• Nasze sukcesy 2015/16

• NASI UCZNIOWIE LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO

Przemysław Orzeł i Kacper Dutka (uczniowie klasy V) zostali Laureatami  „VI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego” dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2015/2016. Zmagania finałowe odbyły się w Krakowie i wzięło w nich udział 79 uczniów, głównie z  województw : małopolskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego i pomorskiego. 17 czerwca 2016 roku uczniowie oraz nauczyciel przygotowujący ich do konkursu – mgr Ewa Ficoń, gościli na gali rozdania nagród w Kampusie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

SUKCES NASZEGO KOŁA LOP

Przemysław Orzeł
          i Kacper Dutka zajęli I miejsce w konkursie ogłoszonym przez zarząd LOP w Nowym Sączu i Nadleśnictwo Limanowa na scenariusz z zajęć terenowych "Wycieczka do Lasu". Gratulacje!

NASI UCZNIOWIE W FINALE VI Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego

Przemysław Orzeł i Kacper Dutka (uczniowie kl.V) zakwalifikowali się do etapu finałowego "VI Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego". Zmagania finałowe odbędą się w Krakowie 21 kwietnia 2016 r.. Gratulujemy sukcesu i życzymy zapału w dalszym zgłębianiu tajników przyrody.

smiley

LAUREACI konkursu "35 LAT GORCZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO"

W 2015 r. Gorczański Park Narodowy obchodził 35-lecie swego istnienia. Z tej okazji 17 grudnia zorganizował konkurs wiedzy o parku. W zmaganiach wzięło udział 62 uczniów z 25 szkół podstawowych i 35 uczniów z 15 gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V: Przemysław Orzeł, Kacper Dutka i Jakub Kocoń. Spisali się wspaniale!!!
          Gratulujemy wiedzy i zajęcia czołowych miejsc:
          II miejsce: Przemysław Orzeł
          III miejsce: Kacper Dutka

Wiecej informacji możemy przeczytać tutaj.

Nasi uczniowie wraz z opiekunem, dyrektorem i pracownikami GPN

Nasi przyrodnicy w rejonie!

Uczniowie Adam Orzeł i Marcin Krawczyk (kl. VI) zakwalifikowali się do etapu rejonowego przyrodniczego konkursu tematycznego „Skarby przyrody i ich ochrona”, którego organizatorem jest Małopolski Kurator Oświaty. Gratulacje! Życzymy kolegom zapału do dalszej nauki i powodzenia. Do etapu szkolnego przystąpiło 7 uczniów (Adam Orzeł, Marcin Krawczyk, Oliwia Błaż, Kacper Dutka, Przemysław Orzeł, Jan Stach, Jakub Kocoń).

III Powiatowy Konkurs Krajoznawczo – Ekologiczno – Przyrodniczy

21 października 2015 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Krajoznawczo – Ekologiczno – Przyrodniczy. Przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i polegał na rozwiązaniu testu wyboru zgodnie z wymienioną wyżej tematyką (30 punktów) oraz strzelaniu z wiatrówki (10 punktów).Organizatorami przedsięwzięcia byli: Szkoła Podstawowa im. Świętego Józefa w Krosnej, Lasy Państwowe Nadleśnictwo Limanowa i Koło Łowieckie „Szałas”w Ujanowicach. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Limanowskiego – pana Jana Puchały oraz Wójta Gminy Laskowa – pana Czesława Stanisławczyka.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V – Przemysław Orzeł i Kacper Dutka. Otrzymali wyróżnienie. Gratulacje!

Przemek Orzeł i Kacper Dutka w trakcie strzelania z wiatrówki

Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu

Nagroda dla Oli Jonik

Uczennica Aleksandra Jonik znalazła się w gronie 9 nagrodzonych w konkursie "Dbam o czyste powietrze", którego organizatorem było Stowarzyszenie "Razem dla Regionu". Ola otrzymała dyplom i aparat cyfrowy. na konkurs wpłynęły 193 prace. Gratulacje!