• Nasze sukcesy 2013/14

• Wspaniały finał projektu ekologicznego
          „CZYSTA MAŁOPOLSKA”

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kamionce Małej od listopada do maja realizowali kuratoryjny projekt ekologiczny „Czysta Małopolska”. Podjęte przez nas działania zostały przedstawione w formie prezentacji multimedialnej. Na konkurs napłynęło 188 prac.  Odnieśliśmy wielki sukces zdobywając I miejsce w eliminacjach rejonowych (delegatura Nowy Sącz) i III miejsce w województwie.

Wojewódzki Konkurs Ekologiczny

14 marca w Trąbkach odbył się XIV Wojewódzki Konkurs Ekologiczny "Na Ratunek Ziemi". Naszą szkołę reprezentował Tomasz Grzegorzek z kl. V i Kacper Dutka z Kl. III. Kacper zajął wysokie IV miejsce. Wysłane zostały 2 prace plastyczne -  Marcina Krawczyka z kl. IV i Karoliny Orzeł oraz wiersz Aleksandry Włosińskiej z kl.VI.

Laureaci Powiatowego Konkursu Plastyczno - Fotograficznego
          "Moje wakacje w lesie"

19 grudnia 2013 r. w Nadleśnictwie  Limanowa odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastyczno - Fotograficznego "Moje wakacje w lesie". Prace naszych uczniów z klas 0 - III zostały wysoko ocenione przez jury konkursu. Siedmioro z nich otrzymało nagrody i wyróżnienia. Wyniki przedstawiają się następująco:
          kategoria I (kl. 0 - I):
          I miejsce - Mikołaj Pacułt - "Mrówki (ex aequo)
          I miejsce - Faustyna Zelek - "Grzybobranie"(ex aequo)
          kategoria II - (kl. II - III) :
          I miejsce - Paweł Stanisławczyk - "Lesne odgłosy"
          II miejsce - Patrycja Zelek - "Grzybobranie"
          III miejsce - Aleksandra Jonik - "Spotkanie na polanie"
          wyróznienie - Joanna Kocoń - "Zabawa w lesie"
          wyróznienie - Karolina Orzeł - "Spotkanie z sarenką
          Uczniowie wraz z opiekunem zostali mile ugoszczeni przez pracowników Nadleśnictwa.

Finał IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody na terenie Powiatu Limanowskiego

Uczeń klasy V Tomasz Grzegorzek  zajął I miejsce w FINALE wyżej wymienionego konkursu. Otrzymał liczne nagrody: DVD, namiot, roczną prenumeratę miesięcznika LOP "Przyroda Polska" oraz książki o tematyce przyrodniczej. Cieszymy się z sukcesu Tomka i gratulujemy!

Półfinał IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody na terenie Powiatu Limanowskiego

7 listopada w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbył się półfinał IV edycji konkursu wiedzy o ochronie przyrody
          na terenie Powiatu Limanowskiego. Konkurs organizowany jest w 3 kategoriach wiekowych: uczniowie  szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do półfinału zakwalifikowały się 84 osoby z 47 szkół powiatu. Szkoły podstawowe reprezentowało 46 uczniów. W gronie półfinalistów naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Włosińska - VII miejsce i Tomasz Grzegorzek - III miejsce. W FINALE (15 listopada) spotka się 4 uczniów, a wśród nich  – Tomasz Grzegorzek. GRATULACJE! Życzymy powodzenia.
             Wicestarosta Limanowski Franciszek Dziedzina dziękował wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz organizatorom
          za osobisty wkład w rozwój edukacji o ochronie przyrody, a także życzył powodzenia podczas rozwiązywania testu przypominając wszystkim o potrzebie podnoszenia świadomości przyrodniczej i ekologicznej w dzisiejszych czasach.

Ola Włosińska i Tomasz Grzegorzek reprezentowali naszą szkołę w półfinale

I Powiatowy Konkurs Krajoznawczo - Ekologiczno - Przyrodniczy

28 października 2013 r. odbył się I Powiatowy Konkurs Krajoznawczo - Ekologiczno - Przyrodniczy. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Szkoła Podstawowa im. Świętego Józefa w Krosnej, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Limanowa i Koło Łowieckie „Szałas” w Ujanowicach. Wzięło w nim udział 27 uczniów z 19 szkół powiatu limanowskiego. Zadaniem uczestników konkursu było  rozwiązanie testu wyboru dotyczacego znajomości geografii, fauny i flory powiatu limanowskiego,oraz strzelaniu do celu z wiatrówki . Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Włosińska i Tomasz Grzegorzek, który otrzymał wyróżnienie. GRATULACJE!

Aleksandra Włosińska i Tomasz Grzegorzek (w środku)