• Nasze działania 2016/17

• POKAZ DOŚWIADCZEŃ

W przedostatni dzień roku szkolnego 2016/2017 uczniowie klasy V i VI przedstawili całej społeczności szkolnej pokaz ciekawych i efektownych doswiadczeń (np. "Tęczowa kapusta", "Atramentowe czary", "Woda i olej", "Tęcza w szklance", "Gumowe jajko", "Zaczarowana szklanka". Prezentowane doświadczenia były efektem udziału uczniów w cyklu zajęć pod nazwą "Laboratorium" w ramach szkolnego  projektu "Pomyśl - pogłówkuj - rozwiąż"

"Woda i olej"                                        "Zaczarowana szklanka"                                   "Atramentowe czary"

"Tęcza w szklance"                                                       "Gumowe jajko"

"Tęczowa kapusta"

Pokaz przygotowali i przeprowadzili uczniowie: Karolina Orzeł, Agata Zelek, Katarzyna Krawczyk, Eryk Duchnik, Katarzyna Knurowska, Katarzyna Jonik, Przemysław Orzeł, Jakub Kocoń wraz z nauczycielem przyrody - p. Ewą Ficoń

KONKURS "SZKOLNY MISTRZ RECYKLINGU ROZSTRZYGNIĘTY!

Tytuł "Szkolnego mistrza recyklingu" w poszczególnych kategoriach otrzymali:
          - zbiórka makulatury - Marcin Kuzak, Katarzyna Jonik, Emilia Grzyb,
          - zbiórka baterii - Marcin Kuzak, Grzegorz Pajor, Paweł Stanisławczyk,
          - zbiórka puszek aluminiowych - Damian Pławecki, Jakub Uryga, Szymon Filipek. Gratulacje!

KURATORYJNY PROJEKT "CZYSTA MAŁOPOLSKA"

Po raz drugi realizujemy w naszej szkole projekt "Czysta Małopolska". W ramach projektu ogłoszono konkurs  "Twoje zdrowie zyska na ochronie środowiska", który poległ na przedstawieniu pracy plastycznej nt. ochrony powietrza, gleby i wody. Kazda szkoła przystepująca do konkursu mogła przesłać najwyżej dwie najlepsze prace.
          Z naszej szkoły do rejonu (Delegatura Kuratorium w Nowym Sączu) wysłane zostały prace Aleksandry Jonik i Pawła Stanisławczyka.
          Gratulacje dla autorów prac!

Aleksandra Jonik kl. VI                                                    Paweł Stanisławczyk kl. IV

„PEŁNA PTASIA STOŁÓWKA”

Szkolne koło LOP zaprasza wszystkie klasy do udziału w konkursie „Pełna ptasia stołówka”. Polega on na systematycznym dokarmianiu ptaków.  Pamiętajmy również o wystawianiu małych pojemników z wodą, aby ptaki miały możliwość ugasić pragnienie. Codziennie na trzeciej przerwie wyznaczeni członkowie naszego koła, będą sprawdzać, czy w wyłożonych za oknami karmnikach znajduje się pokarm. Zima jest bardzo trudnym okresem
          do przeżycia dla ptaków, gdyż mają utrudniony dostęp do pożywienia.

Apelujemy do wszystkich uczniów – pomagajcie naszym skrzydlatym przyjaciołom!

Konkurs trwa do końca marca 2017 r.

KONKURS NA ANDRZEJKOWY STRÓJ RECYKLINGOWY

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie i wykonanie  szałowego stroju z odpadów oraz zaprezentowanie go w czasie zabawy andrzejkowej. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców. Wszystkie dzieci, które wystąpiły
          w strojach otrzymały upominki.

Autorami wyróżnionych strojów byli: Amelia Zelek, Magdalena Włodarz, Mikołaj Karczocha i Dawid Orzeł. Gratulujemy wspaniałych pomysłów!

KONKURS "ALU-BILET"

Każdy uczeń, który przyniósł do szkoły przynajmniej 5 aluminiowych puszek po napojach, otrzymał „Alu-bilet” wstępu na zabawę andrzejkową. Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w losowaniu nagrody głównej. W losowaniu szczęście dopisało Marcinkowi Kuzakowi z klasy "0". Prawie wszyscy  uczniowie włączyli się do akcji, której owocem było zebranie kilku worków puszek, a tym samym zmniejszenie ilości śmieci trafiających na wysypisko.

SPOTKANIE Z DRZEWAMI - POMNIKAMI PRZYRODY

ŚWIĘTO DRZEWA 2016

26. października włączyliśmy się w XIV ogólnopolską edycję akcji sadzenia drzew. Tym razem otoczenie naszej szkoły wzbogaciliśmy o jodłę koreańską - malownicze, zimozielone drzewko, które zakupliśmy za pienądze pochodzące ze sprzedaży plastikowych butelek po napojach. Uczniowie klasy IV otrzymali legitymacje szkolnego koła LOP.

Sadzimy jodłę koreańską                            Nowi członkowie szkolnego koła LOP - uczniowie klasy V

Akcja "SPRZĄTANIE ŚWIATA 2016"