• Nasze sukcesy 2014/2015

• FINAŁ Wojewódzkiego Projektu „Ekoszkoła, Ekoprzedszkole 2015”

12 czerwca 2015 r. w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyła się konferencja podsumowująca Wojewódzki Projekt Ekologiczny „Ekoszkoła, Ekoprzedszkole 2015”, realizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie i Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Dolnym. Do projektu zgłosiły się 73 przedszkola, 31 szkół podstawowych oraz 7 gimnazjów z Małopolski. W ramach projektu zorganizowano: konkurs wiedzy z ekologii i ochrony środowiska (20.05.15 r. w Borzęcinie), konkurs na plakat ekologiczny w formie plastycznej, konkurs na sprawozdanie pisemne i prezentację multimedialną z przebiegu działań w zakresie projektu i konkurs na plan przedsięwzięcia ekologicznego. Nasza szkoła przystąpiła do wszystkich czterech konkursów. Zdobyliśmy II miejsce w konkursie na plakat ekologiczny. Z rąk Aleksandra Palczewskiego – Małopolskiego Kuratora Oświaty nasi przedstawiciele odebrali dyplom i nagrodę książkową.

Kurator Oświaty podziękował uczniom za piękne prace oraz nauczycielom za trud wspierania i inspirowania uczniów do tak pozytywnych działań jakimi są projekty ekologiczne. Kurator zwrócił również uwagę, że aby żyć w zdrowym i czystym świecie musimy sami o niego zadbać, a zwycięzcami są wszyscy, którzy podejmują to wyzwanie. Małopolski Kurator Oświaty złożył również uczniom życzenia mądrego i bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji.

Nasi uczniowie w towarzystwie
                 Małopolskiego Kuratora Oświaty                                  Nasz plakat został wysoko oceniony - zdobył w konkursie II miejsce

20.05.2015 r. w Borzęcinie w ramach Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego „Ekoszkoła, Ekoprzedszkole 2015”odbył się konkurs wiedzy z ekologii i ochrony środowiska.Naszą szkołę reprezentowali: Orzeł Przemysław z kl. IV, Dutka Kacper z kl. IV i Krawczyk Marcin z kl. V. Chłopcy wykazali się bogatą wiedzą przyrodniczą i ekologiczną (zabrakło im tylko 2,5 pkt do III miejsca). Gratulacje!

W oczekiwaniu na test                                        Przemek Orzeł otrzymuje dyplom

FINAŁ V EDYCJI KONKURSU EKOLOGICZNEGO

14 stycznia 2015 r. sympatycy przyrody ze szkół podstawowych z całej Polski mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w V Edycji Konkursu Ekologicznego, którego organizatorem była SP nr 62 w Krakowie (objęty patronatem KO).W konkursie wzięło udział 2148 uczniów, a do etapu finałowego (23.04.2015 r.) zakwalifikowano 73 uczniów, którzy zdobyli w teście co najmniej 81,7 % punktów. W gronie finalistów z naszej szkoły znaleźli się: Przemysław Orzeł z kl. IV (3 miejsce/73) i Kacper Dutka z kl. IV (6miejsce/73). Gratulacje!

Konkurs "eko.LIDERZY 2014"

W grudniu 2014 r. mgr Ewa Ficoń - opiekun szkolnego koła LOP, gościła na gali finałowej konkursu "Eko.LIDERZY 2014 województwa małopolskiego" Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie (dyplom) za osiągnięcia w dziedzinie ochrony środowiska i i aktywne uczestnictwo w konkursie.

Gala konkursu w Krakowskim Centrum Konferencyjnym

PÓŁFINAŁ V Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody w Powiecie Limanowskim

4 listopada 2014 r. odbył się półfinał V edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ochronie Przyrody na Terenie Powiatu Limanowskiego. Wzięło w nim udział 94 uczniów z 49 szkół powiatu. W gronie półfinalistów naszą szkołę reprezentowali: Kacper Dutka, który zajął  V miejsce i Tomasz Grzegorzek - VI miejsce. Gratulujemy chłopcom wysokich lokat i życzymy przyrodniczych sukcesów w przyszłości.

II Potowy Konkwiaurs Krajoznawczo – Ekologiczno – Przyrodniczy

6 listopada uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu spotkali się po raz drugi w SP w Krosnej, aby sprawdzić swoje wiadomości z zakresu przyrody, ekologii, geografii powiatu i umiejętności strzeleckie  - strzelanie  z wiatrówki
          do tarczy z odległości 10 m. Naszą szkołę reprezentował Kacper Dutka, który wywalczył IV miejsce i Przemysław Orzełwyróżnienie. GRATULACJE!