   2 października 2014 r. uczniowie klas IV - VI poznawali atrakcje najmniejszego parku narodowego w Polsce. Wędrowali Wąwozem Ciasne Skałki i Doliną Prądnika. Zachwycali się Jaskinią Łokietka, w której zaobserwowali trzy śpiące nietoperze oraz Maczugą Herkulesa i Igłą Deotymy.

                                                                                                                                                                   Ewa Ficoń

      • ŚLUBUJEMY CI SZKOŁO!

      • Zgodnie z tradycją szkoły 01 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. To niezwykle ważny dzień dla wszystkich pierwszoklasistów.

        Uśmiechnięci, odświętnie ubrani i bardzo przejęci zaprezentowali swoje umiejętności i udowodnili, że są gotowi do wejścia w poczet uczniów szkoły. W tym niepowtarzalnym wydarzeniu najmłodszych uczniów szkoły brali udział ich rodzice, nauczyciele, koledzy i koleżanki klas starszych.

        Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego się już nauczyli. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i udowodnili, że są gotowi do roli uczniów szkoły. Wykazali się dużą znajomością zasad ruchu drogowego, wspaniale zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie, wokalne jak również językowe. Bardzo miłym gestem ze strony rodziców był "kuferek obfitości" a od starszych kolegów i koleżanek upominki  przygotowane specjalnie na okazję ślubowania.

        Aktu pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Wanda Chochlińska .W swoim wystąpieniu podkreśliła wagę składanego ślubowania i zobowiązań, jakie z niego płyną. Uczniowie otrzymali swój pierwszy ważny dokument - Dyplom Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Matejki w Kamionce Małej. Po uroczystości na dzieci czekał słodki poczęstunek.
        Pierwszoklasistom życzymy radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w naszej szkole! Zapraszamy do galerii zdjęć.

                                                                                                                 Wychowawca klasy I - Katarzyna Filipek

      • Rekord Guinnessa w szczotkowaniu zębów pobity!

      • 30-09-2014. Przedszkolaki z naszej szkoły uczestniczyły w biciu rekordu Guinnessa w szczotkowaniu zębów. Rekord został pobity, dzisiaj o godzinie 12.00 w całej Polsce szczotkowało zęby jednocześnie 313 328 przedszkolaków. Galeria.  Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie http://www.akademia-aquafresh.pl/ 

      • 75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

      • 29-09-2014. W tym roku mija 75 lat od utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. W naszej szkole uczciliśmy to bardzo ważne dla naszego narodu wydarzenie. Punktem kulminacyjnym było wyjście wszystkich uczniów wraz z nauczycielami na cmentarz parafialny i złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy na grobach ofiar II wojny światowej i działaczy ruchu oporu. Uczniowie klasy IV odczytali Apel Poległych. Więcej informacji na temat przeprowadzonych działań znajdziecie tutaj. Galeria.

      • SPOTKANIE Z POLICJANTKAMI

      • 26-09-2014. Dziś uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantkami z KPP w Limanowej. Funkcjonariuszki rozmawiały z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze i sprawdziły znajomośc przepisów ruchu drogowego wśród uczniów. Panie policjantki przypomniały także dzieciom o konieczności noszenia odblasków, zwłaszcza o zmroku.

        Pani dyrektor rozdała wszystkim uczniom emblematy odblaskowe przekazane przez firmę Bruno z Porąbki Iwkowskiej. Zobacz zdjęcia.

      • "Jaś i Małgosia" - spotkanie integracyjne z podopiecznymi ŚDS w Ujanowicach

      • 24-09-2014. Dziś w naszej szkole gościliśmy niezwykle miłych gości - podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Ujanowicach. Zaprezentowali oni zabawny skecz o Jasiu i Małgosi, wcielając się w bajkowe postacie. Przygotowali też piękną dekorację i oryginalne przebrania. Wraz z pensjonariuszami przybyli ich opiekunowie: pani Jolanta Pławecka i pan Leszek Rosiek, którzy zaprezentowali pracę ośrodka, ważniejsze wydarzenia i osiągnięcia swoich poopiecznych. Uczniowie nagrodzili występ i aktorskie popisy niepełnosprawnych osób wielkimi brawami. Album fotograficzny.

      • Wakacyjne wspomnienia - konkurs rozstrzygnięty!

      • 15-09-2014. Na konkurs wpłynęły tylko cztery prace ale wszystkie na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie w barwny i interesujący sposób opisali wakacujne przygody, podróże i zabawy. Wszyscy uczniowie zostali wyróżnienie na apelu i nagrodzeni. Prace wykonali: Przemek Orzeł z kl. IV, Ewa Bukowiec z kl. V, Asia Kocoń i Szymek Filipek z kl. II. GRATULUJEMY! Organizatorami konkursu byli: SU, Biblioteka szkolna i Sklepik szkolny "Grosik".

      • I - teatr

      • 12 września godzinie 11.00 uczniowie klas I -VI  obejrzeli transmisję spektaklu ,, Krawiec  Niteczka” Śląskiego Teatru Lalki i  Aktora ,,Ateneum” w ramach projektu ,,Internetowy Teatr dla szkół”. To sceniczna wersja utworu Kornela Makuszyńskiego opowiadająca barwnie i wesoło o losach dzielnego krawca Niteczki, który wyrusza z Tajdarajdy – rodzinnego miasteczka,  w pełną przygód wędrówkę. To rozśpiewane przedstawienie wszystkim się podobało: oryginalne kostiumy, charakterystyczne lalki, ciekawa przestrzeń plastyczna .Bohaterowie spektaklu pokazali nam, jak pokonywać własne słabości, lęki. Galeria.

         

      • DO SZKOŁY CZAS!

      • 1 września 2014 r. - STARTUJEMY! Jak co roku powitanie ze szkołą rozpoczęliśmy od uczestnictwa we mszy św. w kościele parafialnym. Dokładnie o godzinie 9.00 wszyscy uczniowie wraz z pocztem sztandarowym, nauczyciele i rodzice zebrali się na nabożeństwie odprawionym przez ks. Stanisława Węgrzyna. Następnie przemaszerowaliśmy do szkoły, gdzie odbyła się akademia i pierwsze powakacyjne spotkania w klasach z kolegami i wychowawcami. Pani dyrektor przedstawiła nową nauczycielkę języka angielskiego panią Agnieszkę Joniec. W pierwszym dniu września nie zapomnieliśmy też o tragicznych wydarzeniach sprzed 75 lat czyli o wybuchu II wojny światowej i jej ofiarach. Galeria.