• Rok szkolny 2018/2019

•            GRATULACJE dla PRZEMKA

Uczeń klasy VIII - Przemysław Orzeł został LAUREATEM Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego.

Nasi uczniowie w FINALE konkursu ekologicznego

Uczniowie kl. VIII: Kacper Dutka, Przemysław Orzeł i Jakub Kocoń zostali zakwalifikowani do etapu finałowego Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego, który odbędzie się 3 czerwca 2019 r. w Krakowie. Gratulacje! Życzymy powodzenia!

11.04.2019 r.

WYCIECZKA DO DOLINY CHOCHOŁOWSKIEJ

Uczniowie klas IV - VI wędrowali Doliną Chochołowską - najdłuższą doliną Tatr Zachodnich, leżącą na terenie TPN. Mieli okazję zobaczyć urzekające krajobrazy, formy krasowe (wywierzysko, iglice, bramy ...), pamiątki związane z pobytem papieża Jana Pawła II oraz przepiękną Polanę Chochołowską usianą krokusami.

ŚWIĘTO SZKOŁY

8.04.2019r. obchodziliśmy Święto Szkoły. Na uroczystość zostali zaproszeni pochodzący z naszej miejscowości rodacy: ksiądz prałat Marian Stach i pani dr Katarzyna Pławecka z domu Stach. Ksiądz Marian Stach w swoim wystąpieniu powrócił do wspomnień z domu rodzinnego, życia szkolnego; opowiadał ciekawe historie z przeszłości Kamionki Małej i podkreślił rolę rodziców w jego życiu.

„Nie przecinaj korzeni łączących cię z rodzinną ziemią choćbyś na końcu świata się znalazł” - takie motto przewodnie towarzyszyło prelekcji pani dr Katarzyny Pławeckiej, która jest doktorantką UP w Krakowie. Jako polonistka przybliżyła uczniom wartość słowa i literatury. Pani Katarzyna opowiadała też o sobie jako absolwentce naszej szkoły. Ważnym dla dzieci było podsumowanie konkursu poetyckiego, do którego przystąpiło 34 uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Pani dr Katarzyna Pławecka oceniła prace uczniów i wyróżniła 9 utworów. Wraz z księdzem Marianem Stachem wręczyli ufundowane przez siebie nagrody.

Następnie nadszedł czas na konkurs, do którego uczniowie przygotowywali się od kilku dni. Był to konkurs piosenki przyrodniczej, w którym poszczególne klasy zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i sceniczne. Ponadto mieliśmy okazję obejrzeć prawdziwy pokaz mody w konkursie strojów pani wiosny. Jury miało naprawdę trudne zadanie przy wyłonieniu zwycięzców, gdyż poziom był bardzo wyrównany, a każda klasa z wielkim zaangażowaniem prezentowała swoje umiejętności przed publicznością.

Gala wojewódzkiego konkursu "Na RATUNEK ZIEMI"

22.03.2018 r. w Kampusie Wielickim odbyła się gala Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego "Na Ratunek Ziemi", połączona z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom. W uroczystości brała udział Zuzanna Piegza z kl. II, która zajęła II miejsce w konkursie wiedzy i Jakub Uryga z klasy VI, który otrzymał wyróżnienie w kategorii prac literackich (opowiadanie - „Zioła – naturalna opieka”). Gratulujemy i cieszymy się z sukcesów naszych uczniów.

Wojewódzki Konkurs"Na RATUNEK ZIEMI"

5 marca 2019 r. odbył się w szkole podstawowej w Trąbkach Turniej wiedzy ekologicznej w ramach XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu "Na ratunek Ziemi". Tematem tegorocznej edycji konkursu były zioła. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. V - Jakub Czech, który o ziołach i nie tylko, wie bardzo dużo. Kuba zajął wysokie, jednak bardzo nielubiane  IV miejsce/ GRATULACJE!

EKOLOGICZNY STROIK ŚWIĄTECZNY

Uczniowie naszej szkoły -  Jakub Czech, Wiktoria Zelek, Faustyna Zelek i Joanna Kocoń, wzięli udział w powiatowym konkursie „Ekologiczny Stroik Bożonarodzeniowy”