• Konkursy i osiągnięcia 2013/14

• Międzynarodowy Konkurs Plastyczny: "To właśnie TU warto żyć"

Faustynka Zelek z kl 0 otrzymała wyróżnienie w tym konkursie. Przedstawiła w wydzierance nasz zabytkowy kościół. Do konkursu przygotowywała pani Katarzyna Pacułt.

XIV Wojewódzki Konkurs Ekologiczny "Na Ratunek Ziemi".

14 marca w Trąbkach odbył się XIV Wojewódzki Konkurs Ekologiczny "Na Ratunek Ziemi". Naszą szkołę reprezentował Kacper Dutka z kl. III (przygotowywany przez panią Katarzynę Filipek) i Tomasz Grzegorzek z kl. V (przygotowywany przez pania Ewę Ficoń). Kacper wykazał się dużą wiedzą przyrodniczą i zajął IV miejsce.

XI Powiatowy Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego.

W dniu 13 marca w ZS w Laskowej odbył się XI Powiatowy Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego. Naszą szkołę reprezentował Kuba Kocoń z kl. III, który otrzymał wyróżnienie. Do konkursu przygotowywała pani Katarzyna Filipek.

XX Gminny Przegląd Grup Kolędniczych

Po raz XX w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Laskowej odbył się przegląd grup kolędniczych. Naszą szkołę reprezentowała grupa "Z konikiem" przygotowana przez panią Katarzynę Filipek. Za swój występ otrzymali wyróżnienie.

Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Adam Orzeł oraz Ewa Bukowiec z klasy IV przygotowali pod kierunkiem pani Wiesławy Ruchała szopkę na konkurs. Praca została wykonana w całości z materiałów wtórnych i oceniona w kategorii szopek tradycyjnych - zajęła I miejsce.

Sklepik Wzorowy - Smaczny i Zdrowy - wojewódzki konkurs multimedialny

Ola Włosińska wraz z kolegami z kl. VI pod kierunkiem pani Wandy Chochlińskiej przygotowała prezentację multimedialną dotyczącą promocji zdrowia w naszej szkole oraz przestrzegania zasad zdrowego żywienia w sklepiku szkolnym. Nasza prezentacja zajęła 27 miejsce wśród 45 nadesłanych ze szkół podstawowych.

POWIATOWY KONKURS FOTOGRAFICZNO - PLASTYCZNY - "MOJE WAKACJE W LESIE"

Zwycięzcy powiatowego konkursu plastycznego o tematyce leśnej: Mikołaj Pacułt, Faustyna Zelek, Patrycja Zelek, Aleksandra Jonik, Joanna Kocoń, Karolina Orzeł i Paweł Stanisławczyk. Konkurs organizowało Nadleśnictwo Limanowa.

IX GMINNY KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI JANINY PORAZIŃSKIEJ

Wzięli w nim udział: Kasia Knurowska - IV miejsce, (przygotowywała Elżbieta Nowak), Kuba Kocoń - IV miejsce, (przygotowywała Katarzyna Filipek), Adam Orzeł - V miejsce i Tomasz Grzegorzek - I miejsce (przygotowywała Wiesława Ruchała).

KOROWÓD ŚWIĘTYCH - ogólnopolski konkurs literacko - fotograficzny

Do konkursu zakwalifikowały się prace: Szymona Filipka z kl. I, Marcina Krawczyka z kl. IV i Jaśka Chełmeckiego z kl. V.

FINAŁ "IV POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O OCHRONIE PRZYRODY W POWIECIE LIMANOWSKIM"

Uczeń klasy V Tomasz Grzegorzek  zajął I miejsce w FINALE wyżej wymienionego konkursu. Otrzymał liczne nagrody: DVD, namiot, roczną prenumeratę miesięcznika LOP "Przyroda Polska" oraz książki o tematyce przyrodniczej. Cieszymy się z sukcesu Tomka i gratulujemy! Uczeń zdobywał wiedzę pod kierunkiem p. Ewy Ficoń.

XVI KONKURS "WCZORAJ I DZIŚ GMINY LASKOWA"

Weronika Wiktor i Marcin Pławecki reprezentowali naszą szkołę w tegorocznej edycji konkursu wiedzy o gminie Laskowa. Zdobyli II miejsce; otrzymali nagrody książkowe, pamiątkowy dyplom oraz śpiewnik i płytę z kolędami dla szkoły. Do konkursu przygotowywała Wanda Chochlińska.

RAJD SZLAKIEM CMENTARZY Z I WOJNY ŚWIATOWEJ

W dniach 8-9 listopada 2013 r. drużyna rajdowa "Sokoły" biorąca udział w XVI rajdzie szlakiem cmentarzy z I wojny światowej zajęła I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulacje dla uczniów i opiekunki pani Katarzyny Filipek.

IV POWIATOWY KONKURS WIEDZY O OCHRONIE PRZYRODY W POWIECIE LIMANOWSKIM

7 listopada odbył się półfinał kolejnej edycji powiatowego konkursu wiedzy o ochronie przyrody na terenie Powiatu Limanowskiego. Konkurs organizowany jest w 3 kategoriach wiekowych: uczniowie  szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do półfinału zakwalifikowały się 84 osoby z 47 szkół powiatu. Szkoły podstawowe reprezentowało 46 uczniów. Aleksandra Włosińska zajęła VII miejsce, a Tomasz Grzegorzek III miejsce i zakwalifikowł się do FINAŁU. Gratulacje!. Uczniów przygotowywała p. Ewa Ficoń.

I Powiatowy Konkurs Krajoznawczo – Ekologiczno – Przyrodniczy

28 października 2013 r. odbył się I Powiatowy Konkurs Krajoznawczo - Ekologiczno - Przyrodniczy. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Szkoła Podstawowa im. Świętego Józefa w Krosnej, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Limanowa i Koło Łowieckie „Szałas” w Ujanowicach. Wzięło w nim udział 27 uczniów z 19 szkół powiatu limanowskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Włosińska i Tomasz Grzegorzek, który otrzymał wyróżnienie. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem p. Ewy Ficoń.

POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

25 września b.r. odbyły się Powiatowe Biegi Przełąjowe w Limanowej. Z naszej szkoły po wcześniejszych eliminacjach zakwalifikował się Patryk Włosiński z kl. VI. Mimo, że nie zajął na nich miejsca na podium, to i tak nieźle wypadł. Patryk! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ......!