• Regulamin SKO

REGULAMIN  SZKOLNEJ  KASY  OSZCZĘDNOŚCI  (SKO)

1. Do SKO może należeć każdy chętny uczeń naszej szkoły.

2. Uczeń staje się członkiem SKO w chwili dokonania pierwszej wpłaty.

3. Dowodem przynależności do SKO jest książeczka SKO otrzymana od opiekuna.

4. Opiekunem szkolnym SKO jest Pani Elżbieta Nowak.

5. Prowadzi ona dokumantację i przechowuje ją do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

6. Na książeczkę można wpłacać każdą kwotę pieniędzy, nie mniej jednak niż 1 zł.

7. Wpłaty na książeczkę może dokonywać tylko właściciel książeczki lub jego rodzic.

8. Każdy ma obowiązek pilnować swojej książeczki i dbać o estetyczny jej wygląd.

9. W razie zgubienia książeczki SKO uczeń musi zgłosić się do opiekuna, który na podstawie karty wpłat i wypłat wystawi nową książeczkę SKO z napisem duplikat.

10. Opiekun SKO przyjmuje wpłaty i wypłaca je do Banku Spółdzielczego.

11. Opiekun SKO prowadzi dokumentację zgodnie z wytycznymi Banku Spółdzielczego.

12. Oszczędzający uczeń ma prawo do wypłacania pieniędzy ze swojej książeczki za pisemną zgodą rodziców.

13. Wypłatę gotówki uczeń zgłasza opiekunowi na 3 dni przed żądanym terminem.

14. Odsetki od oszczędzania będą przeznaczone na nagrody rzeczowe dla najlepiej oszczędzających i szkolne pomoce dydaktyczne.

15. Przyjęcie od ucznia pieniędzy potwierdza opiekun SKO wpisem do książeczki SKO ucznia i na kartę wpłat i wypłat, którą prowadzi się dla każdego członka SKO.

16. Za systematycznie oszczędzających uważa się tych członków, którzy wpłacają na książeczkę SKO co najmniej raz w miesiącu.

17. Dyrektor szkoły ma prawo do:

- kontroli stanu oszczędności na szkolnej książeczce SKO,

- kontroli kart wpłat i wypłat poszczególnych uczniów.