• Szkoła Pamięta

• Po raz czwarty nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła Pamięta" zainicjowanej przez MEiN. Otoczyliśmy opieką nagrobki partyzanta, nauczycieli, ofiary KL Auschwitz, księży i innych zasłużonych osób spoczywających na naszym cmentarzu oraz bohaterów wojennych.

• Nowi członkowie LOP

• Planeta ziemia jest naszym wspólnym domem. Może bez nas istnieć, lecz my bez niej - nie, dlatego musimy o nią dbać. Członkowie sk LOP przygotowali apel, w trakcie którego starali się uświadomić społeczności uczniowskiej, że nasze zdrowie i życie w dużej mierze zależy od kondycji Ziemi, na którą mamy wpływ. W szeregach naszego koła powitaliśmy nowych członków - uczniów klasay IV.

• Słodki wtorek

• Szkolne Koło Caritas zorganizowało akcję "Słodki wtorek". Z pomocą rodziców i opiekuna, uczniowie przygotowali pyszne smakołyki, które bardzo szybko zniknęły z talerzy. Zebrane fundusze zostaną przekazane na cele SKC. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc oraz udział w akcji.

• Promowanie czytelnictwa - I klasa w bibliotece

• 24 października klasa 1 została zaproszona do biblioteki. Poznali zasady pracy i regulaminy obowiązujące w bibliotece, nauczyli się jak szukać książek na półkach. Poznali zasady katalogowania książek i układania ich. Każdy z uczniów miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności czytelniczych przy Pani Dyrektor, za co zostali nagrodzeni dyplomami czytelnika oraz drobnymi upominkami przygotowanymi przez bibliotekę szkolną. Ponadto każdy uczeń otrzymał wyprawkę czytelniczą "Pierwsze abecadło" ufundowaną przez Instytut Książki. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów czytelniczych.

• Edukacja zdrowotna

• Wkorzystując sprzęt AGD z programu Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy: 1, 2 i 3 zrobili przepyszne soki i koktajle. Każdy z uczniów ze smakiem degustował napojów owocowych jak i warzywnych.

• Zawody sportowe

• Dzisiaj t.j. 21 października drużyna dziewczęca reprezentująca naszą szkołę, zdobyła I miejsce w Gminnym Turnieju minikoszykówki w kategorii igrzyska dzieci.

Skład drużyny: Zuzanna Piegza, Zuzanna Tokarz, Justyna Jonik, Julia Orzeł.

Serdecznie gratulujemy!!!!

• Przerwa na czytanie

• Dzisiaj 20 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "przewa na czytanie" w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". Każdy mógł umilić sobie przerwę czytając wybraną książkę indywidualnia, bądź w grupie przyjaciół. Wsumie w naszej szkole w akcji wzięło udział 71 uczniów.

• Poezja Juliana Tuwima w klasie V

• W ramach programu "Labolatoria przyszłości", uczniowie kl. V udzielali swojego głosu wiatrom, recytując wiersz ,,Dwa wiatry”.

Posłuchajcie recytacji Łucji Zelek.​​​​​​ -> Nagranie

• Dzień Papieski

• Z okazji 44 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie w programie słowno-muzycznym upamiętnili to ważne wydarzenie. Zdjęcia

• LP: wykorzystanie laminarki do przygotowania DEN

• Uczniowie Samorządu Uczniowskiego chętnie wykorzystali laminarkę z programu Laboratoria Przyszłości w przygotowaniu dyplomów upominkowych dla nauczycieli. Urządzeniu ułatwiło im pracę i pomogło stworzyć ładną pamiątkę. Zdjęcia

• Dzień Nauczyciela

• 13 października odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie w krótkim programie arystycznym pełnym skeczy, tańców, piosenek i wierszy podziękowali gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły oraz nauczycielom-emerytom za ich ciężką pracę.

• Warsztaty fotograficzne

• W tym miesiącu, mamy okazję stworzyc krótki filmik upamiętniający Powstańców Warszawskich. W ramach akcji "Bohateron" oraz programu "Laboratoria przyszłości" uczniowie klasy 6, mogli spróbować swoich sił, w pracowni fotograficznej. Z niecierpliwością czekamy na efekty końcowe naszej pracy.

• Najpiękniejsze różance!

• Na lekcjach religii uczniowie kl. V i VI wykonali Różańce posługując się długopisami 3D (zakupionymi w ramach projektu Laboratoria Przyszłości). Prace zdobią gazetkę szkolną na korytarzu.

• Wycieczka do stadniny konnej Assanya

• W dniu 12 października uczniowie klas I -III wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do stadniny koni Assanya w Żmiącej. Uczniowie z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądali stajnie i boksy, w których znajdowały się konie różnej maści. Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja, aby bliżej poznać te zwierzęta. Uczniowie karmili zwierzęta ciasteczkami, które sami wykonali. Dowiedzieli się, w jaki sposób o nie dbać i utrzymać je w dobrej kondycji i zdrowiu. Po obejrzeniu koni nastąpił oczekiwany przez dzieci moment – przejażdżka na koniu pod okiem instruktora. Wszystkie dzieci z ochotą siadały na konia i próbowały jazdy konnej. Po wrażeniach jeździeckich odbyły się wspólne zabawy i gry sportowe. Była to wycieczka pełna emocji i znakomitych wrażeń, która zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

• LP drukarka 3D

• Chłopcy z klasy VII uczyli się projektowania w Tinkercad i drukowania na drukarce 3D, którą nasza szkoła posiada dzięki uczestnictwu w programie Laboratoria Przyszłości. Zdjęcia

• ZAWODY SPORTOWE

• 6 października drużyna żeńska reprezentująca naszą szkołę na Gminnych Zawodach Sportowych - halowa mini piłka nożna kat. klas 4-6, gdzie wywalczyły III miejsce. Skład drużyny: Wiktoria Kocoń, Zuzanna Piegza, Zuzanna Tokarz, Emilia Zelek, Justyna Jonik, Julia Orzeł.

Kolejny sukces zdobyli chłopcy w tej samej dyscyplinie i kategorii wiekowej 10 października. Zajęli oni II miejsce.
            Skład drużyny: Maksymilian Stach, Oliwier Stach, Hubert Jarzmik, Paweł Włodarz, Filip Stanisz, Rafał Krawczyk, Dawid Uryga.

- serdecznie gratulujemy!!!!

• Nagłówek