• Działania SKO 2019/20

• Informacja Banku Spółdzielczego w Limanowej w sprawie konkursów SKO

Dotyczy: zmiany sposobu przeprowadzania konkursów SKO 2019/2020

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, przedstawiamy zmiany, jakie jesteśmy zmuszeni wprowadzić, do konkursów związanych
          z oszczędzaniem w Szkolnej Kasie Oszczędności (SKO) pod patronatem Banku Spółdzielczego
          w Limanowej, edycja 2019/2020.

W zakresie konkursów dla uczniów oszczędzających w SKO pod patronatem Banku,  pod nazwą „Warto oszczędzać  w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej”, wprowadza się następujące zmiany:

1) w kategorii dla uczniów, kolekcjonowanie pieczątek z wizerunkiem świnki skarbonki – nagrody gwarantowane przyznane zostaną dzieciom za oszczędności wpłacane do SKO od 1 września 2019 do 11 marca 2020 r. Nagrody będziemy przekazywać na bieżąco (z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności) jeszcze w trwającym roku szkolnym, z wydłużeniem terminu do 30 września 2020r. Przypominamy za każde 5 zł oszczędności – uczeń otrzymuje pieczątkę z wizerunkiem świnki skarbonki. Za uzupełnioną w ten sposób książeczkę przysługuje uczniowi nagroda gwarantowana w postaci:

• za pierwszą książeczkę – oszczędności w wysokości 220 zł – kubek z grafiką SKO,
          • za drugą książeczkę - oszczędności w wysokości 440 zł – zestaw paletek,
          • za trzecią książeczkę -  oszczędności w wysokości 660 zł – torba sportowa typu :nerka”,
          • za 10 książeczkę - oszczędności w wysokości 2 200 zł – Power bank.

2) w kategorii dla uczniów, przygotowanie komiksu o krótkiej historii dotyczącej oszczędzania w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej – ze względu na brak możliwości przeprowadzenia eliminacji szkolnych, prace mogą być bezpośrednio wysyłane do Banku (przez dzieci wraz z rodzicami, obowiązkowo z załącznikiem 2 do regulaminu i podaniem nr telefonu do kontaktu), do dnia 30 maja 2020 r. Nagrody za najlepszy komiks, w formie smartwatch’y Xiaomi, przeznaczone są dla autorów 10 najlepiej wykonanych prac. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 czerwca 2020r., a nagrody będzie można odbierać do 30 września 2020 r.

Przypominamy, że informacje o konkursie „Warto oszczędzać w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej”, można znaleźć  na stronie internetowej Banku wraz z regulaminem i załącznikami https://www.bs.limanowa.pl/konkurs-banku

Załącznik 2 do Regulaminu  można również zabrać ze szkoły (znajduje  się w holu na stoliku)

INFORMACJE O KONKURSACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ BANK SPÓŁDZIELCZY W LIMANOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

W bieżącym roku szkolnym przedmiotem konkursu w kategorii dla uczniów jest:

1. opracowanie i wykonanie przez ucznia w formie komiksu krótkiej historii dotyczącej oszczędzania w SKO w Banku Spółdzielczym w Limanowej:

- komiks może zostać wykonany dowolną techniką (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, wycinanie, grafika itp.) format pracy od A4 do A3.

- każdy uczeń może przygotować jedną, własnoręcznie przygotowaną historię w formie komiksu,

-  dozwolone są wyłącznie prace indywidualne,

Uczniowie, którzy wykonają komiks, mogą wygrać nagrodę w postaci smartwatch Xiaomi.

1. kolekcjonowanie książeczek SKO z pieczątkami w kształcie świnki skarbonki:
          1. za 5 zł oszczędności uczeń otrzymuje od Opiekuna SKO pieczątkę z wizerunkiem świnki skarbonki,
          2. pieczątki z wizerunkiem świnki uczeń otrzymuje za oszczędności zebrane w okresie od 01.09.2019r. do 15.05.2020r,
          3. uczeń otrzymuje pieczątki tylko za oszczędności indywidualne,
          4. uczeń za uzupełnienie całej książeczki SKO pieczątkami otrzymuje od Organizatora nagrodę gwarantowaną:
            1. za pierwszą książeczkę – oszczędności w wysokości 220 zł – kubek z grafiką SKO,
            2. za drugą książeczkę – oszczędności w wysokości 440 zł – zestaw paletek,
            3. za trzecią książeczkę – oszczędności w wysokości 660 zł – torebkę sportowa typu „nerka”,
            4. za dziesiątą książeczkę – oszczędności o wartości 2 200 zł – power bank.
          5. uczeń może uzyskać w roku szkolnym nagrody za max. 4 ww. książeczki.

W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości Bank zastrzega sobie prawo do odmowy wydania nagrody.

GOŚCIE Z BANKU Z WIZYTĄ W SZKOLE

22 października uczniowie naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Banku, tj. koordynatorem Programu SKO z ramienia Banku panią Sabiną Załupską oraz Dyrektorem Oddziału Banku w Laskowej panią Marią Pławecką – Krzyżak.
          Podczas spotkania młodzież wysłuchała ciekawego wykładu podpartego prezentacją, z którego dowiedziała się m.in. jakie są możliwości współczesnej bankowości i jak w bezpieczny sposób poruszać się po rynku finansowym. Poznali także zalety konta bankowego i bankowości elektronicznej. Grupa młodsza, uczniowie klas od I do IV, rozmawiali o oszczędzaniu i dlaczego warto odkładać środki finansowe.
          Na zakończenie spotkania uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie. Poprawne odpowiedzi nagradzane były drobnymi gadżetami Banku. Galeria

UCZNIOWIE KL.I CZŁONKAMI SKO

W październiku, 13 uczniów kl.1 zostało przyjętych do grona członków SKO. Jak co roku wszyscy otrzymali książeczki oszczędnościowe oraz drobne upominki ufundowane przez BS w Limanowej.