• FINAŁ Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego "EKOSZKOŁA, EKOPRZEDSZKOLE 2015"

• 12 czerwca 2015 r. w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyła się konferencja podsumowująca Wojewódzki Projekt Ekologiczny „Ekoszkoła, Ekoprzedszkole 2015”, realizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie i Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Dolnym. Do projektu zgłosiły się 73 przedszkola, 31 szkół podstawowych oraz 7 gimnazjów z Małopolski. W ramach projektu zorganizowano: konkurs wiedzy z ekologii i ochrony środowiska (20.05.15 r. w Borzęcinie), konkurs na plakat ekologiczny w formie plastycznej, konkurs na sprawozdanie pisemne i prezentację multimedialną z przebiegu działań w zakresie projektu i konkurs na plan przedsięwzięcia ekologicznego. Nasza szkoła przystąpiła do wszystkich czterech konkursów. Zdobyliśmy II miejsce w konkursie na plakat ekologiczny. W konkursie wiedzy reprezentowali nas: Orzeł Przemysław z kl. IV, Dutka Kacper z kl. IV i Krawczyk Marcin z kl. V. Z rąk Aleksandra Palczewskiego – Małopolskiego Kuratora Oświaty nasi przedstawiciele odebrali dyplom i nagrodę książkową. Koordynatorem projektu była mgr Ewa Ficoń.

• FINAŁ Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego

• 14 stycznia 2015 r. sympatycy przyrody ze szkół podstawowych z całej Polski mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w V Edycji Konkursu Ekologicznego, którego organizatorem była SP nr 62 w Krakowie (objęty patronatem KO).W konkursie wzięło udział 2148 uczniów, a do etapu finałowego (23.04.2015 r.) zakwalifikowano 73 uczniów, którzy zdobyli w teście co najmniej 81,7 % punktów. W gronie finalistów z naszej szkoły znaleźli się: Przemysław Orzeł z kl. IV (3 miejsce/73) i Kacper Dutka z kl. IV (6miejsce/73). Gratulacje!. Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem mgr Ewy Ficoń.

• Gminny Konkurs Matematyczny

• W konkursie wzieli udział uczniowie klas IV-VI ze wszystkich szkół gminy Laskowa oraz gościnnie uczniowie szkoły z Zalesia. Uczniowie musieli rozwiązać test składający się z zadań otwartych i zamkniętych. W wyniku tej rywalizacji nasi uczniowie : Przemysław Orzeł zajął II miejsce , Kacper Dutka - III miejsce w kategorii klas czwartych oraz Adam Orzeł IV miejsce w kategorii klas piątych. Uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy. Życzymy dalszych matematycznych sukcesów.

• Powiatowy konkurs recytatorski twórczości ks. Jana Twardowskiego

• Finał konkursu o gen. Stanisławie Skalskim - 17.03.2015

• Dwóch uczniów wykonało prace plastyczne o tym wybitnym pilocie z czasów II wojny światowej: Jakub Czech z klasy I, który został laureatem konkursu i Marcin Pławecki z klasy VI wyróżniony za swój rysunek. Gratulacje dla uczniów i ich opiekunów: Katarzyny Filipek i Anny Chełmeckiej.

• XXI Przegląd Grup Kolędniczych - 14.01.2015

• Szkołę reprezentowała grupa "Draby" w składzie: Kuba Kocoń, Marcin Krawczyk, Jasiek Chełmecki, Marcin Pławecki, Przemek Krawczyk, Tomek Grzegorzek. "Draby" zajęły IV miejsce, zdobyły nagrodę pieniężną, dyplom i statuetkę. Do konkursu przygotowywała pani Katarzyna Filipek.

• Gminny Konkurs ,,Na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową"

• Nagroda Specjalna w Gminnym Konkursie ,,Na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

Szopkę do konkursu przygotowywali członkowie kółka plastycznego: Ola Jonik, Kuba Kocoń, Kacper Dutka- kl. IV i Weronika Wiktor, Marcin Pławecki - kl.VI. Starali się, by estetycznie i dokładnie wykonać poszczególne figurki i inne elementy. Szopka wymagała wiele godzin pracy, by uzyskać pożądany efekt. Zakwalifikowana została do szopek współczesnych. Nagroda to ciekawa gra planszowa, z której oczywiście mogą korzystać inni uczniowie.

Opiekun kółka plastycznego Wiesława Ruchała

• X Gminny Konkurs Recytatorski w Jaworznej - 10. 12. 2014

• Reprezantantami szkoły w Kamionce Małej byli: Jakub Kłosowski z kl. II, który zajął III miejsce i Szymon Filipek - IV miejsce w kategorii klas I-III. Drugi etap edukacyjny reprezentowali: Marcin Krawczyk z kl. V - III miejsce oraz Jakub Kocoń z kl. IV - IV miejsce. Uczniom i ich opiekunom, paniom: Wiesławie Ruchała i Joannie Szumilas serdecznie gratulujemy! Galeria.

• XVII konkurs wiedzy "Wczoraj i Dziś Gminy Laskowa" - 28.11.2014

• Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Jakub Kocoń z kl. IV i Marcin Krawczyk z kl. V. Chłopcy zaprezentowali się znakomicie, zajęli II miejsce wśród siedmiu szkół podstawowych. Do konkursu przygotowywała Wanda Chochlińska. Zobacz prezentację Prezentacja_o_Kamionce.pptx.

• XX Rajd szlakiem cmentarzy I wojny światowej "Jak Oni w 1914 roku" - 10-11. 11.2014

• Drużyna "Sokoły" pod opieką pani Agnieszki Joniec uczestniczyła w rajdzie i brała udział w towarzyszacych mu konkursach: artystycznym (kompozycja patriotyczna) oraz wiedzy o I wojnie światowej i operacji łapanowsko - limanowskiej. Zajęła II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Do konkursu wiedzy przystąpili: Weronika Wiktor i Marcin Pławecki z kl. VI, oraz Ewa Bukowiec i Oliwia Błaż z kl. V przygotowywani przez Wandę Chochlińską.

• PÓŁFINAŁ V Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody w Powiecie Limanowskim

• 4 listopada 2014 r. odbył się półfinał V edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody na Terenie Powiatu Limanowskiego. Wzięło w nim udział 94 uczniów z 49 szkół powiatu. W gronie półfinalistów naszą szkołę reprezentowali: Kacper Dutka, który zajął  V miejsce i Tomasz Grzegorzek - VI miejsce. Gratulujemy chłopcom wysokich lokat i życzymy przyrodniczych sukcesów w przyszłości.

• Osiągnięcia sportowe

• TENIS STOŁOWY CHŁOPCÓW:

INDYWIDUALNIE II MIEJSCE W GMINIE
        I miejsce - Jakub Kocoń kl. 4;   V miejsce - Przemysław Krawczyk kl. 6;   VI miejsce - Adrian Bukowiec kl. 6

TENIS STOŁOWY DZIEWCZĄT:

INDYWIDUALNIE: IV miejsce - Ewa Bukowiec kl. 5
        DRUŻYNOWO
        III MIEJSCE W GMINIE
        Do zawodów przygotowywała uczniów pani Joanna Szumilas.