• Nasze działania 2015/16

•  KONKURS REBY - „KONKURUJEMY – jak pracowite mrówki”

W roku szkolnym 2015/2016 uczestniczyliśmy w konkursie REBY „Edukujemy – Pomagamy” w kategorii „KONKURUJEMY – jak pracowite mrówki”. Owocem było zebranie 105 kg zużytych baterii.

Kiermasz kwiatowy

Uczniowie klasy IV z wielkim zaangażowaniem prowadzili hodowlę aksamitek. Pracy było bardzo dużo (wysiew nasion, pikowanie, podlewanie) ale warto było! Przeprowadziliśmy kiermasz - wszystkie sadzonki zostały sprzedane. Dochód przeznaczyliśmy
          na dofinansowanie wycieczki szkolnej. Nasz pomysł bardzo podobał się dzieciom i rodzicom. W przyszłym roku szkolnym akcję powtórzymy!

Nasze aksamitki zdobią otoczenie szkoły, groby nauczycieli i partyzanta na cmentarzu parafialnym

KONKURS REBY - „KONKURUJEMY – jak pracowite mrówki”

W roku szkolnym 2015/2016 uczestniczymy w konkursie REBY „Edukujemy – Pomagamy” w kategorii „KONKURUJEMY – jak pracowite mrówki”. I edycja trwać będzie do 31 marca 2016 r., a II edycja do 30 czerwca 2016 r..
          Zasady konkursu
          1. Szkoły rywalizują o nagrody na terenie „swojego’ województwa.
          2. Dla szkół konkurujących przyznawane będą nagrody ze względu na:

• Największą masę baterii zebranych przez dana placówkę oświatową,
          • Największą masę baterii zebraną przez daną placówkę oświatową w przeliczeniu na liczbę uczniów (średnia masa zebrana na jednego ucznia).

Baterie przynosimy do sali przyrodniczej (nr 3). Zapraszamy do udziału w konkursie!

Zbieramy zużyte baterie

Od 2004 r. zbieramy zużyte baterie. ZEBRALIŚMY już 284 kg baterii.

W Ogrodzie Botanicznym UJ

19 pażdziernika uczniowie klas II-VI odwiedzili Kraków. W Ogrodzie Botanicznym UJ mieli okazję obejrzeć różne gatunki roślin rodzimych i egzotycznych.

Święto Drzewa 2015
          06.10.2015 r.

Aby upamiętnić październikowe Święto Drzewa, posadziliśmy przed budynkiem szkolnym jarzebinę. Gdy podrośnie, jej owoce, będą wspaniałym pożywieniem dla ptaków. Uczniowie klasy IV otrzymali legitymacje LOP i mamy nadzieję, że będą aktywnie uczestniczyć
          w akcjach naszego szkolnego koła.

Posadziliśmy Jarzębinę                                Nowi członkowie otrzymali legitymacje szkolnego koła LOP

Sprzątanie Świata 2015

We wrześniu po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata". Uczniowie klasy V i VI porządkowali otoczenie szkoły, natomiast uczniowie klas I - IV wybrali się na Jastrząbkę, gdzie posprzątali otoczenie cmentarza z I wojny światowej. Po pracy odpoczywaliśmy przy ognisku. Piekliśmy kiełbaski, które potem zjedliśmy z apatytem.